Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Prezent dla taty, prezent dla mamy
Proponuję zrobić ładną prezenty z resztek przędzy. Nie będziemy robić na drutach, nie. Zrobimy filcowanie, innymi słowy filcowanie. Do filcowania potrzebujesz igły, ale nie prostej, ale z nacięciami. Igła do filcowania jest w stanie zagęścić puszyste włókno i nadać mu gęstość prawdziwego filcu. Ćwiczmy na kapciach taty. Grzyb Amanita to najbardziej nieskomplikowana i elegancka aplikacja. Weź trochę sztucznej waty, puść ją i uformuj grzybkową nogę na kapcie. Aby zapobiec wpadnięciu igły filcowej w pustkę, umieść gąbkę pod szmatką do mycia naczyń. Nie ma tu żadnych specjalnych umiejętności: wiedz, że wbijasz igłę w puszystą chmurę, aż się skropli.

Weź trochę sztucznej bawełny

Weź trochę sztucznej bawełny

Weź trochę sztucznej bawełny


Z czapki z puszystej wełny zrobimy kapelusz grzybowy, wyciągając z niego jedwabistą nić osnowy. Pozostanie tylko włóknisty puch. Na tej samej gąbce do naczyń, którą ostrożnie usunęliśmy z pantofla, utworzymy trójkąt z zaokrąglonymi krawędziami. Szturchamy igłę przed zagęszczeniem, ale pozostawiamy obrabiany przedmiot trochę puszysty: w końcu zwijamy go już na samym pantoflu. Następnie nakładamy małe kawałki białej waty na czapkę naszego muchomora!

Wykonamy grzybowy kapelusz

Wykonamy grzybowy kapelusz

Wykonamy grzybowy kapelusz

Wykonamy grzybowy kapelusz


Staramy się zachować wszystkie proporcje na drugim pantoflu, dlatego stale porównujemy ukończoną pracę na gotowym pantoflu z tym, który jest wciąż w trakcie procesu.

staraj się zachować wszystkie proporcje


Cóż, to wszystko! Gratulacje, udało ci się!

ty to zrobiłeś


Teraz dla takich mistrzów jak my zrobienie broszki jako prezentu dla mamy nic nie kosztuje. Niech to będzie śpiący pies. Na gąbce do naczyń układamy sylwetkę z waty sintepon, do której natychmiast nadajemy kształt precla, plecami do góry. Oznacz okrągłość tylnej łapy. Szturchamy igłę, kondensujemy!

zrób broszkę jako prezent dla mamy

zrób broszkę jako prezent dla mamy


Z odpowiedniej wełny ponownie zrzucamy czerwone plamy na gąbce, jak na rysunku, i zwijamy je do ciała lisa teriera. Nie jest jeszcze zbyt podobny do psa, ale dzięki trójkątnym uszom możesz już poznać ogólny kształt śpiącego lisa, prawda?

zrzucić czerwone plamy

zrzucić czerwone plamy


Wróćmy do gąbki i zrób na niej ciemne detale z ciemnej wełny: nos, powieki i plamki na plecach.

ciemne wełniane detale


Tutaj jest taki przytulny i puszysty, nasz lis.

przytulny i puszysty


Pozostaje dołączyć zapięcie do gotowej broszki. Mam ten zwykły pin. Zszyłem go cienkimi nitkami, ciągnąc igłę z przodu w niepozornych miejscach. Miejsca z tyłu, w których szpilkę przyszyto nicią, zamaskowałem kawałkiem mrugnięcia, ostrożnie tocząc go do podstawy.

przebrany za kawałek mrugnięcia


Cóż, tym, którzy wątpią w swoje umiejętności, polecam zrobienie broszki z myszką. To bardzo proste: gruba i krótka kiełbasa, do której przyklejono dwa okrągłe oczka i długi sopel lodu. Przyklej kolejne koralikowe oczy i nos koralika - tutaj masz mysz!

mysz

mysz


Wskazówka: dla większej ekspresji fałdy u psa i uszy myszy cieniowałem zwykłe cienie i rumieniec)))

pies
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek