Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Wszystkie kobiety wiedzą, że komfort w domu zawsze tworzy zasłony. Wnętrze mieszkania często zależy od tego, jak dokładnie są w nim ustawione zasłony. Ponieważ zasłony mogą stworzyć komfort, ciepło, zwiększyć lub zmniejszyć przestrzeń i wysokość pomieszczenia. Możesz wkleić tapetę bez twarzy, ale wieszając odpowiednie zasłony i lambrekin, pokój będzie wyglądał modnie, bogato. Każda gospodyni ma stare zasłony, które szkoda wyrzucić i leżą nieodebrane przez lata. Sugeruję użycie starych zasłon, aby zrobić z nich lambrekin. Weź dwa rodzaje zasłon w różnych kolorach, lepsze niż zwykłe. Wziąłem dwa rodzaje niebieskiego i kawy. Będziemy również potrzebować nici w tych samych dwóch kolorach i podszewki dla głównego materiału. Moje zasłony są wykonane z cienkiego jedwabiu, a gdyby zostały uszyte bez podszewki, wtedy, gdy zostaną zawieszone na oknie, zwiną się i stracą swój kształt. Do podszewki możesz użyć starego prześcieradła, miałem nowy biały prześcieradło nieużywany z dawnych czasów. Z papieru wycina się trzy rodzaje kwadratów, powiedzmy 20x20, 16x16, 12x12. Cóż, to zależy od ciebie. Rozsuwamy stare zasłony i wycinamy równą liczbę wszelkiego rodzaju kwadratów z dwóch kolorów.

kwadraty tkanek

kwadraty z tkaniny w różnych kolorach


Robimy to również z materiału podkładowego.

szyjemy kwadraty


Liczba kwadratów zależy od długości okna, możesz narysować lambrekin na papierze prawie natychmiast i obliczyć potrzebną ilość. Osobiście znów się skaleczyłem, jeśli nie miałem dość przy ich zszywaniu. Po cięciu musisz położyć fundament na kwadratach.

kwadraty z tkaniny w różnych kolorach

szyjemy kwadraty

szyjemy kwadraty


Rozdrobnione agrafkami znajduje się przy maszynie do szycia. Zszyłem największą funkcję zygzaka, zaznaczając szczeliny dla guzika, 0,5 mm.

szyjemy kwadraty


Każdy kwadrat został wszyty wokół konturu przeciwnego koloru za pomocą nici, tworząc kontrast.

szyjemy kwadraty

zasłony patchworkowe


Kawowe kwadraty z niebieską nitką, niebieskie kwadraty z kawową nitką.

szyjemy kwadraty


Następnie ostrożnie wycięła nadmiar wokół konturu. Po przetworzeniu i przycięciu kwadratów kładę na nich łańcuchy na podłodze, robiąc je tak, jak lubię. Próbowałem to po prostu przedstawić za pomocą małego kwadratu, okazało się po prostu i niezbyt oryginalne, potem ustawiłem go pod kątem do góry, a wyglądało to o wiele bardziej interesująco. Zszyłem go na maszynie do pisania w tych samych funkcjach, pierwsze łańcuchy długości.

zasłony patchworkowe

zasłony patchworkowe


Dopiero wtedy łańcuchy zazębiły się.

zasłony patchworkowe

zasłony patchworkowe


Cały lambrekin jest gotowy!

zasłony patchworkowe

zasłony patchworkowe


Powieszony i mój mąż i ja naprawdę to lubiliśmy. Zaleta takiego lambrekinu jest świetna! Przeglądaj katalogi Otto. Na Zachodzie uwielbiają rzeczy i dekoracje do domu i mieszkania w tym stylu. Zaleta takiego lambrekina jest oczywista! Po pierwsze, każdy ma stare zasłony, stare prześcieradła. Nie musisz więc wydawać pieniędzy, aby to wszystko kupić. Po drugie, każda gospodyni zawsze ma nici, zwłaszcza, że ​​nie trzeba ich wybierać według koloru. Im większy kontrast okazują się nitki, tym piękniej będą wyglądać na kwadratach. Więc nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zakup nici. Lambrekin, wykonany przez ciebie, jest wyjątkowy, co oznacza, że ​​nie spotkasz takiego przyjaciela od żadnego z twoich przyjaciół. Dużym plusem jest to, że gdy lambrekin wisi na oknie, a słońce wpada przez otwory między kwadratami, tworzy to bardzo piękny zaciemniony efekt słoneczny w pomieszczeniu. Szyć i cieszyć się rzemiosłem!
Wróć
Komentarze (4)
 1. Wołga
  #1 Wołga Goście 27 maja 2015 14:14
  1
  To arcydzieło, w odniesieniu do wykwalifikowanego pracownika !!!!
 2. Sofia
  #2 Sofia Goście 29 maja 2015 17:59
  0
  Złote ręce!
 3. Nadieżda Wasiliewna
  #3 Nadieżda Wasiliewna Goście 12 lipca 2015 10:40
  0
  Można zauważyć, że osoba i ręce, z których musi rosnąć, i ma kreatywną żyłę
 4. Svetlaia
  #4 Svetlaia Goście 8 sierpnia 2017 06:07
  0
  Żmudna praca, ale samo stworzenie takich zasłon. Praca ręczna nie jest sklepem. Kreatywnie

Przeczytaj także

Kody błędów pralek