Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.

Przepis jest niezwykle prosty, a produkt świetny!

W lodówce można żyć do dwóch tygodni bez zepsucia. „Delaminacji” nigdy wcześniej nie widziałem. Konsystencja gotowego produktu jest BARDZO gruba.
1 jajko
250 ml rafinowanego oleju słonecznikowego (nie rzepakowego)
1 łyżeczka cukier
1/3 łyżeczki sól
1 łyżka sok z cytryny
Przyprawy do woli (1 łyżeczka musztardy - dostajesz prowansalską, czosnek + kiszony ogórek na małe kawałki (po ubiciu) - będzie kamień nazębny)

Temperatura produktów jest „taka, jaka jest”. Jajko i cytryna z lodówki, masło z szafki. Wrzuć wszystko do słoika i mieszaj mikser, aż będzie gładki.

Ważne! Ubijak blendera należy położyć na żółtku i docisnąć do dna słoika. W przeciwnym razie majonez nie zgęstnieje. Pokonaj żółtko !!! Nie olej. Jeśli zaczniesz ubijać masło ze stopniowym zapasem żółtka, majonez nie zgęstnieje.

Oto proces na zdjęciach:Jajeczna Cytryna


Ubij mikser


Rafinowany (bezwonny) olej słonecznikowy. Wlej olej do słoika, w którym będzie przechowywany majonez. Faktem jest, że okazuje się BARDZO gruby, a następnie przeniesienie go gdzieś jest bardzo problematyczne - przykleja się do łyżki.


Olej mierzę na wagę. Jednak większa dokładność nie jest wymagana. Możesz po prostu zobaczyć, jaki poziom oleju w słoiku na zdjęciu i wlać tę samą ilość do oka.


Sól


Cukier


Pół cytryny


Wyciśnięta cytryna i jej sok. Nacisnął ręką, naciskając.


W talerzu, a nie nad słoikiem, aby ułatwić usunięcie kości.


Wlej sok z cytryny do oleju


Jajko w słoiku


Tym razem żółtko nie zostało uszkodzone


Opuść mikser do słoika na dno. Czym byłoby żółtko w koronie! Trzepaczka jest dociskana do dna słoika! Pokonaj żółtko, a nie masło!


I zaczynamy biczować. Natychmiast z korony zaczyna biec gruby biały majonez. Podczas tego procesu delikatnie podnieś trzepaczkę, aby uzyskać dostęp do oleju.


Mieszaj przez około 1-2 minuty, mieszając.


Myjemy trzepaczkę


Produkt gotowy do spożycia. Bardzo, bardzo gruby. Nigdy nie widziałem rozwarstwienia.

Smacznego!


Źródło:
Wróć
Komentarze (9)
 1. bara
  #1 bara Goście 30 września 2010 12:24
  0
  Przepis jest super !!! Wszystko okazało się naraz! Żadnych zagęszczaczy, stabilizatorów i innych E ... uśmiechnij się
 2. gniew
  #2 gniew Goście 16 lutego 2011 22:40
  0
  Wioska Tipo? uśmiechnij się Fajnie!) Wszystko jest naturalne! biggrin
 3. Nadin
  #3 Nadin Goście 25 lipca 2011 r. 16:31
  0
  Dziękuję bardzo za przepis! Okazało się natychmiast, zajęło to około 3 minut (od momentu przeszukania słoika) biggrinbiggrin
 4. Elluzea
  #4 Elluzea Goście 6 września 2012 19:44
  0
  I tutaj próbowałem zrobić robot kuchenny z dyszą do ubijania jajek. i okazało się to samo. Wydaje się tylko, że gęsty jest mocny, a jednocześnie tłusty. I tak - PYSZNE !!!!
 5. T_n
  #5 T_n Goście 26 kwietnia 2013 10:33
  0
  Cholerny mikser nie (((
  Czy będzie działać bez trzepaczki?
 6. Siergiej
  #6 Siergiej Goście 12 marca 2015 09:44
  0
  Cytat: T_n
  Cholerny mikser nie (((
  Czy będzie działać bez trzepaczki?


  Szybszy niż żaden. Zakręty nie są takie same ... :) Nie udało mi się z trzepaczką .. :(
 7. Gość Yuri
  #7 Gość Yuri Goście 2 lipca 2018 17:10
  0
  Podobnie robię KREM. Ostrzegam cię - NIESAMOWITE, dietetyczne lub kremowe. Oboje dzieci smarują masłem i kanapką chleb. Składniki: 1 - wzrost. olej 250 gr; 2 - jedno jajko; 3 - CUKIER (wkładam 3-4, a nawet 5 łyżek stołowych). Zasadniczo to wszystko. Ale możesz dodać masło (musisz doprowadzić do temperatury pokojowej dla miękkości) 20-30 gramów, a także 1 1/2 łyżeczki (kurkuma lub proszek kakaowy) dla „koloru”. Uważaj podczas ubijania, musisz ubijać jak majonez, tylko pojemnik powinien mieć co najmniej litr, kremowy „pędzący” jak BEZ. może przekroczyć krawędzie. Myślę, że mogę opublikować ten przepis ze zdjęciami. Uważaj, jeśli to nie zadziała - to nie moja wina)).
  1. Gość Igor
   #8 Gość Igor Goście 16 sierpnia 2018 13:16
   0
   Śmietankę uzyskuje się bardzo łatwo z majonezu, wystarczy dodać trochę dodatkowego oleju roślinnego i nieco dłużej miksować. Jakoś gapię się i mam dokładnie krem
 8. Sektor
  #9 Sektor Goście 27 stycznia 2019 17:17
  0
  Właściwie na początku jajko z solą i cukrem bita blenderem, autor ma go za dużo, ale to kwestia gustu. A następnie, w bardzo małych porcjach, dodaj olej roślinny i ubij blenderem. Po około 50 gramach oleju można go wlać natychmiast na 50-70 gramów i ubić. Musztarda i inne składniki są dodawane na samym końcu. Zamiast cytryny nadal polecałbym ocet. Moim zdaniem bardziej nadaje się na ostrość. Cytryna praktycznie nie jest odczuwalna dla osób kochających pikantne potrawy. I oczywiście wszystko zależy od smaku.
  I wcale nie jest konieczne, że dokładnie 250 mililitrów oleju trafi na 1 jajko. Wszystko zależy od wielkości jajka i jakości oleju. Średnio 200 do 250 mililitrów oleju na jajko. Z tego powodu jajko jest najpierw ubijane, a następnie dodawane jest masło. Jeśli jest za dużo oleju, może to nie być majonez, ale krem ​​majonezowy. Miałem to raz. Pod względem gęstości był jak krem. Chociaż to nie wpływa na smak.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek