Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Wolumetryczne miękkie kompozycje mogą ozdobić każde pomieszczenie. Ich niezwykła faktura wypełni wnętrze kontrastem kolorystycznym i kształtem, pomoże podkreślić indywidualny styl właściciela, będzie spektakularnym przejściem między strefami lub po prostu znakiem rozpoznawczym pokoju, który jest dominujący.
Zdjęcie z filcu


Takie zdjęcie to te urocze koty z filcu. Aby stworzyć taką kompozycję, nie potrzebujesz tak wielu materiałów, a mianowicie:
• czarny filc;
• biała elastyczna tkanina (odpowiednia jest również zwykła koszulka męska lub damska);
• kawałek płaskiej sklejki;
• czarne nici do dziania (najlepiej z cekinami);
• kilka małych guzików na nogawce (schemat kolorów jest taki sam);
• wodoodporny klej do skóry lub obuwia;
• taśma dwustronna;
• nożyczki;
• igła i nić do szycia.

Zdjęcie z filcu

W tym przypadku plastelina stała się sztywną podstawą obrazu. Wykonany jest z polistyrenu, ma gładką powierzchnię, a także takie same i równe boki (format A4).
Zdjęcie z filcu

Naciągamy go białą tkaniną, której boki są zszyte nitką z tyłu.
Zdjęcie z filcu

Powinny być połączone parami, aby nie występowały różnego rodzaju odkształcenia.
Zdjęcie z filcu

Tylko nić jest w stanie utrzymać tkaninę w stanie napiętym, żaden klej nie wytrzyma takiego obciążenia. A przednia strona produktu dzięki właściwemu przetwarzaniu wygląda bardzo schludnie, gładko i ogólnie nie ma żadnych wad.
Zdjęcie z filcu

Na razie pozostawiamy niewłaściwą stronę bez zmian i przystępujemy do tworzenia sylwetek z filcu. Najpierw narysuj kontur kociąt na papierze, malując wszystkie niezbędne szczegóły na czarno.
Zdjęcie z filcu

Następnie na odwrotnej stronie nakładamy paski taśmy klejącej i przyklejamy ten wzór do naszej wełnianej tkaniny.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Dzięki taśmie samoprzylepnej tkanina jest ściśle przymocowana i nie przesuwa się, co sprawia, że ​​proces cięcia jest łatwy i szybki.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Nie martw się o pozycję kociąt (w końcu teraz wszystkie szczegóły są odzwierciedlone), taśma klejąca jest bardzo łatwa do usunięcia z miękkiej powierzchni, po czym można ją ponownie przywrócić do pierwotnej pozycji.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Teraz rozłóż obraz na tkaninie. Nie powinieneś próbować osiągnąć idealnego podobieństwa do obrazu, naturalne jest, że filc przybiera nieco inny kształt, ale obraz nie przestaje być z tego oryginalny.
Zdjęcie z filcu

Jeśli pozycja przedmiotów na płótnie ci odpowiada, zaczynamy kleić kocięta. Nakładaj klej małymi porcjami (w postaci kropli) i delikatnie przyklejaj materiał.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Bardzo ważne jest, aby nie dociskać mocno części, w przeciwnym razie klej wycieknie ze wszystkich stron i zepsuje obraz. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku anten.
Zdjęcie z filcu

Ponownie włóż ramkę za pomocą igły, mocując nić w rogach obrazu.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Kończymy niewłaściwą stronę i wiążemy silny węzeł.
Zdjęcie z filcu

A teraz, kiedy wszystkie prace z niewłaściwej strony zostaną zakończone, również przywracamy je do właściwej formy. Aby to zrobić, po prostu przyklej wszystkie sznurki arkuszem białego papieru.
Zdjęcie z filcu

Zdjęcie z filcu

Lepiej jest przyszyć pętlę do materiału, ponieważ klej (lub taśma) nie utrzyma go dobrze, a obraz może z czasem spaść.
Zdjęcie z filcu

Pozostaje ukryć każde złącze na ramie z przodu za pomocą wybranych przycisków. Powinny być przygotowane (odciąć nogi) i ponownie sklejone klejem.
Zdjęcie z filcu

Teraz zdjęcie jest gotowe. Czarno-biały kontrast nadaje się do każdego projektu i nadaje indywidualny charakter każdemu wnętrzu.
Zdjęcie z filcu
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek