Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Koperta na 4 dyski CD z kartki papieru
Dodamy więc przydatne origami, tym razem koperta na 4 dyski i nadal z jednego arkusza A4


1. Nie, nie rysujemy postaci z kreskówek - jest to płyta CD i składane strzały, a nie twarz psa. Połóż dysk na środku arkusza A4 i owiń papier wokół jego obrysu.
2. Umysłowo podziel zakrzywione boki na trzy części pionowo i wygnij do tyłu 2/3. Aby ułatwić to zadanie, dla tych, którzy mogą nie odnieść sukcesu po raz pierwszy (lub bez linijki) powiem: podczas składania boków 1/3 będzie świecić przez 2/3 i wszystkie trzy części można z nim wyrównać, ponieważ dzieląc przez 2 stajemy się znacznie lepsi i szybsi niż przez trzy. Dla jasności narysowałem widok z drugiej strony.

3. Teraz dzielimy zgiętą część na pół i pochylamy się do wewnątrz.

4. Zegnij konstrukcję poziomo, aby wskazać środek.

5. Umieść dwa dyski na dolnych krawędziach stroną roboczą do dołu. Nakładamy na nich jeszcze dwa dyski stroną roboczą skierowaną w dół (dla lepszej widoczności osłony dysku lub w dół dla większego bezpieczeństwa).

odpal górną i dolną krawędź naszego origami. Obróć w środku, zamykając konstrukcję i zdobądź kopertę.


Objaśnienia

Podczas przenoszenia zaleca się przymocowanie koperty za pomocą zszywacza po jednej stronie.
Ze względu na górne i dolne wygięte krawędzie boki praktycznie nie będą się ze sobą stykać - po złożeniu takiej koperty sam ją zobaczysz.
Możesz przechowywać w stosach - z powodu grawitacji się nie otwierają. Mocowanie za pomocą zszywacza w przypadku normalnego przechowywania jest opcjonalne.
Projekt koperty z zapięciem na ogon z jednej strony i kieszenią pod nią z drugiej nie jest odpowiedni dla tej opcji, ponieważ dyski będą dotykać znacznie więcej.


Źródło:
Wróć
Komentarze (1)
  1. Karinka
    #1 Karinka Goście 23 sierpnia 2017 15:34
    0
    Świetna opcja dla fanów, aby oglądać filmy przed snem! Teraz mam osobne miejsce dla każdego dysku. Dyski nie rysują się ani nie psują się.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek