Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Produkty do czyszczenia gospodarstwa domowego
Drogie hostessy, jak często studiujesz skład produktów, których używasz do czyszczenia, mycia i zmywania naczyń? Nie? Ale to na próżno. W razie potrzeby przeczytaj informacje na etykiecie. Ale był czas, kiedy nasze babcie i prababki myły i myły przybory kuchenne, używając tylko mydła domowego. Ale były o wiele zdrowsze od nas. Tak? W końcu takie mydło nie zawiera prawie żadnych chemicznych dodatków, które są wypełnione smakowymi i wielokolorowymi mydłami toaletowymi. Ponadto dobrze się pieni i bardzo skutecznie zwalcza bakterie. A dlaczego nie my, nowoczesne gospodynie domowe, dbamy o nasze zdrowie i nie tworzymy własnego detergentu do mycia naczyń na podstawie tej „cegły”, która jest niepozorna z wyglądu i ma bardzo nieprzyjemny zapach. Na przykład, aby zrobić prosty żel do mycia naczyń, nie potrzebujesz więcej niż jedną trzecią godziny.

Detergenty do domu


Aby zrealizować ten pomysł, niektóre wyrafinowane, rzadkie lub drogie komponenty nie będą potrzebne. Tylko niedrogie i tanie narzędzia. W rezultacie otrzymujesz domowy żel, który nie tylko dobrze czyści naczynia, łatwo rozkładając tłuszcz, ale także dobrze radzi sobie z brudem na kuchence.
Aby zrobić żel, potrzebujesz tylko 4 składników:
• 25 g mydła do prania;
• 40 ml. gliceryna;
• 500 ml. woda;
• 15 ml. wódka

będzie potrzebować


Proces robienia domowego żelu jest bardzo prosty:
Wlej wodę do wiadra, podpal i zagotuj.

doprowadzić do wrzenia


W międzyczasie odetnij odpowiednią ilość gramów z dużej kostki mydła i zetrzyj tę małą kostkę na tarce z małymi komórkami.

ruszt

ruszt


Włóż wióry mydlane do przestronnego wiadra i napełnij połową przegotowanej wody. Dokładnie mieszając i stopniowo wlewając pozostałą wodę, doprowadzić kompozycję mydła do całkowitego rozpuszczenia wiórów.

dokończ kompozycję mydła


Aby przyspieszyć proces, możesz użyć łaźni parowej. Daj roztwór mydła pięć minut do ostygnięcia, a następnie dodaj pozostałe dwa składniki (glicerynę i wódkę).

pozostałe dwa składniki


Dokładnie wymieszaj - uzyskuje się jednorodną masę mydlaną, którą po całkowitym schłodzeniu można wlać do wygodnego pojemnika do użycia.

zmyty ciepłą wodą


Początkowo uzyskana kompozycja okaże się płynna, ale nie martw się, ponieważ ochładza się, gęstnieje i zyskuje konsystencję żelu. Stosowany zgodnie z przeznaczeniem tworzy obfitą pianę, którą łatwo zmyć ciepłą wodą.

Detergenty do domu


Być może, w przeciwieństwie do produktów kupowanych w sklepach, których jedna kropla podobno wystarcza na górę brudnych naczyń, zużycie domowego żelu będzie nieco większe. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że możesz przygotować 6 litrów żelu z kostki mydła o wadze 300 g, domowy detergent do mycia naczyń jest znacznie bardziej ekonomiczny i nie jest tak szkodliwy dla zdrowia jak jego przemysłowe odpowiedniki.

Detergenty do domu


Zrób krok w kierunku zdrowia!
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek