Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Masło w domu
Wszyscy uwielbiają masło, ponieważ można je rozłożyć na kanapki i włożyć do płatków zbożowych. Ponadto masło jest niezbędnym składnikiem wielu potraw kulinarnych. Dziś sklepy oferują szeroką gamę olejków, ale nie każdy jest smaczny i wysokiej jakości. Chciałbym podzielić się przepisem na masło, które można przygotować w domu. Ten przepis wyjaśni również, ile powinien kosztować ten produkt najwyższej jakości.

Do przygotowania masła potrzebna jest tylko tłusta śmietana (z 33%). Wydajność produktu jest bardzo mała, na przykład z 1 niepełnej szklanki śmietany uzyskuje się 25 g masła. Cóż, tutaj i zastanów się, ile wysokiej jakości olej powinien kosztować w sklepach. Jeśli cena jego sprzedaży jest niższa, jasne jest, że w oleju są pewne dodatki, które zwiększają jego objętość.

W produkcji olej wytwarza się za pomocą potężnych urządzeń do ubijania; w domu można do tego użyć miksera. Ponieważ dysze miksera są małe, wygodniej jest wytwarzać olej z małych porcji śmietany, na przykład szklanki. Do ubijania lepiej jest używać wąskich naczyń o wysokich krawędziach.
1. Wlej śmietankę do pojemnika i ubij mikserem z prędkością 2.

śmietana


2. W pierwszym etapie bitej śmietany zamieniają się w lekką piankę z bąbelkami, która wylewa się z łyżki.

bita śmietana


3. Kontynuuj ubijanie masy z tą samą prędkością.

pokonać masę


4. Masa stopniowo gęstnieje i nie jest tak łatwa, ale po przewróceniu wciąż spada z łyżki. Masę należy ubić.

pokonać masę


5. Teraz krem ​​przypomina konsystencję twarogu z żółtawym odcieniem.

przypominają konsystencję twarogu


Zanim olej będzie gotowy, musisz jeszcze trochę ubić masę mikserem.
6. Łatwo zauważyć, że małe kawałki oleju przyklejają się do ostrzy miksera.

z żółtawym odcieniem

przyklej do ostrzy miksera


7. W tym czasie masło i oddzielone mleko są już wyraźnie widoczne w śmietanie, masa jest bardzo spryskana, więc wysokie krawędzie formy są bardzo istotne.

przyklej do ostrzy miksera


8. Teraz masło należy wrzucić z powrotem na sito, aby wypić całe mleko. Może być używany do innych celów.

widoczny olej


9. Przykład pokazuje, ile oleju uzyskuje się w wyniku. Przygotowanie tej ilości oleju zajęło nie więcej niż 10 minut. Teraz należy go umieścić w lodówce, aby się ochłodził i stwardniał.

olej

Domowe Masło

Domowe Masło

Domowe Masło
Wróć
Komentarze (3)
 1. Aino
  #1 Aino Goście 21 sierpnia 2017 15:14
  0
  W dzieciństwie zrobiliśmy taki olej bez miksera. Oczywiście strasznie długi kurs z mikserem jest łatwiejszy. Do śmietany dodano trochę soli - okazało się również pyszne.
 2. Gość Igor
  #2 Gość Igor Goście 20 czerwca 2018 08:55
  0
  Wszystko może być znacznie prostsze i szybsze. Kup kwaśną śmietanę, po prostu nie próbuj robić sklepu, ale musisz wziąć ją na rynek. Powiedzmy, że kupili 0,5 kg. Musisz przenieść śmietanę do głębokiego kieliszka, używam szklanki z blendera, jest ona wysoka, a jej objętość jest nie mniejsza niż 700-800 ml.
  Bierzesz mikser (jestem dość mocny, 450 watów), wkładasz go do szklanki, włączasz i po 2-3 minutach dostajesz około 450 gramów prawdziwego masła. Następnie również oprzyj się na sicie i pozwól cieczy spłynąć
  Jeśli chodzi o pieniądze, myślę, że to samo wyjdzie z kupowania śmietany, ale z czasem przygotowanie masła zajmuje znacznie mniej.

  Kiedyś (pierwszy) kupiłem śmietanę w sklepie, wybrałem najgrubszy. I pozwól jej bić mikserem. Po około 20 minutach zdałem sobie sprawę, że coś poszło nie tak. Dał mikserowi odpoczynek i próbował pobić przez kolejne 20 minut. Nie wyszło olej ze śmietany sklepowej. Najwyraźniej kwaśna śmietana nie jest zrobiona z mleka, ale z czegoś innego. Powiedział kobietom w pracy, śmiały się i powiedziały, że kwaśną śmietanę należy przyjmować WYŁĄCZNIE na rynku.
  1. Gość Olga
   #3 Gość Olga Goście 5 lutego 2019 15:05
   0
   Bez względu na to, ile oleju myjesz w domu, pozostanie jeszcze trochę maślanki. Ze śmietany - kwaśnej, ze świeżej śmietany - neutralny smak. Olej będzie miał taki sam posmak.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek