Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Jak zrobić fioletowego misia
Wielu z nas lubi robić zabawki za pomocą wyobraźni i przedmiotów pomocniczych. Często zdarza się, że pozostaje coś, co już stało się bezużyteczne. Nie spiesz się, aby go wyrzucić, ponieważ nadal może ci pomóc. Z takiej rzeczy można zrobić zabawną zabawkę.

Rozważmy w tym artykule lekcję mistrzowską na temat robienia cudownego misia ze starego fioletowego beretu.
Do pracy będziemy musieli przygotować:
  • beret, rozpinający się po szwach;
  • zwykłe nici w kolorze białym;
  • igła;
  • wypełniacz
  • drut kończyny
  • guziki, kawałki materii;
  • dwa koraliki do oczu.


Potrzebuję również nici (na przykład „tęczówki”) do nosa. Poziom przygotowania do pracy: nie wyższy niż najprostszy. Czas potrzebny na zrobienie zabawki wynosi około 3 godzin. Rozmiar gotowego produktu: około 30 cm.

Pierwszy krok Wykonujemy wzór papieru i przenosimy go na tkaninę.
Rozpoczęcie zwykłej procedury. Wykonujemy wzór zabawki, wycinamy go z papieru i przenosimy na materiał.
Ten wzór będzie wyglądał następująco (poniżej na tkaninie wszystkie szczegóły są rysowane za pomocą czarnego specjalnego markera)
fioletowy miś

Ostrożnie wytnij wszystkie szczegóły tkaniny. Układamy je, prasujemy.

Krok drugi Szyjemy głowę.
Naszą zabawkę zaczniemy od stworzenia słodkiej głowy misia. Aby to zrobić, połącz 4 części. Najpierw detale „twarzy” są zszyte razem, u dołu powinna znajdować się wypukłość w kształcie kufy.
Po zakończeniu tej pracy konieczne jest rozpoczęcie robienia uszu. Dwie części są zszywane, a następnie skręcane, do ucha dodaje się wypełniacz, a ucho z przedniej strony jest przyszyte do kufy, jak pokazano na zdjęciu.
fioletowy miś

Następnie 2 części potyliczne są zszywane ze sobą, są szyte z przodu. Głowa jest wypełniona farszem.
fioletowy miś

Należy zauważyć, że lepiej jest zszyć części ręcznie (chociaż „wirtuozi” szycia maszynowego mogą próbować wykonać całą tę pracę na maszynie do szycia).

Krok trzeci Wykonujemy ciało misia.
W przypadku ciała musisz wziąć dwie największe części, flashować na nich podcięcia (dwa podcięcia na każdej części przyszłego produktu), a następnie flashować je razem z niewłaściwej strony. Ciało jest pełne. Okazuje się, że:
fioletowy miś

Z reguły ciało jest przyszyte do głowy, dzięki czemu wgłębienia znajdują się z przodu zabawki (podkreślają wybrzuszenie brzucha pluszowego misia).

Krok czwarty Przednie kończyny
Łapy są wykonane z 2 części, które wycinamy z tkaniny 4 razy. Dwie wskazane części są zszyte i wypełnione. Okazuje się, że te grube nogi mają 5-6 cm długości.
fioletowy miś


Krok piąty Nogi misia.
Nogi są utrudnione, ponieważ musisz zszyć razem nie 2, ale 3 części. Trzecia część to koło, które symbolizuje stopę.
Dlatego górna część nóg jest najpierw zszyta, a następnie owalne koło jest wszywane w miejsce stóp. Na zdjęciu widać takie grube nogi, których długość wynosi 7 cm.
fioletowy miś


Krok szósty Łączymy części razem i dekorujemy produkt.
Po zakończeniu wstępnych prac nad stworzeniem zabawki zszywamy głowę i ciało. Może się okazać, że głowa zbyt mocno kołysze się na ciele, wówczas zabawka musi zostać „kręgosłupem” za pomocą drewnianego lub plastikowego patyka. Możesz także ukryć szwy, którymi przyszyliśmy głowę do ciała, ozdabiając szyję misia małą różową kokardką. Powinien „ożywić” naszego misia, przyklejając mu koralikowe oczy. Oto wynik.
fioletowy miś

Teraz podajemy drut w miejsca kończyn górnych i szyjemy ręce.Nasz miś ma teraz ręce, które mogą zginać się w różnych kierunkach.
fioletowy miś

Wykonujemy tę samą procedurę dla nóg. Pomijanie drutu
fioletowy miś

i zszyj dolne nogi.
fioletowy miś

Mishutka jest prawie gotowa. Teraz nadchodzi czas fantazji: za pomocą guzików, kawałków tkaniny i nici możesz ozdobić gotowy produkt. Właśnie takie słodkie zwierzątko mamy.
fioletowy miś

A do jego produkcji nic nie było potrzebne: fantazja, trochę wolnego czasu, stary beret i dobry wzór. Niech kreatywność przyniesie Ci prawdziwą przyjemność!
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek