Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Borówka brusznica
Czy wiesz, jak zrobić piękną ozdobę swojego okna ze zwykłych rzeczy? Nie, pokażę ci teraz i oczywiście powiem ci, jak zrobić jagody borówki brusznicowej własnymi rękami.
W tym celu potrzebujemy:
- Koraliki są czerwone.
- Koraliki są czarne.
- Plastikowa butelka w kolorze zielonym.
- Cienki drut (najlepiej miedziany).
- nożyczki.
- Rajstopy Kapron.
- Nocnik.
- świeca.
- Mecze.
- Sizal jest zielony.

Cóż, zacznijmy? Weź drut i załóż na niego jedną kulkę czarnych koralików. Łączymy końce drutu, skręcamy je i zakładamy czerwony koralik. Nie miałem czerwonych koralików, ale łatwo znalazłem wyjście z sytuacji, malując białe koraliki lakierem o pożądanym kolorze. Tak, lepiej wziąć większe czerwone koraliki, aby jagoda wyglądała piękniej.

załóż koralik

załóż koralik


Na jedną gałąź potrzebujemy 3 jagody (lub według własnego uznania). W ten sposób produkujemy odpowiednią ilość jagód.

odpowiednia ilość jagód


Łączymy jagody i skręcamy razem drut. Oto, co powinno się stać.

Blank na gałązki jest gotowy


Półka na gałązkę jest gotowa, odłóż ją na chwilę. Teraz potrzebujemy zielonej plastikowej butelki. Z tego wycinamy liście. Aby to zrobić, umyj butelkę, wytrzyj ją dobrze, odetnij szyjkę i spód od niej, a następnie wytnij butelkę wzdłuż. Z tego materiału wycinamy 3 liście o zaokrąglonych krawędziach i gałęziach w jedną gałązkę.

nadają liściom piękny kształt


Za pomocą zwykłej płonącej świecy nadamy liściom piękne kształty. Aby to zrobić, potrzebujesz liścia lekko pod stopem nad ogniem, tylko gałęzie nie muszą być stopione. Liścia nie trzeba zbliżać do ognia, ponieważ plastik może stać się czarny. Tutaj możesz zobaczyć na zdjęciu, że na jednym liściu krawędź nie jest zbyt mocno poczerniona, ale nie ma nic strasznego, możesz po prostu wyciąć kolejny arkusz i zastąpić go uszkodzonym.

nadają liściom piękny kształt


Liście są gotowe. od długości drutu (gałązki).

Zacznijmy wybierać gałąź naszej borówki brusznicy


Zacznijmy zbierać gałąź naszej borówki brusznicy. Weź półfabrykat z jagodami, przymocuj do niego jeden liść, aby jego gałązka była dociśnięta do łodygi borówki brusznicy i szczelnie owinąć ją nylonowym paskiem. Następnie nałóż drugi liść i owiń go kapronem w ten sam sposób. Z trzecim liściem robimy to samo. Po tym, jak wszystkie liście zajmą „miejsce” (liście można rozłożyć na całej długości łodygi, lub możesz to zrobić tak jak powyżej, tak jak ja), owinąć nylonowy pasek i samą łodygę do końca. Koniec paska można przymocować za pomocą kleju lub można go podpalić i szybko przycisnąć do trzonu. Uważaj, aby nie poparzyć palców. Tak więc jeden oddział jest gotowy.

Zacznijmy wybierać gałąź naszej borówki brusznicy


Jak już zrozumiałeś, dokładnie w ten sam sposób, w jaki wykonujemy odpowiednią liczbę gałęzi, możesz nawet robić jagody z różnych koralików. Mam 15 rzeczy. Na zdjęciu są tylko 4 sztuki.

Borówka brusznica


Weź doniczkę i wrzuć do niej gałązki i pozwól zielonej sizalowi wzdłuż krawędzi (naśladować trawę). Możesz wlać ziemię do samego garnka, ale jeśli wykonujesz tego rodzaju rzemiosło na ulicy, lepiej wlać do niego gips lub cement i dopóki roztwór nie zamarznie, włóż do niego gałązki i pozostaw do spoczynku, aż roztwór całkowicie wyschnie.

Borówka brusznica


Piękna borówka, wykonana przez ciebie, będzie wyglądać oryginalnie i efektownie na każdym parapecie lub w ogrodzie.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek