Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »System nadzoru wideo w domu i na zewnątrz za pomocą kamery internetowej.

Siedząc przy komputerze w pełnym procesie twórczym lub podczas gry, mój wierny pies często rozpraszał mnie korą, musiałem oderwać piąty punkt od mojego ulubionego krzesła, wyjść na podwórze i sprawdzić, kto tam był. Okazuje się, że listonosz właśnie wszedł i włożył prasę do pudełka, albo dzieci biegły głośno obok podwórza. Ogólnie martwiłem się na próżno. Pomysł przyszedł więc zerknąć przez płot bez odrywania wzroku od monitora, jednym kliknięciem myszy.

W tym przypadku najlepiej nadaje się kamera internetowa. Po pierwsze, tanio, w porównaniu z innymi systemami CCTV, po drugie, nie trzeba instalować dodatkowego sprzętu. Sterownik dostarczany z aparatem to całkiem niezły program, który pozwala wirtualnie obracać aparat poziomo i pionowo, a nawet odwracać obraz. Możesz nagrać film na twardym dysku lub zrobić zdjęcie. Regulowana jasność, kontrast i kolor. Co bardzo pomaga dostosować obraz w zależności od oświetlenia na ulicy i pory dnia. Ale w ciemności kamera jest ślepa jak kret, ale można to naprawić, jeśli zainstalujesz dodatkowe oświetlenie obszaru widzenia.

Główną trudnością było wydłużenie przewodu kamery, ponieważ nie mogłem kupić tak długiego kabla USB. A także w produkcji skrzynki ochronnej i instalacji kamery wideo we właściwym miejscu.

Zacznijmy od drutu. Aby wydłużyć kabel, przetnij go chłodno na pół, między kamerą a wtyczką USB, zdejmij osłonę ochronną na obu końcach drutu o kilka centymetrów. I widzimy tam cztery żyły, a nawet warkocz. Brawo! są w różnych kolorach, już jaśniejsze. A to oznacza, że ​​potrzebujemy pięciu drutów o pożądanej długości. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć odległość od miejsca, w którym planujesz zainstalować kamerę na komputerze, musisz starać się, aby przewód był jak najkrótszy.

Nie wiem, jak bardzo ekran plecionki wpływa na jakość obrazu, ale mam przedłużacz o długości dziesięciu metrów, bez ekranu. Nie obserwuję żadnych zewnętrznych zakłóceń i pogorszenia jakości obrazu. Wskazane jest, aby przewody były jak najcieńsze, ale zawsze w izolacji. Emaliowane uzwojenie do tych celów nie jest odpowiednie. Znalazłem kabel telefoniczny z dwudziestoma cienkimi kolorowymi przewodami. Musiałem ostrożnie przeciąć osłonę ochronną i usunąć pięć niezbędnych przewodów. Oczywiście dobrze jest, jeśli przewody mają różne kolory, ale możesz też mieć jeden kolor ... W tym przypadku będą potrzebować ich wybierania, aby nic się nie pomieszało.

Układamy kabel, przekazując go do otworów wywierconych w ścianach domu. I już na naszym pulpicie lutujemy wtyczkę USB odpowiednio zapisanymi kolorami i starannie izolujemy wszystkie miejsca lutowania. Możesz go włączyć, aby sprawdzić działanie pętli.

Należy zauważyć, że w pomieszczeniach i na zewnątrz istnieje duża różnica w oświetleniu. Dlatego po pierwszym włączeniu może się wydawać, że nic nie działa. Nie musisz panikować, zwłaszcza jeśli masz pewność, że nie pomieszałeś przewodów. Konieczne jest otwarcie ustawień w programie i zmiana jasności lub zmiana flag. Program był w języku angielskim, nie jestem w nim silny, więc działałem, pozostając przy nim i przyszedł sukces.

Gdy pojawi się obraz, możesz przejść dalej. Ostateczna konfiguracja zostanie powtórzona po zainstalowaniu kamery internetowej na miejscu.Kamera internetowa została zaprojektowana do pracy w pomieszczeniach, dlatego należy chronić ją przed warunkami atmosferycznymi. Możesz być mądry, ale do tego użyłem kawałka plastikowej butelki.Może nie jest to estetyczne, ale jak powiedział bohater Lelik, ale tanie, niezawodne i praktyczne. Dla tych, którzy zdecydują się pójść moją ścieżką, przetnij butelkę 1,5 litra na pół, potrzebujemy połowy z dnem. Konstrukcja obudowy ochronnej - boksu jest wyraźnie widoczna na zdjęciu.

Tak, a kolejnym ważnym szczegółem jest osłona przeciwsłoneczna. Musi być wykonany z nieprzezroczystego materiału, aby bezpośrednie światło słoneczne nie wpadało do obiektywu aparatu w żadnych okolicznościach. Użyłem gumy z kamery samochodowej. Owijamy aparat paskiem gumy, aby z obiektywu uformował się czterocentymetrowy pik, i wkładamy go do butelki. Jeśli podstawa kamery przeszkadza, można zrobić nacięcie w butelce w butelce; można również pominąć kabel. Tylko w przyszłości musisz zainstalować kamerę z tym cięciem koniecznie w dół. Kamera powinna znajdować się powyżej obserwowanego obiektu, a góra jest pochylona dołem, a obiektyw do dołu. Zapobiegnie to przedostawaniu się opadów atmosferycznych do kamery. Mam solidne ogrodzenie, wysokie na dwa metry. Kamera jest zainstalowana na wysokości dwóch i pół metra i pół metra od bramy i 30 cm głębokości na podwórko. Po instalacji będziesz musiał ponownie dostroić program. Obraz z pewnością nie jest Hollywood, ale ludzie są dość rozpoznawalni osobiście.

Już od dwóch lat mam taką „zabawkę”, która działa w letnim upale, ale w naszym kraju nie jest komiczna, powyżej 40 ° C w cieniu, zwłaszcza, że ​​kamera wisi w słońcu i może wytrzymać -20 w zimowe mrozy!

Jurij Jacenko
Wróć
Komentarze (5)
 1. NOTFRONT
  #1 NOTFRONT Goście 31 maja 2010 19:57
  2
  Aby zwiększyć czułość kamery, konieczne jest usunięcie filtra IR między matrycą a soczewką obiektywu.
 2. Toha
  #2 Toha Goście 26 listopada 2011 10:24
  0
  Mam aparat z telefonu komórkowego, który mówi mi, jak zrobić monitor i urządzenie nagrywające
 3. Saska
  #3 Saska Goście 3 stycznia 2012 16:04
  0
  I przez długi czas chciałem stworzyć system nadzoru wideo z kamerą internetową, ale nie udało mi się, ponieważ z powodu wydłużonego kabla kamera z jakiegoś powodu nie chciała być postrzegana przez komputer.
  Ale nie zrobiłem tego, żeby nie zepsuć samego aparatu, kupiłem najtańszy przedłużacz USB 1,5 metra, potem przecięłem go na pół i przedłużyłem drutami.
  Przedłużacz okazał się mieć 6 metrów, a aparat nie chciał być postrzegany, chociaż przedłużacz był zdecydowanie działający; sprawdziłem go z innymi urządzeniami za pomocą napędu flash USB, działał poprawnie. Może jest w samym aparacie?
 4. NOTFRONT
  #4 NOTFRONT Goście 3 stycznia 2012 16:12
  0
  potrzebujesz ekranowanego przedłużacza! Nie można rozwinąć kabla za pomocą zwykłych drutów. mrugnięcie
 5. Ivan
  #5 Ivan Goście 16 listopada 2016 14:41
  3
  [b] saska [/ b],
  podczas przedłużania przewodu kamery internetowej w aparacie brakuje łącznie 5 V z portu yusbi. Obecnie jest on odpowiedni do tego celu przedłużacza yusbi za pośrednictwem standardowego skrętki komputerowej. Możliwe jest przedłużenie do 50 metrów

Przeczytaj także

Kody błędów pralek