Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Zwykłe naczynia czasem stają się zbyt nudne. Najlepszym sposobem, aby naprawić ten mrok, jest dodanie farby. Czasami nie jest jasne, jak ozdobić zwykłe szkło i jeszcze więcej naczyń. Oczywiście potrawy to osobny i trudny temat. W końcu to jedzenie, które jemy, dotyka jej. Na przykład weź kieliszki do wina. Żadne elementy żywności nie wchodzą w interakcje z otoczeniem, a to oznacza, że ​​można sobie z tym poradzić.
Przed rozpoczęciem pracy należy zdecydować, który wzór zostanie zastosowany na szkle. W tej klasie mistrzowskiej lilie działają jak rysunek. Po uprzednim wydrukowaniu wybranego rysunku o odpowiednim rozmiarze konieczne jest przygotowanie wszystkich materiałów do pracy. Do pracy potrzebne będą: szkło (na którym zostanie wykonany obraz), odtłuszczacz (dozwolony jest środek do usuwania lakieru z acetonem), waciki (lub inna szmata, która nie pozostawia włókien), przygotowany rysunek, taśma klejąca (przezroczysta lub papierowa), nożyczki, kontur i farby witrażowe (w tym warsztacie na bazie wody).

Niezbędne materiały i narzędzia.

Niezbędne materiały i narzędzia


Po przygotowaniu wszystkiego możesz rozpocząć pracę. Miejsce pracy powinno być wygodne i czyste. Lepiej mieć pod ręką jakieś materiały (szmaty lub papier), aby wytrzeć nieszczelną rurkę i usunąć nadmiar z dozownika. Możesz również zaopatrzyć się w waciki lub wykałaczki, dzięki czemu możesz natychmiast naprawić wady. I lepiej oba.
Następnym krokiem będzie utrwalenie obrazu na szkle, a raczej na szkle. Obraz powinien zostać naprawiony od wewnątrz, co jest dość logiczne. Możesz to naprawić za pomocą taśmy klejącej. Ostrożnie w małych kawałkach na górze i na dole. Warto zachować ostrożność i zabezpieczyć, aby taśma samoprzylepna nie wpadła w obszar samego obrazu (w miejscach, w których zostanie nałożona farba lub kontur).

Szkło ze stałym wzorem.

Szkło ze stałym wzorem


Po ustaleniu rysunku i uzyskaniu pełnej pewności, że nie spadnie i nie będzie się przesuwał i czołgał, możesz przejść do następnego etapu. Ten etap to przygotowanie powierzchni. Czasami na nowych okularach są etykiety i po prostu wszystkie powierzchnie z definicji mają tłustą warstwę. W związku z powyższym konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni przeznaczonej do obróbki. Jako środek odtłuszczający może być odpowiedni alkohol, aceton, benzyna-galosh. Niestety fundusze te są bardzo pachnące i nie zawsze są pod ręką. W takim przypadku środki do usuwania lakieru z acetonem mogą odejść jako odtłuszczacze. Każda przyzwoita dziewczyna ma to. Powierzchnię, w której ma to być wzór, wyciera się wacikiem lub kawałkiem materiału nasączonym środkiem odtłuszczającym. Po obróbce powierzchniowej szkło należy wygodnie ustawić w pozycji poziomej. Farba rozprzestrzenia się w pozycji poziomej, co zapobiega nierównomiernemu wypełnieniu kolorem. Zaleca się stosowanie poduszki jako podłoża, chroni ona szkło przed twardymi powierzchniami i minimalizuje prawdopodobieństwo pęknięcia lub zarysowania szkła. Ponadto szkło można przywiązać do poduszki, aby nie spadło z niej, ale jest to już do woli i preferencji.

Niskotłuszczowe szkło na poduszce.

Beztłuszczowe szkło na poduszce


Kolejnym krokiem będzie zastosowanie konturu. Ze względu na fakt, że szkło ma kulisty kształt, obraz jest zniekształcony. Dlatego, aby uzyskać dokładniejszy, prawidłowy i piękny rysunek, konieczne jest nałożenie konturu farby patrząc na obraz ściśle prostopadle, nadal można zamknąć jedno oko, aby uzyskać większą dokładność. W przeciwnym razie proporcje obrazu zostaną naruszone, a piękno nie zadziała. Farba konturowa jest najczęściej dostępna w tubach o wąskim nosie. Ten nos to „pędzel”.Delikatnie, równomiernie ściskając pastowatą masę, konieczne jest nałożenie farby na powierzchnię szkła wzdłuż konturu obrazu. Zawsze należy upewnić się, że obwód nie ma pustek i nie przerywa. W przypadku niejednorodności i niejednorodności konturu mogą z niego wyciekać farby kolorowe. To może bardzo zepsuć obraz.
Jeśli wybrany rysunek składa się z dwóch części, jak w tej klasie mistrzowskiej, wówczas nakładanie farby odbędzie się w dwóch etapach. Jeden etap na jednym samolocie. Po zastosowaniu konturu pierwszej płaszczyzny pozostawiamy szkło do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Czas schnięcia zależy od rodzaju i producenta farby konturowej. Na jej opakowaniu należy wskazać ten czas. Średnio zajmuje to około dwóch godzin.

Szkło z konturem na pierwszej płaszczyźnie.

Profilowane szkło


Po wyschnięciu obrysu pierwszej płaszczyzny szkło delikatnie się obraca, dzięki czemu druga płaszczyzna jest prostopadła do wyglądu. Ponadto, w podobny sposób, kontur jest nakładany na drugą płaszczyznę. Jeśli są więcej niż dwie płaszczyzny, wówczas podobne czynności są wykonywane na każdej z nich w tej samej kolejności.

Szkło z konturem na drugiej płaszczyźnie.

Profilowane szkło


Po dokładnym wyschnięciu wszystkich konturów możesz przejść do następnego kroku: wypełnienia kolorem. Najpierw musisz ponownie postawić szybę z pierwszą płaszczyzną prostopadłą do widoku. Podczas otwierania butelki z farbą należy się upewnić, że sama farba może natychmiast wyciekać, nawet jeśli dziobek jest podniesiony. Nie bój się, najlepiej usunąć nadmiar i ostrożnie rozpocząć napełnianie. Wypełniając kolor obrazem, szczególną uwagę należy zwrócić na obecność pęcherzyków powietrza. Występują z reguły przy pierwszych kroplach lub gdy nos rurki jest często odrywany od powierzchni. Nie zapominaj również, że wszystkie niezbędne sekcje muszą być całkowicie wypełnione, w każdym rogu, na każdym obwodzie. W przeciwnym razie będzie niskiej jakości i brzydki. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych obszarów na pierwszej płaszczyźnie farba musi zostać wysuszona. Suszenie następuje w temperaturze pokojowej. Czas zależy od rodzaju i producenta farby, ale średnio ten czas wynosi 24 godziny. Szczegółowe informacje podano na opakowaniu lub na tubkach.
Po wysuszeniu pierwszej powierzchni w podobny sposób druga płaszczyzna zostaje wypełniona. Inne płaszczyzny, jeśli istnieją, są wypełniane w tej samej kolejności. Gdy wszystkie samoloty są wypełnione, wskazane jest pozostawienie szklanek do wyschnięcia na dłużej. Upewnij się, że farba wyschła, można to zrobić delikatnymi, delikatnymi ruchami palca po farbie. Najważniejsze, że nie ma fanatyzmu, w przeciwnym razie mogą pozostać brzydkie odciski palców.

Szkło z wzorem wypełnionym kolorem.

Szkło ze zdjęciem


Po całkowitym wyschnięciu farby należy dokładnie sprawdzić wynikowy rysunek. Z reguły zawsze występują małe wady (trochę dodatkowy kontur, kolor wyczołguje się poza granice). Następnym krokiem będzie dostosowanie tych samych wad. Aby to zrobić, potrzebujesz narzędzia (w naszym przypadku zmywacza do paznokci), wacików lub wacików w połączeniu z wykałaczką. Poprzez nakładanie płynów na bawełnę - w przypadku krążka, także umieszczenie wykałaczki - ostrożnie i dokładnie usuń nadmiar. Należy unikać kontaktu z głównym wzorem, ponieważ istnieje ryzyko jego zepsucia. Po usunięciu całego nadmiaru otrzymujemy gotowe szkło.

Gotowe szkło z malowaniem.

Gotowe szkło z malowaniem


Malowanie jednej szklanki potrwa około dwóch do trzech dni. Kluczem jest czas schnięcia. Takie okulary będą niezwykłą ozdobą każdego domu. Mogą być również niezapomnianym prezentem!
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek