Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Choinka puszysta z papieru
Na początku Nowego Roku dzieci przygotowują się bardzo aktywnie: robią świąteczne zabawki, girlandy, ozdabiają choinkę.
Nawet przedszkolak może zrobić takie puszyste choinki. Oczywiście, jeśli dorosły pomaga mu stworzyć podstawę - stożek, na którym są przyklejone „gałęzie”. Jeśli dziecko nie opanowało jeszcze wystarczająco dużo do pracy z nożyczkami, wówczas można przygotować dla niego paski z frędzlami (na pierwszą choinkę) lub trójkąty (na drugą). I on sam je naklei, oczywiście, pod nadzorem osoby dorosłej. Naprawdę miło jest wspólnie przygotować się na Nowy Rok!

Choinka wykonana ze stożka i frędzli z papieru

puszysta papierowa choinka


Najpierw utwórz wąską torbę z prostokątnego arkusza grubego kolorowego papieru w formacie poziomym. Sklej to razem.

Stożek choinki


Odetnij spód, wyrównując podstawę. Połóż go na stole i sprawdź, czy stożek jest wypoziomowany. Będzie to pień przyszłej choinki. Jego wysokość wyniesie około 22-23 cm.

przykleić stożek


Weź podwójny arkusz (lub dwa pojedyncze) cienkiego zielonego dwustronnego papieru i złóż go na pół. Narysuj paski na arkuszu w odległości 4 cm od siebie.

Weź podwójny arkusz


Wytnij arkusz wzdłuż zamierzonych linii.

Arkusz cięty


Nie rozpakowuj powstałych wąskich pasków, ale przecinaj je w formie frędzli, nie osiągając przeciwnej krawędzi o 1 cm.

Arkusz cięty


Delikatnie rozłóż. Jeśli fałdy okazały się szeroką grzywką, wykonaj nacięcia, wyrównując szerokość z resztą grzywki.

Delikatnie rozłóż


Nałóż klej wzdłuż krawędzi stożka i przyklej pasek równomiernie, ale tak, aby jego obwódka wystawała poza kontur stożka o 2 cm.

zwiń stożek


Następnie, rozmazując za pomocą kleju nieoszlifowaną część paska i znajdujący się w pobliżu stożek, zacznij nawijać pasek po kolei, zwiększając każdy obrót o pół centymetra wyżej.

zwiń stożek

puszysta papierowa choinka


Pamiętaj o nałożeniu kleju pod każdą warstwę wstążki papierowej. Przyklej koniec każdego paska do stożka. Przyklej następny pasek od końca do końca do poprzedniego. Po osiągnięciu szczytu utwórz piękny szczyt drzewa. Po wyschnięciu kleju obróć drzewo do góry nogami i delikatnie puch gałęzie.

wycięte trójkąty


Puszysta choinka jest gotowa. Wytnij koła z kolorowego papieru i udekoruj zielone piękno. Choinka wykonana ze stożka i małych zielonych trójkątów

nasmarować klejem


Jeśli do produkcji pierwszej choinki potrzebne byłyby całe arkusze zielonego papieru, to dla drugiego piękna odpowiednie byłyby ozdoby zielonego papieru (nawet różne odcienie), które pozostały po poprzedniej pracy. Ale staraj się, aby trójkąty były takie same, w przeciwnym razie choinka będzie wyglądać na bałagan. Zrób ten sam stożek jak w poprzednim statku. Zbierz dużo spiczastych trójkątów o wysokości 4-5 cm.

klej


Ostry róg każdego trójkąta piórem lub ołówkiem zawiń.

klej


Zacznij od podstawy stożka. Przyklej trójkąty posmarowane klejem i skieruj końcówkę w dół, tak aby wystawały do ​​połowy poza obrys stożka.

puszysta papierowa choinka


Przyklej każdy następny rząd trójkątów o 1 cm wyżej, ale tak, aby każdy trójkąt znajdował się między dwoma zielonymi pustymi polami poprzedniego rzędu.

puszysta papierowa choinka


W ten sposób, przesuwając się na górę, przyklej wszystkie trójkąty. Zmniejsz trójkąty górnej części choinki, a następnie łatwiej je przykleić i będą wyglądać schludniej. Aby zamknąć górę stożka, zrób małą torebkę zielonego papieru, przyklej ją i połóż na szczycie choinki. Niech klej dobrze wyschnie, a następnie, zaczynając od czubka głowy, puszyste choinki, unosząc każdą „gałąź” nieco do góry.

puszysta papierowa choinka


Udekoruj drzewo papierowymi kulkami lub świecidełkiem.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek