Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Różnorodność paciorków jest po prostu niesamowita. Z koralików można wyplatać nie tylko kwiaty, ale także zwierzęta. Z pomocą tej klasy mistrzowskiej możesz bardzo łatwo utkać krokodyla. Aby go stworzyć, potrzebujemy zwykłych koralików. Weź trochę kolorów. Na przykład przygotuj ciemnozielone koraliki na grzbiecie krokodyla i przygotuj wapno lub żółte koraliki na brzuch. Będziesz także potrzebował 2 białych koralików i 2 czarnych - dla oczu krokodyla. Przygotuj drut miedziany o długości 180 cm dla całego ciała krokodyla i drut 30 cm dla dolnej szczęki.

koraliki


Ogólny schemat tkania krokodyli jest następujący:

krokodyl wzór tkania koralików


Odłóżmy na bok drut dla dolnej szczęki, bierzmy długi drut i zacznijmy wyplatać ciało krokodyla z ogona. Należy pamiętać, że schemat jest ogólny: ile zielonych wierszy, tyle samo takich samych i zielonych. Żuchwa jest schematycznie pokazana na schemacie jasnozielonego - nie jest uwzględniona w tkaniu zielonych rzędów. Najpierw zbierz 3 zielone koraliki, a następnie 3 zielone koraliki i przeciągnij przez nie końce drutu. Dokręć mocno, aby wolne końce drutu były takie same.

koraliki sznurkowe


Konieczne jest, aby ciało było obszerne, dlatego konieczne jest splot, aby zielony rząd był powyżej jasnozielonego. Następnie najpierw ciągniemy zielony rząd i przewiercamy wolny koniec, a następnie jasnozielony. Obserwując symetrię, uzyskujemy proste ruchy do tkania krokodyla, które należy śledzić dalej. Splot 3 rzędy po 3 koraliki.

koraliki sznurkowe


Zgodnie ze schematem dziergamy do rzędu 9 koralików. Następnie przeciągnij 10 zielonych i przeprowadź wolny koniec. Dopóki nie splotemy dolnego zielonego rzędu 10 koralików - splot łap! Przeciągamy 7 koralików na wolnych końcach, mijamy 3 skrajne i przeciągamy drut przez 4 pozostałe (na obu końcach = dwie łapy). Przed dokręceniem należy opuścić wszystkie koraliki do ciała, aby między stopą a ciałem nie było wolnego drutu. Po wyplataniu łap szyjemy dolny zielony rząd dziesięciu koralików.

splot z ogona


Za pomocą cienkiego ołówka lub długopisu z pędzla należy dodać objętość do ciała, umieszczając go do wewnątrz do 4 rzędów. Powtórz to podczas tkania.

tkanie krokodyla


Splot kolejnych 5 rzędów po 10 koralików. W ostatnim 7 rzędzie powtarzamy to samo, co w pierwszym rzędzie podczas tkania łap (postępujemy zgodnie z sekwencją „10 zielonych łap-10 zielonych”). Tkając rząd ośmiu koralików, włóż przygotowany drut do dolnej szczęki krokodyla do dolnej wapna.

tkanie krokodyla


Najpierw splot górną część szczęki zgodnie ze schematem i podobnie splot dolnej części.

tkanie krokodyla


Zawiązujemy drut, kierując go z obu stron.

tkanie krokodyla


Krokodyl jest gotowy. Można go postawić na łapach.

Koralik z krokodyla


Możesz również umieścić go na brzuchu jako dekorację. Możesz zrobić brelok z krokodyla.

Koralik z krokodyla


Twórcza inspiracja!
Wróć
Komentarze (1)
  1. Lenavt
    #1 Lenavt Goście 28 sierpnia 2017 19:07
    0
    Więc dzieciństwo natychmiast przypomniało! Kiedy wiek szkolny tkał nieprzerwanie. Cała pangolina była w domu. Natknąłem się na krokodyla i chciałem to zrobić ponownie)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek