Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Każdy wie najlepiej prezent taki, który jest wykonany własnymi rękami, a zatem z kawałkiem duszy w nim. Dzisiaj powiem ci, jak zrobić „łóżko rodzinne”.
Będziemy potrzebować następujących elementów:
- Tektura (biała i kolorowa);
- klej;
- Drewniane szaszłyki (długie) lub rurki koktajlowe;
- zdjęcia;
- Plastelina, ciasto solne lub gąbka florystyczna;
- Pojemność pod kwietnikiem (wiadro, pudełko, kosz itp.);
- Ozdoby (słoma dekoracyjna, papier decoupage, kamyki itp.);
- wstążki
Teraz zaczynamy tworzyć etapami.
1. Istotą całego naszego kwietnika jest to, że każdy członek rodziny będzie oddzielnym kwiatem. W tym celu pozyskujemy zdjęcia rodziny o różnych średnicach (wycięte w kółko). To są punkty środkowe naszych kolorów.
2. Gotowanie płatków. Możesz korzystać z szablonów z Internetu, możesz to zrobić samodzielnie. Mogą mieć zupełnie różne kształty, rozmiary i typy. Najważniejsze, że nasze środki w końcu dobrze do nich pasują (przyklejone).
Możesz wycinać płatki z kolorowej tektury, z grubego papieru lub z białej tektury, którą można następnie ozdobić kredkami, gwaszem lub błyszczy.

Łóżko rodzinne


3. Kolejnym krokiem jest przymocowanie kwiatu do łodygi. Jako łodygę można użyć długich drewnianych szpikulców lub rurek koktajlowych (w moim przypadku bardziej mi odpowiadały, ponieważ są zielone).

Łóżko rodzinne


Aby naprawić płatki na drewnianym patyczku, możesz użyć kleju lub nici. Ze słomką jest jeszcze łatwiej. Z jednej strony kroimy go na 1-2 cm za pomocą noża biurowego na pół.

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne


Następnie między wyciętymi częściami wkładamy główne płatki i mocujemy zszywacz wzdłuż rurki.

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne


Przyklej pozostałe płatki do góry, zamykając wspornik, a następnie środek zdjęcia.

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne


Po sklejeniu wszystkich kwiatów należy je umieścić pod prasą, aby dobrze się skleiły.
4. Wybierz pojemnik, który będzie podstawą naszego kwietnika. Możesz użyć małego żelaznego wiadra (dekoracyjnego), kosza (florystycznego) i tak dalej. W moim przypadku zabrano okrągłe białe pudełko cukierków. Możesz ozdobić go naklejkami w postaci kwiatów, które są sprzedawane w każdym sklepie dla kreatywności.

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne


Używaj również wstążek, dżetów, kamieni itp. Wybór zależy od wyobraźni autora i przyczyny podarunku. Aby nasze kwiaty w czymś wyrosły, musimy wybrać rodzaj „gleby”. W tej jakości można użyć plasteliny (choć jest dość droga), gąbki kwiatowej, a ja wybrałem najtańszą opcję - słone ciasto do modelowania. Przepisy na jego przygotowanie w Internecie są wystarczające, więc nie będę o tym mówić. Najważniejsze jest, aby wybrać przepis, który obejmuje „fajne” ciasto o dużej masie. Ta konsystencja pozwoli kwiatom pozostać w nim i nie spadnie. Z góry przygotowałem takie zielone ciasto, „odpoczywając” do tej nocy w lodówce.

Łóżko rodzinne


Aby pudełko nie spadło na dno, umieściłem kamyki, a one już mają zieloną masę testową.

Łóżko rodzinne

Łóżko rodzinne


5. Niemal ostatnim krokiem jest sadzenie kwiatów. Jeśli mają proste szpikulce jako nogi, będą stać równo i bez ruchu. W moim przypadku rurki jako łodygi nadają kwiatom bardziej „żywy” wygląd, ponieważ lekko przechylają główkę kwiatu w różnych kierunkach. Ostatnim akcentem są wstążki zamiast ulotek. Możesz wziąć zielone, ale postanowiłem dodać trochę kolorów i nałożyłem kolorowe wstążki.

Łóżko rodzinne


Cóż, to wszystko. Voila, a Genealogiczny kwietnik jest gotowy! Możesz zrobić prezent nie tylko dla członka rodziny, ale także dla ukochanego nauczyciela, doradcy lub po prostu drogiego przyjaciela.

Łóżko rodzinne
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek