Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » „Obraz nici i paznokci” „Kilka zakochanych kotów”
Oczywiście technika strun jest tak ekscytująca, że ​​po prostu nie można rozwodzić się nad kilkoma dziełami. Chcę tworzyć coraz więcej miniaturowych arcydzieł. Niedawno w Internecie natknąłem się na ciekawe zdjęcie przedstawiające zakochanych kotów i postanowiłem na jego podstawie zrobić zdjęcie nitek i paznokci. Naprawdę uwielbiam te zwierzęta i próbuję uchwycić je różnymi technikami, aby mieć jak najwięcej pracy z obecnością tych uroczych wąsatych zwierząt. Jeśli nie jesteście obojętni na te zwierzęta, proponuję zrobić wam piękny obraz.

Aby go stworzyć, przygotowałem:
- drewniana deska (30 cm na 17 cm);
- ozdobne goździki (dwie paczki po 150 sztuk każda);
- młotek, szydło, szczypce;
- nitki kapronowe w kolorze czarnym, białym i czerwonym;
- linijka i prosty ołówek;
- obraz pieczęci na kartce papieru.

Zdjęcie nici i paznokci


Krok 1. Do mojej pracy wziąłem zwykłą deskę do krojenia. Przyciągnął mnie jego kształt i gotowa dziura, do której można przymocować zdjęcie do ściany. Najpierw na tablicy z linijką i ołówkiem narysowałem granice obrazu. Praca będzie miała wymiary 25 x 16 cm, w tym celu wycofałem się 0,5 cm z trzech krawędzi i 5 cm od góry (od najwyższego punktu). Narysowałem ramkę na obwodzie deski i umieściłem wycięcia (kropki) na liniach w odległości 1 cm. Następnie przeniosłem obraz kotów na drewnianą powierzchnię. Jest to bardzo łatwe poprzez wycięcie rysunku w częściach (łatwiej jest zakreślić każdą pojedynczą część ołówkiem). A także na wszystkich liniach układała wycięcia w odległości około 1 cm.
Rada! Należy dokładnie rozważyć lokalizację punktów na przecięciach rysunków, od tego zależy piękno końcowego wyniku.

Zdjęcie nici i paznokci


Krok 2. Następnie musiałem prowadzić goździk w każdym punkcie. Aby ułatwić sobie pracę, wziąłem szydło i wykonałem płytkie dziury we wszystkich wycięciach. Następnie włożyłem do nich goździki, przytrzymałem je szczypcami i wjechałem. Praca szczypcami jest bardzo wygodna, nie tylko uratowały mi palce przed obrażeniami, ale pozwoliły mi wbić wszystkie gwoździe na tę samą głębokość.
Rada! Postaraj się upewnić, że wszystkie są zatkane równomiernie i równolegle względem siebie.

Krok 3. Na tym etapie, używając białej nici nylonowej, stworzyłem tło obrazu. W tym celu nić ostrożnie i powoli związano przez czapki goździków. Najpierw przylgnąłem do każdego goździka, potem przez jeden, a potem przez kilka.
Rada! Cewki mogą być wykonane w określonej kolejności, ale chaotycznie przeplatałem się i również pięknie się to potoczyło. Używając czarnej nitki kapronowej, rozłożyłem wizerunki fok. Tutaj musisz uważnie monitorować, czy nić jest zaczepiona na główce każdego kołka. Im więcej spróbujesz na tym odcinku, tym piękniejsze będzie zdjęcie. Do stworzenia serc potrzebna była czerwona nić.

Zdjęcie nici i paznokci


W ten sposób uzyskano piękny, delikatny i oryginalny obraz.

Zdjęcie nici i paznokci


A teraz ściana mojego pokoju jest ozdobiona trzema pracami w technice strunowej: parą zakochanych kotów, drzewem i mężczyzną z damą serc.

Zdjęcie nici i paznokci
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek