Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Często podczas gotowania pierogów lub pierogów pozostaje trochę ciasta. Nie odpisuj, aby pozbyć się niepotrzebnej bryły, jeśli masz dzieci - to świetny materiał do stworzenia kolorowego obrazu z postaciami z ulubionej kreskówki.

Smeshariki z ciasta


Ciasto powinno być niekompletne, najbardziej idealną opcją jest woda z mąką, to znaczy bez dodatku jajek, kefiru i innych produktów. Prosty korpus wysycha szybciej, a do stworzenia obrazu potrzebujesz dokładnie suchych mikserów. Weź kawałek ciasta i zetrzyj koło.

Smeshariki z ciasta


Następnie zwinąć małe trzy kule - to przyszłe oczy i nos Krosha. Umieść oczy i nos na kółku, tak zwanej głowie, i delikatnie naciśnij palcem.

Smeshariki z ciasta


Wykonuj brwi na czubku oczu. Z oddzielnych kawałków ciasta musisz stworzyć długie uszy Krosha i przymocować je do głowy. Nie zapomnij o łapach. Za pomocą ołówka narysuj, a raczej wyciśnij kontur ust, zbuduj język.

Smeshariki z ciasta


Teraz zacznijmy tworzyć Nyushę. Najpierw wytocz koło o tym samym rozmiarze co głowa Krosha. Następnie przyczepiamy oczy i nos. Na pięcie ołówka wykonaj dwie dziury.

Smeshariki z ciasta


Nyusha może być spleciona lub przyczepiona do kokardki.

Smeshariki z ciasta


Teraz mocujemy nogi, wykonujemy na nich nacięcia, jak na kopytach.

Smeshariki z ciasta


Rozpoczęcie tworzenia jeża. Ta postać chodzi z okularami, więc musi zrobić okulary i narysować w nich punkty, które będą uczniami. Przymocuj obręcz do szklanek. Dołącz małe kolce z góry.

Smeshariki z ciasta

Smeshariki z ciasta


Jeż ma małe łapy i bardzo uśmiechnięte usta. Usta można narysować ostrym ołówkiem.

Smeshariki z ciasta


Tematem mojego obrazu jest spacer Smeshariki po zielonym trawniku, na którym stoi drzewo. Tworzy się z dwóch połączonych części - pnia i korony z jabłkami. Możesz także wyrzeźbić słońce za pomocą promieni.

Smeshariki z ciasta


Teraz bohaterowie muszą zostać wysuszeni. Możesz użyć kilku metod - umieść go na papierze na baterii, wysusz w piekarniku (nie więcej niż 5-7 minut), w czasie upałów, być może wysusz ciasto na parapecie lub balkonie. Narysuj niebo i zielony trawnik na kartce papieru; dla jasności możesz narysować tęczę. Przymocuj wysuszone kształty do arkusza za pomocą kleju. Teraz musisz gwasz, aby pokolorować wszystkich bohaterów: Krosha jest niebieski, Nyusha potrzebuje różu, a Jeż „nosi” liliową szatę.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek