Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Beadwork jest dziś dość popularnym sposobem na dekorację wnętrza domu, nadając mu ciepła i przytulności. Dla współczesnych rzemieślniczek, pod wpływem produktu o dowolnej złożoności, od elementarnej „biżuterii dziecięcej” po pełnoprawne kompozycje. Ale opanowanie tej sztuki wcale nie jest trudne nawet dla dziecka. Przeciwnie, wyrafinowana dziecięca wyobraźnia jest w stanie nadać produktom oryginalności.
Dla współczesnych rodziców, których dzieci chodzą do klas 1-3, problem występów amatorskich jest bardzo znany. Na prawie każdą uroczystość dziecko powinno zabierać do szkoły, jakie rzeczy - nie mają ręcznie robionego artykułu, ale matki i ojcowie często muszą to robić. W tym artykule omówimy, jak zrobić oryginał i, co najważniejsze, niezbyt skomplikowany prezent koralik szkolny.
Aby zrobić kosz kwiatów, potrzebujesz drutu do tkania i, w rzeczywistości, koralików. Ilość potrzebnych koralików zależy od ich wielkości. Konieczność do tego rzemiosło to koralik w brązowych i zielonych kolorach (na kosz i liście), ale kolor samych kwiatów może być dowolny, zależy to całkowicie od pragnienia mistrza. Zajmie to około 1,5 m drutu i 25-30 gramów koralików.
Gotowy produkt powinien składać się z następujących części:
1. Kwiat 1 (rumianek);
2. Kwiat 3 (bat południowy);
3. Koszyk;
4. Liście.

składają się z takich części

Kwiat

składają się z takich części

Kosz


Aby stworzyć dowolny produkt z koralików, musisz najpierw przygotować wszystko, czego potrzebujesz. Aby zrobić jeden rumianek, potrzebujesz 20 cm drutu i 2-3 gramów koralików (170-180 sztuk). Najpierw musisz zrobić pętlę mocującą, a następnie wybrać 16 sztuk koralików i przeciągnąć luźny drut przez pętlę mocującą. Okazuje się pusty płatek.

pętla mocująca

pętla mocująca

pętla


Możliwe jest natychmiastowe wypełnienie płatków koralikami lub jest to możliwe po wyprodukowaniu 5-6 płatków, tj. cały kwiat.

kwiat


Aby wypełnić puste miejsce, należy przeciągnąć 8 jednostek koralików i zrobić pętlę wokół płatka. W sumie potrzeba 5-6 kwiatów. Aby stworzyć drugi rodzaj kwiatów, musisz zrobić pętlę i sznurować niebieskie koraliki na drucie, aby utworzyć pasek o długości 5 cm. Będziesz potrzebował 3 takich segmentów. Następnie podłącz wolny drut z trzech segmentów, przekręcając go w zielone koraliki. Kosz jest dość łatwy. Najpierw zbiera się 5-6 jednostek kulek, które są połączone w pierścień. Następnie następuje wzrost rzędów (liczba koralików w każdym rzędzie powinna wzrosnąć o 3 szt.). Wynik powinien wynosić 6-7 cm wysokości kosza.

Kosz


Do liści potrzebujesz zielonych koralików. Najpierw musisz zrobić pętlę mocującą. Następnie zrób to samo z następującymi wierszami. Liczba jednostek kulek w każdym rzędzie powinna wzrosnąć o 1 lub 2 szt.

Liście

Liście


Od dziewiątego rzędu ilość koralików w ten sam sposób należy stopniowo zmniejszać.

Liście


To zajmie 4-5 liści. Po utworzeniu wszystkich niezbędnych elementów musisz je połączyć. Aby to zrobić, kwiaty i liście są wplecione w kosz z wolnymi krawędziami.

Kosz z kwiatami z koralików


To wszystko! Gotowy wynik na pewno Ci się spodoba.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek