Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Każdy w szafie ma najprostsze, a nawet nudne rzeczy. Na przykład białe koszulki lub golfy. Kiedy takie rzeczy znudzą się swoją prostotą, nie trzeba ich wyrzucać. Innym powodem odpisywania rzeczy, ponieważ złom mogą być małe plamki, których nie można zmyć. Wyjściem z tych problemów może być rysunek. Istnieje kilka sposobów zastosowania rysunku, ale w tej klasie mistrzowskiej rozważymy opcję samodzielnego zastosowania rysunku.
Do pracy potrzebujesz ubrania (w naszym przypadku biała bawełniana koszulka). W rzeczywistości może to być prosta monofoniczna rzecz. Materiałem może być nie tylko bawełna, ale także niektóre inne. Ponadto do pracy musisz wybrać harmonijny wzór. Można go wydrukować, a następnie przenieść na tkaninę za pomocą bibuły lub natychmiast narysować na tkaninie, zależy to od zdolności do rysowania. W każdym razie dla wygody lepiej jest umieścić coś solidnego lub przynajmniej tekturę pod malowaną tkaniną. Jest to konieczne przede wszystkim ze względu na wygodę rysowania, a po drugie, aby podczas nakładania kolorów nie przeciekały z tyłu koszulki. W związku z tym będziesz potrzebować farby do tkaniny. Różnią się one w zależności od planowanego materiału. W każdym razie ani gwasz, ani żadna inna farba nie będzie działać. Tylko specjalne do tkanin. Możesz je kupić w wyspecjalizowanych sklepach dla kreatywności. Po przygotowaniu wszystkich materiałów i narzędzi możesz rozpocząć pracę.
Na tych warsztatach zostanie pomalowana biała bawełniana koszulka ze wzorem smoka. Smok ma kolory zielony, pomarańczowy, żółty i czarny. Aby rozpocząć, przenieś wzór na tkaninę za pomocą bibuły. Zakładanie koszulki na drewniany taboret, wkładanie kartonu pod przód, umieszczanie drukowanego obrazu z dołączoną kopią węgla i kontynuowanie tłumaczenia. Ze względu na to, że sam materiał jest miękki, musisz przenieść go na niego tępym ołówkiem, a nie ostrym piórem, ponieważ w przeciwnym razie papier po prostu się rozerwie, a wzór na tkaninie nie zadziała.

Rysunek koszulki


Podczas tłumaczenia powinieneś mocno naciskać na linie, aby były dokładnie odciśnięte, nie spiesz się, w przeciwnym razie będziesz musiał dużo narysować i dostosować ręcznie ołówkiem.

Przetłumaczona koszulka


Po przeniesieniu wzoru na tkaninę ostrożnie i stopniowo usuwaj wzór i papier węglowy z tkaniny. Najlepiej jest na przemian podnosić krawędzie i sprawdzać, czy wszystkie podstawowe elementy są przetłumaczone. Jeśli nie, to musisz cofnąć rysunek i ponownie zakreślić nieprzetłumaczone elementy, mocniej naciskając ołówek. Z powodu potrzeby tej operacji lepiej nie usuwać całkowicie całego wzoru, ale tylko podnosić krawędzie. Po przetłumaczeniu wszystkich podstawowych elementów musisz dopracować drobne szczegóły. Bez względu na to, jak dobry i silny jest nacisk na ołówek, małe linie mogą nadal nie zostać ukończone. W takiej sytuacji należy ostrożnie narysować wszystkie linie za pomocą prostego ołówka, doprowadzając w ten sposób rysunek do jego logicznego końca.

Rysowanie z gotowym konturem


Następnym krokiem będzie narysowanie konturu obrazu. Można to zrobić za pomocą farb konturowych lub zwykłych farb do tkanin. Różnice w nich są nieznaczne, a wybór należy do mistrza.W tej klasie mistrzowskiej zastosowano farby 3D konturowe do tkanin, ale nakładano je pędzlem, aby nie było efektu 3D (było niewłaściwe). Farbę należy nakładać cienkim pędzlem, delikatnie i powoli. Niewłaściwe pociągnięcia będą bardzo trudne do czyszczenia.

Rysowanie z gotowym konturem


Przed dalszym nakładaniem farby konieczne jest dokładne wyschnięcie obwodu. Po wyschnięciu możesz kontynuować pracę. Konieczne jest stopniowe malowanie rysunku jak zabarwienie. Najlepiej jest dekorować na podstawie wyboru koloru, a nie elementów. W tej klasie mistrzowskiej po obrysie pomarańczową farbę nakłada się na wszystkie części zawierające ten kolor.

Rysowanie z zacienionymi fragmentami


Przed nałożeniem następnego koloru zawsze konieczne jest pozostawienie poprzedniego koloru do wyschnięcia lub przynajmniej wyschnięcia. Po pomarańczowym kolorze zastosuj żółty. Nie zapomnij dokładnie spłukać pędzla przy zmianie kolorów. Jeśli nie zostanie to zrobione, może pojawić się brudny i brzydki kolor.

Rysowanie z zacienionymi fragmentami


W ten sam sposób stosujemy wszystkie kolory. Jeśli nie masz wymaganego koloru w asortymencie, zawsze możesz zastosować mieszanie. Aby uzyskać jaśniejsze odcienie, możesz użyć specjalnego rozcieńczalnika, który jest sprzedawany w tych samych sklepach, w których sama farba. Warto pamiętać, że po rozcieńczeniu farba staje się bardziej płynna i może przykleić się do dołączonej tektury (a jeśli nie, to przecieka do tyłu). Po nałożeniu wszystkich farb cały rysunek dokładnie wysycha.

Rysowanie wszystkimi zacienionymi fragmentami

Rysowanie wszystkimi zacienionymi fragmentami


Czas schnięcia zależy od użytej tkaniny i barwników. Średnio farba wysycha w ciągu 24 godzin. Specjalne instrukcje zawsze będą zapisywane na pudełku lub w puszkach z farbą. Po dokładnym wyschnięciu koszulki należy ostrożnie usunąć karton. Nie ciągnij go mocno ani nie wyciągaj, ponieważ farba może nieco wyciekać i przyklejać się. Po wyschnięciu farby koszulka jest gotowa i można ją nosić.

malowane koszulki


Udekorowanie zwykłej koszulki zajmie kilka dni. Ale za małe koszty pracy i pieniędzy otrzymasz oryginalną i niepowtarzalną rzecz.
Wróć
Komentarze (2)
 1. Daria
  #1 Daria Goście 26 września 2016 01:04
  0
  Bardzo piękny mały smok!
 2. Karinka
  #2 Karinka Goście 9 sierpnia 2017 15:18
  0
  Za pomocą prostego ołówka możesz samodzielnie stworzyć fajne i oryginalne koszulki, których nikt nie będzie miał.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek