Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Kiedyś postanowiłem użyć jak najmniej kupionych chemikaliów do prac domowych, zacząłem szukać alternatywnych opcji ich zastępowania. Szukając i studiując różne przepisy, doszedłem do wniosku, że z powodzeniem możesz zrobić wiele produktów do czyszczenia domu własnymi rękami. Dzisiaj moim nowym eksperymentem w tej dziedzinie są bomby do prania, które, jak się okazało, są bardzo łatwe do zrobienia na własną rękę.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Skład tego domowego środka jest dość prosty, ale działa jednocześnie w trzech kierunkach: czyszczenie prania z brudu, usuwanie plam i zmiękczanie. Co więcej, jego koszt w porównaniu z analogami przemysłowymi jest po prostu niewielki. Ponadto nie ma żadnych funduszy o tak potrójnym wpływie na sprzedaż. Odżywki, detergenty i wybielacze obnoszą się na półkach sklepów z narzędziami jako osobne preparaty, które należy dodawać razem podczas prania. Domowe bomby do prania są dość kompaktowe i wydajne. Do prania wystarczą dosłownie dwa kawałki. Musisz tylko włożyć je do bębna pralki przed załadowaniem prania.
Niezbędne elementy:
• soda kalcynowana - 140 g;
• mydło do prania, zmiażdżone na wióry - 50 g;
• nadtlenek wodoru - 30 ml;
• ocet stołowy - 10 ml;
• siarczan magnezu - 10 g;
• Olejek eukaliptusowy - 10 kropli.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Proces tworzenia bomb zajął mi tylko 15 minut, ale ich suszenie zajęło około 8 godzin.
Metoda produkcji:
Wkładając luźne składniki (mydła, napoje gazowane i siarczan magnezu) do małej miski, zakładam rękawiczki medyczne i dokładnie je mieszam.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Następnie wlej nadtlenek wodoru i zmielić. Okazuje się, że jest to ciepła, luźna masa.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


W 70 ml Rozcieńczam zimną wodę octem stołowym i, wlewając ją do miski z główną mieszanką, wszystko dokładnie mieszam. Masa robi się coraz cieplejsza.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Jeśli wykonasz wszystkie te czynności gołymi rękami, nawet najbardziej nieznaczne zadrapanie będzie wyglądać jak wielka bolesna rana - to przerażające. Na koniec dodaj olejek eteryczny do mieszanki, ponownie wymieszaj. Okazuje się, że jest to mokry piasek.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Teraz za pomocą miarki tworzę bomby, ostrożnie ubijając wilgotną masę i ostrożnie układam je na pergaminie w celu dalszego suszenia.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Zrobiłem tę „chemię” wieczorem, więc zostawiłem ją na noc do wyschnięcia. A rano moje bomby do prania były już suche i gęste.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Do przechowywania złożyłem je w plastikowym słoju z mocno zakręconą pokrywką.

Produkty do czyszczenia domu dla majsterkowiczów


Wilgoć w pojemniku z bombą jest niepożądana. Teraz trochę o składnikach i ich wpływie na pranie:
• Mydło do prania od dawna uważane jest za najlepszy i najbardziej nieszkodliwy produkt do mycia rąk i prania. Bardzo wysoka jakość eliminuje nawet najcięższe zanieczyszczenia.
• Soda kalcynowana doskonale usuwa brud i tłuste plamy (w tym z potu), działając jednocześnie jako zmiękczacz wody.
• Nadtlenek wodoru wybiela bieliznę i odświeża kolorowe tkaniny.
• Siarczan magnezu nadaje lnu miękkość.
• Ocet stołowy zmiękcza materiał i pomaga usunąć plamy.
Wróć
Komentarze (2)
 1. Gość Vladimir
  #1 Gość Vladimir Goście 16 kwietnia 2018 18:50
  0
  Mała uwaga: mydło do pralki, a dokładniej do elementu grzejnego (dziesięć), jest śmiertelnym produktem. Pozwól, że wyjaśnię - mydło jest wytwarzane z alkaliów i tłuszczu. Gdy mydło dostanie się na gorącą powierzchnię (dziesięć), tłuszcz i zasady są przywracane. Alkalia rozpuszczają się w wodzie, ale tłuszcz osiada na dziesięciu i nie zmywa się. Z czasem tłuszcz staje się duży i zapobiega przenoszeniu ciepła, dziesięciu przegrzewa się i wypala. Wszystkie oszczędności „w błoto”. Nie jestem przeciwny temu artykułowi, ale najpierw pomyśl ...
 2. Gość Alex
  #2 Gość Alex Goście 12 września 2018 22:50
  0
  Kompozycja zawiera soda kalcynowaną, rozpuszcza tłuszcz na grzejniku.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek