Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Książka - pamięć podręczna


Taka niezwykła książka może być eleganckim sposobem na ukrycie czegoś, czy to zapasowego klucza, tajnej notatki, a nawet pieniędzy. Większość ludzi nie pomyślałaby o tym, by spojrzeć na twoją bibliotekę jako na pamięć podręczną przedmiotów prywatnych lub osobistych. To także świetny sposób, aby ostrożnie i bez przyciągania uwagi przekazać coś komuś - niczego niepodejrzewający świadek pomyśli tylko, że przekazujesz tylko interesującą książkę i nic więcej! Świetna opcja dla szpiegów!

Krok 1 Wybierz książkę, najlepiej grubą, z mocną twardą okładką i dobrym oprawieniem.

Krok 2 Wybierz tyle pierwszych stron, ile potrzebujesz i owiń je folią na okładce, aby nie uległy uszkodzeniu przez klej. One, z wyjątkiem ostatniej z tych stron, nie zostaną obcięte. Pozwoli to książce wyglądać jak zwykła książka, gdy zostanie otwarta, a bez przyklejonych stron zakryje wycięty otwór na pamięć podręczną. Strona najbliższa wyciętej pamięci podręcznej zostanie sklejona później (w ostatnim kroku).

Krok 3. Wymieszaj klarowny klej i wodę. Niech klej okaże się wystarczająco płynny, aby wchłonąć strony książki. Stosunek około 30% do 70% kleju.

Krok 4 Połącz wszystkie strony, które wybrałeś od pierwszego w kroku 2 wcześniej i szczotkuj klej na ich krawędziach, aby został wchłonięty. To utrzyma je razem. Umyj pędzel, inaczej wyschnie i stanie się bezużyteczny!


Krok 5. Pozostaw książkę do wyschnięcia na piętnaście do trzydziestu minut. Umieść coś między stronami a okładką, aby się nie dotykały i nie sklejały. Umieść coś ciężkiego na pokrywie, aby wywierać nacisk.


Krok 6 Otwórz książkę na pierwszej sklejonej stronie. Odmierz od krawędzi 1,2 cm, ze wszystkich czterech stron i narysuj linie ołówkiem.

Krok 7 Wytnij krawędzie wzdłuż wewnętrznej linii rysowanej nożem. Staraj się, aby „cięcie” było jak najbardziej pionowe, w przeciwnym razie wycięty otwór zwęzi się do dołu. Użyj linijki, jak pokazano na obrazku, może to pomóc. Kliknij nóż, aby wyciąć kilka stron jednocześnie.


Kontynuuj cięcie warstw. Nie spiesz się, ponieważ im wolniej i ostrożniej to robisz, tym gładsze i bardziej proste będą wewnętrzne krawędzie.
Usuń pozostały papier z wnętrza, który gromadzi się podczas cięcia.


Krok 8. Nałożyć klej na wewnętrzne krawędzie otworu za pomocą pędzla i pozostawić do namoczenia.
Klej wyschnie, ale na razie nałóż drugą warstwę kleju na zewnętrzne krawędzie stron.


Gotowe!
Upewnij się, że książka jest całkowicie sucha. Wypełnij go swoimi rzeczami, zamknij książkę i umieść na półce. Teraz tylko ty będziesz wiedział, że ta książka ma tajny schowek! Wśród innych książek, które ją otaczają, nie będzie bardzo zauważalna !;)

Jeśli zrobisz wszystko ostrożnie, książka może wyglądać następująco:


Lub tak:

 

Wróć
Komentarze (6)
 1. Dan3000x
  #1 Dan3000x Goście 30 kwietnia 2012 14:33
  0
  nishtyak: mrugnął: potrzeba bungle
 2. nixita
  #2 nixita Goście 5 stycznia 2014 16:18
  0
  Cytat: Dan3000x
  nishtyak: mrugnął: potrzeba bungle

  SWARNAN
 3. Ibn Durik
  #3 Ibn Durik Goście 13 kwietnia 2014 09:56
  2
  mrugnięcie Norma) Ale moje lenistwo ...
 4. Mewa
  #4 Mewa Goście 18 listopada 2015 00:30
  0
  Pomysł jest świetny, ale obawiam się, że pamięć podręczna jest awarią. Mogę się mylić, ale złodzieje to przede wszystkim „powietrzne” książki, a taka skrzynka może łatwo ujawnić jej sekrety ...
  Były też myśli o pudełku w formie książki, ale z tych samych powodów musiałem odmówić na rzecz sejfu wbudowanego w ścianę.
 5. Lena
  #5 Lena Goście 26 grudnia 2015 14:28
  0
  Czyszczę skórę z radokova
 6. plastall
  #6 plastall Goście 8 stycznia 2016 22:23
  0
  Jeśli chcesz zrobić prawdziwą pamięć podręczną, na tym etapie możesz przestać, ale jeśli książka jest nadal używana jako pakiet do prezentacji, musisz nadać jej bardziej reprezentacyjny wygląd.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek