Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Mieszadło magnetyczne

W każdym laboratorium wymagane jest mieszadło magnetyczne do mieszania cieczy o różnych lepkościach. Teraz możesz również zamontować mieszadło magnetyczne do swojego małego laboratorium.

Potrzebujemy więc: chłodnicy z komputera, magnesów ze starego lub zepsutego głośnika, natychmiastowego kleju, skrzynki z płyty CD i kilku innych drobiazgów, które znajdują się w prawie każdym domu.

Wyjmij skrzynkę z dysku.


Za pomocą kompasu lub w inny sposób wycinamy taki okrąg, mniejszy niż średnica chłodniejszych ostrzy.


Następnie weź stary głośnik


I wyciągnij z niego magnes.


Rozbijamy ten magnes na kawałki i przyklejamy do koła cd, a z kolei przyklejamy koło do środka chłodziarki.Teraz, jeśli włączysz chłodnicę, magnesy będą się obracać wraz z ostrzami.

Następnie robimy sprawę. Na poniższych rysunkach - trzy opcje: z plastikowego słoika, z pleksiglasu, z drewna. co lubisz, zrób to.
Opcjonalnie możesz zrobić schemat kontrolera prędkości obrotowej chłodnicy.Możesz uprościć obwód sterowania - używając tylko jednego rezystora zmiennego lub potencjometru.

I wreszcie - działające mieszadło:


Praca: Wydłużony magnes wrzuca się do naczynia z mieszaną cieczą. Umieść naczynie na mikserze. Obrót chłodniejszych magnesów zostaje utracony przez magnes w zbiorniku. Odpowiednio, im mniejsza odległość między magnesem w zbiorniku a magnesami na chłodnicy, tym lepiej!


Wróć
Komentarze (5)
 1. slava
  #1 slava Goście 3 listopada 2013 22:29
  0
  zrobił wszystko tak, jak tu napisano, ale mikser nie działa! nie wychwytuje „kotwicy”, nawet jeśli kolba jest zbliżona do magnesów ((czy wentylator działa bardzo szybko?
 2. drk
  #2 drk Goście 6 listopada 2013 07:45
  0
  przymocuj 2 magnesy do wentylatora za pomocą super kleju. Bardzo ważne jest, aby „patrzyli” na siebie przeciwnymi biegunami. Odległość między magnesami powinna być nieco mniejsza niż długość zwory.
  Po przyklejeniu magnesów można sprawdzić poprawność montażu, przytrzymując kotwicę do osi silnika. Jednocześnie powinien on zorientować się i przyciągnąć do obu połówek magnesu.
 3. cop5
  #3 cop5 Goście 26 stycznia 2014 18:14
  0
  może mi się przydać
 4. Maxim
  #4 Maxim Goście 15 sierpnia 2016 17:22
  1
  Kto szuka pomocy, który potencjometr powinienem umieścić? Posiadamy zasilacz 12V 1A, chłodnica o max. zużyte napięcie 12 V i natężenie prądu 0,4 A. Dzięki bezpośredniemu podłączeniu do zasilania, chłodnica obraca wszystkie deklarowane 3500 obrotów. To powoduje nadmierne napowietrzanie płynów, nie muszę mieszać coli)
 5. Alexey
  #5 Alexey Goście 26 grudnia 2016 09:07
  0
  proszę powiedz mi, ale jeśli zainstalujesz magnes na chłodnicy całkowicie z głośnika, nie niszcząc go?

Przeczytaj także

Kody błędów pralek