Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Gotuj gałąź śniegową
Niezwykła kompozycja ozdobi wnętrze w przeddzień świąt noworocznych. Tworzymy arcydzieło w domu w 2,5 godziny. Dla rzemiosło będziesz potrzebować: gałęzi, soli, wody, świątecznych zabawek w postaci kulek, dysku, stożka lub innych dekoracji.

gałązka

sól


Krok nr 1. Wlej 0,5 l wody na patelnię, dodaj 4 łyżki soli (ze zjeżdżalnią), dokładnie wymieszaj. Umieszczamy gałąź w solance, aby jej woda całkowicie zakryła. Możesz nacisnąć „napar” łyżkami. Rozpalamy patelnię. Nie przykrywać pokrywką. Gotuj, aż woda maksymalnie odparuje, a sól przybędzie kremowy kształt.

Gotuj gałąź śniegu


Krok numer 2. Ostrożnie wyjmij gałąź pokrytą szronem solnym na szerokim talerzu (deska do krojenia). Aby ułatwić zadanie, możesz to zrobić za pomocą pincety. Pozostaw na kilka godzin do wyschnięcia.

Gotuj gałąź śniegu


Krok nr 3. Przygotowujemy doniczkę na gałąź śnieżną. Do dysku przymocowujemy zabawkę choinkową za pomocą plasteliny, kuli, po wyjęciu plastikowej zatyczki do oczka. Następnie instalujemy dodatkowe elementy dekoracyjne, w naszym przypadku jest to guz, liść i kasztan. Gotowe

Gotuj gałąź śniegu


Krok numer 4. Lekko wysuszony pień drzewa obniża się do dziury w kuli.
Krok numer 5. Dekorujemy rzemiosło improwizowanymi materiałami: małe czapki, guziki.

Gotuj gałąź śniegu


Produkt świąteczny będzie gotowy w ciągu jednego dnia.

Gotuj gałąź śniegu


W tym czasie sól w końcu wyschnie i skrystalizuje. Taki śnieg wygląda bardzo interesująco i, w przeciwieństwie do waty, naturalnie. Ale jego główną zaletą jest to, że nawet w temperaturze 40 ° C pozostaje w oryginalnej formie. Kompozycja doskonale uzupełni noworoczne otoczenie, rozweselić. Na koniec dodaj mały postscriptum: na patelni z solą możesz ponownie dodać wodę i powtórzyć procedurę z innymi przedmiotami wielokrotnie.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek