Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Dzień dobry Zaczynam od dłuższego czasu angażować się w numizmatykę i siwieje nas trzech monetą i szkłem powiększającym (odkrywając, że jeden uczeń jest większy od drugiego wydaje się już chronicznie), postanowiłem przywrócić ich naturalny urok, przerabiając ultra-nowoczesny telefon pod lupą. To urządzenie nazywa się HTC bije audio (oczywiście Chiny). Będąc na krawędzi utylizacji (powody: bateria prawie nie utrzymuje ładunku, ale trudno jest znaleźć to samo, a telefon jest taki sobie), nie oparł się zmianie. Przed sesją zdjęciową urządzenie chciało przejść procedurę czyszczenia i dezynfekcji. (jeśli w dwóch słowach przetrzeć alkoholem). Oto on

Lupa


Z narzędzi, których potrzebowałem:
Nożyczki, składany nóż, pinceta (lub urządzenie do manipulowania małymi przedmiotami, które są niemożliwe, niewygodne, niepożądane lub niebezpieczne do zabrania niechronionymi rękami) oraz łopata dentystyczna (bardzo wygodna do pobrania).

Lupa


Z potrzebnych mi materiałów (odkrytych przez ramię):
Wkręty samogwintujące, jak widać same pokrycia dachowe, znajdują się z reguły na dachu (sąsiedzi są jeszcze lepsi).

Lupa


Taśma dwustronna.

Lupa


Zacznijmy wandalizm. W tym telefonie podobało mi się to, że jest to minimum zmian. Wszystkie manipulacje przeprowadzone z nią zajęły mniej niż trzydzieści minut, a wynik przekroczył wszelkie oczekiwania, że ​​tak powiem, ale możesz to ocenić na końcu artykułu, patrząc na kilka zdjęć.
I tak otwieram pokrywę baterii.

Lupa


Za pomocą noża wybieram słabo przyklejone i niskiej jakości plastikowe zabezpieczenie obiektywu. Oczywiście przestrzegając samej techniki bezpieczeństwa, aby nie rąbać kończyn, i uważam, że wypolerowana powierzchnia optyki nie powinna zostać uszkodzona, aby nie patrzeć na ciągłe błotniste miejsce.

Lupa


Potem bardzo ostrożnie wyciągnąłem za pomocą pincety i szpatułki dentystycznej i zacząłem przekręcać soczewkę ciałem od podstawy aparatu, ku mojemu zdziwieniu, jak to zwykle bywa, kroplą kleju (a może to nie jest klej).

Lupa


Jeśli był przyklejony, musiałbym rozmontować telefon, ogólnie miałem szczęście. Zamykając pokrywkę i dostosowując ostrość, jest prawie ukończonym urządzeniem powiększającym.

Lupa


Biorąc jednak pod uwagę, że rozważanie czegokolwiek nie byłoby wygodne, trzymając ręce (czasem drżące, żart) postanowił postawić telefon na nogach. Uznałem również, że nie skrzywdzę się bardzo tymi nogami i nie zrobiłem tego. Za pomocą dwustronnej taśmy przykleiłem podkładki do wieczka, które łatwo było oderwać od śrub. Było to możliwe w inny sposób i przy użyciu innych podkładek, ale jak napisałem, chciałem szybko, a śruby spadły pod (gorącą) rękę.

Lupa

Lupa

Lupa

Lupa


Wyregulowałem wysokość (do oglądania monet), dodatkowo mocując dwustronną taśmę, w moim przypadku optymalną ilością były trzy warstwy dwustronnej taśmy dla każdej podkładki, ale wyregulowałem ustawienie ostrości, skręcając ją „soczewką”. Cóż, kilka zdjęć wykonanych przez gotowe urządzenie. Pięćdziesiąt kopiejek moneta St. Petersburg Mint (zdjęcie wykonane 5-megapikselowym aparatem cyfrowym).

Lupa


Jest tylko przez skończone (powiększające) zdjęcie zrobione aparatem cyfrowym.

Lupa


Zbierz dziesięć kopiejek Moskiewskiej Mennicy przez telefon z aparatem cyfrowym.

Lupa


Właśnie sfotografował, bezpośrednio przerobił aparat.

Lupa


Znowu tuzin.

Lupa


Kryształki cukru na monecie za dziesięć centów.

Lupa


Nie robiłem podświetlenia, ale myślę, że przy odpowiednim podświetleniu jakość zdjęć byłaby znacznie lepsza. Na okładce jest napisane, że aparat telefonu ma pięć megapikseli (nie wierzę), nawiasem mówiąc, można go porównać z aparatem cyfrowym o pięciu megapikselach.
Lupa


Do testu postanowił nawet poświęcić włosy, włosy ściągnięte z jego głowy, zgubione i ponownie bezlitośnie wyrwane.

Lupa


Włosy na kryształowym tle z cukru.

Lupa


Suwmiarka z noniuszem.

Lupa


Skala suwmiarki z noniuszem.

Lupa


Zauważyłem, że podczas fotografowania wszystko jest jakby mniejsze, na przykład skala suwmiarki (na zdjęciu poniżej), to samo zdjęcie na ekranie telefonu z powiększającym wygląda inaczej, tylko dwa milimetry pełnej szerokości pasują do ekranu, innymi słowy, wzrost jest znacznie większy.

Lupa


Chociaż nie dążyłem do maksymalnego powiększenia (wtedy artykuł nazywa się mikroskopem z Chin). Ale potrzebowałem prostego, bardzo szybko wykonanego urządzenia, tylko do badania monet i za pomocą porównania wizualnego, aby odfiltrować te zwykłe i wątpliwe, aby wysłać je do komputera osobistego i rozważyć różne programy, które mogą pracować ze zdjęciami i mogą nakładać obraz na siebie.
I jeszcze kilka zdjęć. Wklej z długopisu żelowego z cienką końcówką.

Lupa


Wskazówka jest od niego.

Lupa

Lupa


Zwykły długopis z grubą końcówką.

Lupa


Wskazówka

Lupa


Pilnik (typ z odkurzaniem diamentowym).

Lupa


Jego powierzchnia.

Lupa


Laptop z matrycą pikseli.

Lupa


Piksele aparatu cyfrowego.

Lupa


LED z modemu USB.

Lupa


I mikruha od niej.

Lupa


Wierzę, że takie szkło powiększające będzie bardzo przydatne i interesujące dla wielu. Lepiej jest, aby dzieci tego nie pokazywały, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pozostaną bez narzędzia (zabiorą je, nawet nie pytają o nazwę producenta), co mu się przydarzyło (ledwie zbłąkane).
Wróć
Komentarze (1)
  1. Wasilij
    #1 Wasilij Goście 18 marca 2016 18:03
    0
    WIELKIE dzięki za pomysł i opcję wdrożenia.
    Jeśli próbowałeś lub możesz mi powiedzieć, jak zrobić łatwo przenośny „mikroskop” z małej kamery internetowej, ale tam 2MP. po prostu czasami trzeba się wyśmiewać pod trudnymi kątami i nie zawsze można tam przykleić obudowę telefonu komórkowego

Przeczytaj także

Kody błędów pralek