Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »„ Maki ”ze sztucznej skóry.
Takie zdjęcie będzie doskonałym dodatkiem do Twojego wnętrza.

Maki ze sztucznej skóry


Do pracy nad obrazem potrzebujesz:
- Klej PVA i „Moment”.
- sztuczna skóra w kolorze czarnym, perłowym, czerwonym, zielonym i kremowym.
- płyta pilśniowa o wymiarach 55x40 cm.
- Mały kawałek zamszowej tkaniny.
- niebieska farba do barwienia tła.
- nożyczki.
- Jedna łyżka suchej kaszy manny.
- mały arkusz grubego kartonu.

Zaczynamy od kolorowania tła. Bierzemy arkusz płyt pilśniowych i malujemy go na niebiesko z przodu. A kiedy obraz wysycha, zaczynamy robić kwiaty i mamy czerwone maki. Wytnij płatki kwiatów zgodnie z wzorami. Na jeden kwiat potrzebujesz 4 małych płatków o wymiarach 3x3 cm w kształcie nieregularnej kropli. Cztery średnie płatki 4x4 cm i kolejne 4 duże 6x5 cm. Okazuje się, że na jeden kwiat potrzebujesz 12 płatków. Wycinamy je z czerwonej skóry i smarujemy szczotką z niewłaściwej strony klejem PVA.

płatki


Podczas suszenia płatków przystępujemy do produkcji łodygi dla kwiatu. Bierzemy drut o długości od 10 do 15 cm. Z kwiatów sztucznej zielonej skóry wycinamy pasek o szerokości 1 cm i długości jak wybrany drut. Przyklej „Moment”, posmaruj ten pasek i daj czas na związanie, a następnie przyklej go do drutu, pozostawiając 1,5 cm na górze drutu nieprzylepionego. Będzie to stanowić łodygę do dalszej pracy. Teraz bierzemy jedną czwartą serwetki i kładziemy ją na kilka warstw. Następnie bierzemy trzonek i górną częścią drutu zaciskamy tę serwetkę.

trzymaj tę serwetkę


Zdejmujemy skórkę zielonego koloru i wycinamy koło o średnicy 6 cm. W środku koła wykonujemy małą dziurę. Mijamy przez nią łodygę z serwetką. Za pomocą tego koła owijamy serwetkę i mocujemy drutem u góry, pozostawiając około jednego cm wolnej krawędzi. Okazuje się, że pudełko maków.

pudełko maku


Ale aby ukończyć to pudełko, musisz wziąć klej PVA, nasmarować nim krawędzie pudełka i zanurzyć w suchej kaszy manny. W tej formie na zdjęciu użyjemy dwóch takich pól.

zanurz w suchej kaszy manny


Ale w przypadku maków musisz dodać kilka pręcików do tego pudełka. Zrobimy z nich paski w kolorze czarnym o wymiarach 10 x 2 cm. Z tego prostokąta wycinamy grzywkę - wykonujemy wycięcia, nie sięgające nieco do krawędzi, a pręciki będą miały wysokość około 1,5 cm. Gdy grzywka jest gotowa, smarujemy również jej przyciętą krawędź klejem PVA i zanurzamy kasza manna A kiedy wszystko wyschnie, przyklej ten pasek klejem „Moment” do gotowego pudełka, z pręcikami do góry. Środkowy kolor jest gotowy.

dodaj kilka pręcików

dodaj kilka pręcików


Teraz wróć do czerwonych płatków. Nie wyschły jeszcze całkowicie i kładziemy każdy płatek akordeonu na jego długości, trzymamy go trochę i trzymamy w dłoniach. A następnie pozostaw je do całkowitego wyschnięcia.

z powrotem do czerwonych płatków


Po wyschnięciu wszystkich płatków zaczynamy tworzyć mak. Bierzemy gotowy zielony środek czarnymi pręcikami, podkręcamy łodygę i zaczynamy naprawiać małe płatki. Przyklej je klejem „Moment” z narożnikami do podstawy łodygi.

zacznij kształtować mak


Teraz napraw środkowe płatki w szachownicę względem pierwszego. Możesz naciskać go gumą klerykalną, aż całkowicie wyschnie.

napraw środkowe płatki


W międzyczasie część kwiatu wysycha, tniemy zielone liście. Ich wysokość będzie wynosić od 13 do 15 cm, a szerokość od 5 do 8 cm Zygzaki i fale na liściach są cięte losowo. Do zbioru liści potrzeba około 15 sztuk o różnych rozmiarach.

pokroić zielone liście


Nadal pracujemy nad makiem. Przyklej trzeci rząd do suszonych płatków i przyklej zielony podkład ze sztucznej skóry do wszystkich liści. Podłoże jest rzeźbione w kształcie gwiazdy o średnicy 7 cm i ponownie leczy się gumą biurową, aż całkowicie wyschnie.

pokroić zielone liście


I nadal pracujemy nad liśćmi.Musisz tylko pokryć je klejem PVA po niewłaściwej stronie. A kiedy liście wyschną, należy je zmiażdżyć w rękach, uzyskuje się nową formę liści.

pokroić zielone liście


I w tym czasie nasz mak wyschł. Usuwamy gumę i prostujemy płatki. Kwiat jest gotowy. Takie kwiaty będą wymagały dziewięciu sztuk.

Kwiat jest gotowy

Kwiat jest gotowy


Nasze maki na zdjęciu będą w wazonie. Więc zrób wazon. Bierzemy karton, wycinamy kształt, który lubimy, potrzebują 4 półfabrykatów, ale każdy kolejny będzie miał 1,5 cm mniej objętości. I sklej go jak piramidę. Zaczynając od dużego sięgania do małego, nakładamy się na siebie. Następnie bierzemy perłową skórę i przyklejamy na wierzch. Wazon jest gotowy. Teraz mamy gotowe liście, kwiaty i wazon.

zrobić wazon


Czas na kremowy kawałek skóry. Wycinamy go jako podstawę obrazu, z jednej strony szerokość 10 cm, z drugiej 15 cm. Bierzemy klej „Moment”, smarujemy z niewłaściwej strony kilka dowolnych pasków, umieszczając je poziomo. Dajemy czas na przyklejenie kleju i wykonanie zacisków z przodu, wciskając fałdy klejem do środka. Z boku możesz przykleić 2-3 płatki.

zrobić ramkę


Po wyschnięciu fałd ten materiał przyklei się do niebieskiej podstawy u dołu przyszłej kompozycji, będzie to materiał, na którym będzie wazon z makami. Wykonujemy ramkę do zdjęcia. Ramkę przyklejamy pod zamszową tkaniną, jest brązowa. Przyklej go delikatnie.

zrobić ramkę


Teraz przyklej wazon do podstawy, a wokół niego zielone liście. Koraliki umieszczamy w miejscach przyszłych kwiatów.

Maki ze sztucznej skóry


Następnie układamy kwiaty, aby były piękne. Naprawiliśmy to dobrze za pomocą kleju Moment. Na tym kompozycja „Miki” jest gotowa, a dla lśnienia na kwiatach można posypać lakierem do włosów. Wszystko jest gotowe.

Maki ze sztucznej skóry

Maki ze sztucznej skóry


Powodzenia wszystkim.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek