Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Budujemy dom z zapałek

Dziś nauczymy się, jak tworzyć zapałki. To bardzo interesująca technika robienia pamiątki (lub urządzenia pirotechnicznego :-)) z najtańszego materiału - zapałek. Co więcej, nie potrzebujesz kleju ani paznokci. Zainteresowany? Więc chodźmy ...


Aby zbudować dom, nie potrzebujemy standardowych narzędzi, aby stworzyć coś użytecznego:
Będziemy potrzebować:

1. Pakowanie zapałek (w najlepszym przypadku używamy tylko 5 pudełek).

2. Pudełko z CD-ROM-u lub książki (będzie służyć jako stół do montażu, który można łatwo obracać bez zakłócania samego projektu)

3. Moneta (najlepiej - 3 radzieckie kopiejek, ale możesz użyć monety 2 rubli. Pieniądz papierowy i karty kredytowe nie będą działać :-))

Umieść pudełko z płyty CD przed sobą i rozpocznij montaż.
Połóż dwa mecze obok siebie, równolegle do siebie, aby między nimi była nieco mniejsza odległość niż długość meczu.


Z góry wykonujemy podłogę z 8 zapałek. Ekstremalne mecze powinny leżeć płasko i tworzyć kwadrat z tymi, które leżą poniżej.


Kładziemy drugą warstwę podłogi (8 zapałek), prostopadle do pierwszej. Mecze, które leżą w środku, nie muszą mieć równych odległości między sobą, ale łatwiej będzie, jeśli natychmiast ustawisz je prosto.


Teraz wykonujemy studnię z 7 rzędów. Postaraj się, aby było gładkie. Głowice zapałek studni powinny być ułożone w okrąg.


Ostrożnie nałóż na studnię podłogę z 8 zapałek. Pożądane jest, aby kierunek dopasowania górnej podłogi był przeciwny do dolnej.


Stawiamy drugie piętro, ale teraz z 6 meczów. Ostatnie 2 mecze dodamy później. Z góry powstała struktura jest dociskana do monety, jak prasa. Teraz możemy pracować z domem, naciskając go palcem. Gdybyśmy nie użyli monety, zapałki przylgnęłyby do naszych palców i dom mógłby się zawalić.


Trzymając dom jednym palcem, trzymamy w rogu pionowe zapałki (głowa na górze) wzdłuż krawędzi domu między pokładami.


Mecze niższych talii można rozdzielić innym meczem, ale jednocześnie upewnij się, że dom nie wyprowadzi się z niższych meczów.


Tak więc cztery zapałki narożne wbijają się w górną i dolną talię i stoją na pudełku od napędu.


Ostrożnie przyklejamy zapałki wzdłuż obwodu wzdłuż ścian, popychając podłogę dodatkowym zapałką i naciskając palcem konstrukcję.

Ściskamy ściany domu ze wszystkich czterech stron. Wyciągamy monetę. Już jej nie potrzebujemy.


Teraz możesz odebrać dom. Ściśnij go ze wszystkich stron.


Naciskamy zapałki, które biegły wzdłuż obwodu do końca, aby głowami naciskały podłogę. Powstały kwadrat z głów zapałek będzie służyć jako podstawa domu, to znaczy od samego początku zaczęliśmy budować dom od góry.


Stawiamy dom na legalnej podstawie. Mamy ramy z zapadkami wystającymi w różnych kierunkach. Teraz możesz złożyć dom na rękach, będzie to wygodniejsze. Przyklejone końce zapałek, które wstawiliśmy na obwodzie, będą górą domu.


Robimy ściany. Ściany będą się składały z dwóch warstw zapałek - pionowej i poziomej.
Wstawiamy pionowe zapałki po jednej stronie domu.


Robimy to samo z pozostałymi 3 ścianami, wkładając wszystkie mecze głową w górę.


Teraz kładziemy poziomą warstwę ścian. Mecze powinny krążyć w kółko, ponieważ podczas budowy studni główki zapałek powinny się naprzemiennie kończyć z zapałkami.Po włożeniu wszystkich zapałek naciśnij głowice zapałek poziomych, aby naciskały zapałki sąsiedniej ściany.


Ok, prawie wszystko jest gotowe. Pozostaje zrobić dach. Wsuwamy brakujące zapałki w otwory narożne i przyklejając pionowe zapałki ściany od dołu, wyjmujemy je do połowy na górę. Nie bój się, nie rozpadaj się.


Dopasowujemy zapasy dachu prostopadle do górnej podłogi. Zaczynając od krawędzi i naprzemiennie kierunków zapałek, umieszczamy najpierw 2, potem 4, a następnie 6, aw dwóch środkowych rzędach - 8 zapałek.


Teraz między przyklejającymi się pionowymi zapałkami wstawiamy zapałki głowicami „kafelkowymi” w kierunku środka (dość skomplikowany proces, zrozumiesz dlaczego). Naciskamy „kafelek” w kółko z główkami zapałek bocznych, naciskając na ich palce.


Wszystko, dom jest gotowy. Można go ozdobić rurą (4 całe zapałki wkłada się do dachu), oknami i drzwiami (przełamujesz zapałki na pół i wkładasz je do ścian).


Chroń produkt przed dziećmi :-)Źródło:
Wróć
Komentarze (4)
 1. Directhands
  #1 Directhands Goście 17 marca 2011 18:09
  1
  A jak długo to trwa w prawdziwym życiu ?????? Chciałbym wiedzieć

  P.S. Czy moje nerwy wytrzymają =)

 2. NOTFRONT
  #2 NOTFRONT Goście 17 marca 2011 18:26
  0
  zbieraj - dowiesz się!
 3. strefa
  #3 strefa Goście 24 września 2011 20:48
  0
  A potem podpal ten dom
 4. f
  #4 f Goście 20 lutego 2012 13:06
  0
  Cholera, zbieram już 3 razy (wściekłość) Nie tak łatwo

Przeczytaj także

Kody błędów pralek