Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » „Obraz„ Koguty ”w technice nitcografii
Nitkografia to stosunkowo nowa technika robótek ręcznych. Jeśli porównasz tak, to przy każdej szwaczki jest rzemiosło koraliki, dzianiny, kwiaty wykonane z papieru lub gliny polimerowej, obrazy technologiczne quilling lub filcowanie na sucho z wełny. Czy Twój skarbonka działa z nitografią? Nie Nadszedł czas, aby opanować tę fascynującą technikę robótek ręcznych.
Czego potrzebujesz do pracy? Minimalne materiały. Zbierz u sąsiadów i przyjaciół resztki nici do dziania różnych odcieni i faktur (im więcej, tym lepiej). Kup arkusz płyty pilśniowej i pozwól mężowi pokroić go w prostokąty i kwadraty - to będzie podstawa do malowania. Kup także tubę z klejem PVA i dobrze naostrzonymi nożyczkami. Aby wygodnie przykleić nici do podstawy, nadal potrzebujesz cienkiego drewnianego patyka (długi szpikulec). To wszystko materiał i narzędzia.
Od czego zaczyna się każde rzemiosło? Oczywiście z pomysłem. Wybierz obraz, który najbardziej ci się podoba. Jeśli potrafisz pięknie rysować, nie ma problemu. Ale dla tych, którzy są trochę podstępni ze sztukami wizualnymi, jest asystent - to jest Internet. W sekcjach „Kolorystyka” wiele rysunków graficznych, które znacznie pomogą w technice nitkografii. Wydrukuj obraz, który ci się podoba, na kawałku papieru, a następnie przenieś go na solidną podstawę.
Na przykład taki kogut.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Możesz narysować dwa identyczne rysunki tego ptaka. Taki pomysł nadaje się na prezent urodzinowy dla pary małżeńskiej, w której mąż i żona w tym samym wieku urodziły się w roku Koguta. Pracę można nazwać „Patrzę na ciebie jak lustro” (jeśli para żyje w doskonałej harmonii) lub „Kto jest kim?” (Jeśli mąż i żona kłócą się w związku, jak dwa koguty na wiejskim dziedzińcu).
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Następnie musisz przykleić czarną nić w całym wzorze graficznym. Jest to konieczne, aby wyraźnie narysować kontury obrazów. Jeśli nie lubisz wyraźnych granic, ten etap pracy można pominąć.
Nić dziewiarską można łatwo przymocować do podstawy za pomocą kleju PVA. Aby nie poruszyła się i nie przylegała równomiernie, możesz skierować ją cienkim drewnianym szpikulcem lub prętem z rączki.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

W ten sposób kontury koguta są wyraźnie widoczne.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Teraz nadszedł czas, aby „pokolorować” obraz kolorową przędzą. Wybierz kolory wątków i wypełnij je poszczególnymi elementami obrazu. Na przykład przegrzebki kogutów powinny być czerwone. Stopniowo przyklejaj nić jeden obok drugiego, przycinając na wymiar.
Klej nakłada się na bazę w niewielkiej ilości.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Następnie wypełnij dzioby ptaka żółtą nicią.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Stopniowo przenosi się na ciało i pióra kogutów. Naprzemienność kolorów może być zarówno gładka, jak i kontrastowa.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Oto obraz, który jest w pełni wklejony za pomocą pasków kolorowych nici do dziania.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Pozostaje tylko naszkicować tło. Jeśli chcesz, możesz to zrobić ołówkiem, a tło nici wyglądałoby lepiej.
Malowanie Koguty techniką nitkograficzną

Możesz dać zdjęcie w ramce, ale tylko bez szkła, dzięki czemu faktura pracy jest namacalna.
Jeśli użyjesz przędzy o różnych grubościach i teksturach, obraz okaże się bardziej wytłoczony i obszerny. Przy zastosowaniu nici tej samej jakości wychodzi bardziej jednolita i gładka powierzchnia.
Nie bój się wypróbować czegoś nowego i niezwykłego, idź na całość, a odniesiesz sukces!
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek