Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Bransoletka z koralików powietrznych
Okazuje się, że można szydełkować nie tylko ubrania, ale także biżuterię. Nie są do tego wymagane żadne specjalne umiejętności. Musisz tylko móc szydełkować regularny łańcuch. Ta bransoletka może być wykonana na różne sposoby, możesz sprawić, że będzie cienka lub obszerna, luźna lub ciasna, wielokolorowa lub gładka. W tym MK pokazany jest sam pomysł i znając technikę, możesz spróbować eksperymentować.

Do pracy potrzebujemy:
- koraliki w kilku odcieniach,
- cyrkonie, perły,
- żyłka wędkarska
- hak
- linijka,
- karton
- nożyczki
- długopis
- szczypce
- szczypce
- szpilki z uszami do koralików,
- zamek
- 2 stożki.

Do pracy potrzebujemy


Zaczynajmy.
Według moich obliczeń muszę zbierać koraliki na żyłce o długości 3 metrów. Na przemian koraliki białe, kremowe i złote. Losowo wstawiam między nimi białe i złote cyrkonie. Nie przecinamy linii!

Nie tniemy żyłki


Następnie rozpoczyna się najciekawszy proces, w którym będziesz kreatywny. Zaczynamy dosłownie robić na drutach bransoletkę. Ta linia dziania różni się od nici tylko tym, że dodajesz koralik do każdej pętli podczas dziania, tych, które właśnie naciągnęliśmy na nitkę. Szydełkuję numer 3. Jeśli chcesz mieć większą bransoletkę, możesz wziąć większy haczyk. Dodam koraliki do każdej pętli łańcucha. Możesz uczynić bransoletę bardzo przewiewną i dziać w ten sposób: 2 pętle powietrzne są puste, w trzecim dodaj koraliki. Możesz dodać jedną kulkę lub kilka w jednej pętli łańcucha. Ogólnie eksperymentuj! Jak powiedziałem, wplatam jeden koralik w każdą pętlę łańcucha. Nie dokręcaj otworów.

Nie dokręcaj otworów


Robimy na drutach, aż zakończą się napisane wcześniej koraliki i cyrkonie. W tym momencie nić można już zamocować i wyciąć. Teraz z tego długiego łańcucha musimy uformować bransoletkę. Aby to zrobić, weź karton i narysuj trapez. Górny (krótki) bok będzie równy średnicy dłoni minus 1 cm na zamek (w moim przypadku kolejny minus 1,5 cm na perłę). Dół (długi bok) zależy od tego, jak obszerna jest twoja bransoletka. Im większa objętość, tym trapez powinien być szerszy. Umieść coś miękkiego pod tekturą, w przyszłości będzie wygodniej pracować.

połóż karton


Igły przyklejamy po bokach trapezu, liczba igieł powinna być taka sama po obu stronach. Z każdej strony mam 20 igieł.

liczba igieł


Cóż, teraz najbardziej żmudna praca. Konieczne jest równomierne i bez rozciągania bransoletki na igłach.

równomiernie i bez rozciągania


Powoli, w jednym rzędzie, przeciągnij linię połączoną koralikami z igłą, stopniowo budując kształt bransoletki. Aby zwiększyć objętość, możesz przeciągnąć kilka rzędów na jednej igle. Tak powinno się stać.

zroszony żyłka wędkarska


Teraz bierzemy szpilkę do koralików, wykonujemy dużą pętlę na końcu, ale tak, aby pozostał długi, równy ogon i zbieramy nici bransoletki po tej stronie z jednej strony, stopniowo usuwając bransoletkę z igieł. Wyjęli i przekręcili szpilkę.

przekręcił szpilkę


Zrób to samo po drugiej stronie.

Bransoletka z koralików


Kładziemy metalowe szyszki na długim prostym ogonie szpilki.

Bransoletka z koralików


Za pomocą szczypiec utwórz pętlę.

Bransoletka z koralików


Za pomocą okrągłych szczypiec i kolejnej szpilki do koralików przyczepiamy do bransoletki perłę i zamek.

Bransoletka z koralików


Postępuj zgodnie z tą samą procedurą z drugiej strony.A nasza bransoletka jest gotowa!

Bransoletka z koralików


Szkoda, że ​​zdjęcie nie oddaje całego piękna bransoletki, szczególnie w jasnym świetle. Ale myślę, że ci, którzy mieli do czynienia z koralikami, wiedzą, jak pięknie wyglądają z nich wszystkie produkty.

Bransoletka z koralików
Wróć
Komentarze (2)
 1. Tanyuha
  #1 Tanyuha Goście 3 stycznia 2017 12:39
  0
  Bardzo imponujące. Teraz na pewno zrobię to sam, nie wszystko jest trudne, jak się wydawało. Dzięki za pracę.
 2. ji45da
  #2 ji45da Goście 10 sierpnia 2017 11:25
  0
  To jest niesamowite! Od dawna marzyłem o stworzeniu takiej bransoletki, ale jakoś wszystkie moje ręce nie sięgnęły. Teraz zainspirowany, nauczony i gotowy do pracy) Dziękuję bardzo za artykuł!

Przeczytaj także

Kody błędów pralek