Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Prosta obudowa telefonu komórkowego
Aby stworzyć tak oryginalną obudowę na telefon komórkowy, potrzebujemy: dwóch kawałków gęstej tkaniny wielkości nieco większej niż sam telefon, koronki lub koralików lub jakichkolwiek naklejek jako dekoracji. W przypadku samej okładki dobrze pasują kawałki kaszmiru, serwety i skóry. W moim przypadku były to kawałki kaszmiru, które pozostały po zszyciu płaszcza. W rezultacie obudowa telefonu doskonale pasowała do haftowanego płaszcza.

Bierzemy pierwszy kawałek tkaniny, kładziemy na nim telefon i okrążamy go konturem cienką kredą lub suchą resztką. Wszystkie operacje wykonywane są na przedniej stronie tkaniny.

wzdłuż konturu cienkim kawałkiem kredy


Kontur naszego telefonu zostaje przeniesiony na tkaninę.

zarys telefonu


Cofamy się od powstałej linii konturu na zewnątrz w odległości 1,5 - 2 cm na całym obwodzie. Okazuje się, że jest to dodatek do zszywania dwóch części.

Wycofujemy się z otrzymanej linii


Złóż nasze dwa kawałki tkaniny na drugą stronę. Dzielimy wzdłuż obwodu za pomocą szpilek do szycia, aby ściśle przymocować tkaninę i równomiernie przeciąć obie części. Wytnij wzdłuż konturu zarysowanej linii zewnętrznej.

przeciąć nożyczkami


Szyjemy elementy dekoracyjne na obu częściach etui na telefon. Do tego miałem koronkę, z której można było wycinać poszczególne elementy w postaci kwiatów. Tutaj, jak mówią, każdy, kto ma dość wyobraźni i cierpliwości do zrobienia - możesz zastosować wszelkiego rodzaju paski, naklejki, cekiny, koraliki, guziki, wykonać hafty dekoracyjne lub coś innego.

wysłać kwiaty


Przynieś zarys naszego telefonu komórkowego. Jeśli skasował podczas pracy nad łatą dekoracyjnych detali - zaktualizujemy ją, ponownie zakreślając telefon. Z linii konturu telefonu wycofujemy się na odległość równą grubości telefonu podzieloną na pół. Jeśli tkanina jest elastyczna, możliwe jest odjęcie od milimetra do dwóch od uzyskanej liczby milimetrów. Odbywa się to tak, aby telefon nie wypadł z torby i jednocześnie nie musiał być stamtąd wyciągany z trudem. Z otwartej strony okładki rysujemy linię do cięcia. Ponownie przypnij dwie części za pomocą szpilki.

naprawiamy


Obcinamy obie części wzdłuż wynikowej linii zewnętrznej na maszynie do pisania, odchodząc od otwartej części okładki 0,5 cm od krawędzi. Próbujemy sprawdzić, jak sam telefon wchodzi w okładkę. Jeśli jest bardzo ciasno lub słabo - korygujemy linię.

my robimy


Ostrożnie odetnij krawędzie pokrywy nożyczkami „zygzakowymi”. Jeśli nie ma takich nożyczek, możesz położyć dowolny ścieg ozdobny na maszynie do pisania lub po prostu uszyć szew „zygzak” za pomocą nici o kontrastowym kolorze i ostrożnie przyciąć krawędź.

cięte kręconymi nożyczkami


W rezultacie otrzymujemy oryginalną obudowę telefonu komórkowego zrób to sam. Miło jest nosić przy sobie ten rodzaj rzemiosła w torebce, możesz go zrobić dla dziecka lub jako mały prezent dla przyjaciela. Odbywa się to szybko i nie wymaga kosztownych wydatków.

Prosta obudowa telefonu komórkowego
Wróć
Komentarze (1)
  1. Milochka
    #1 Milochka Goście 26 sierpnia 2017 17:52
    0
    Łał! Czy to nie cud? Nie wiedziałem, że takie arcydzieło można stworzyć ze zwykłego materiału. Tak piękne, bardzo mi się podobało. Mam nadzieję, że uda mi się w ten sam sposób!))

Przeczytaj także

Kody błędów pralek