Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Dywan - niezbędna rzecz w codziennym życiu. To on stwarza komfort mieszkania i utrzymuje ciepło. Pomimo faktu, że coraz więcej osób układa parkiet i linoleum na podłodze, maty podłogowe są również popularne i pożądane. Znajdują się głównie w łazience i toalecie, na balkonie, w korytarzu przy drzwiach. Różnorodność dywanów w sklepach jest duża, ale z łatwością możesz zrobić ładny dywanik zrób to sam. W tym celu nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Stworzenie dywanu wymaga wytrwałości i wystarczającej ilości czasu. Nie jest to jednak tak ważne, ponieważ w końcu możesz uzyskać unikalny i niepowtarzalny produkt.
Najważniejsze jest chęć tworzenia i nieograniczonej fantazji.


Aby zrobić dywan, potrzebujemy:

1. Podstawa dywanu. Do tego nadaje się płótno lub metalowa siatka konstrukcyjna. Można je kupić w sklepach szycia i budowlanych. Lepiej wybrać większą siatkę lub płótno, aby ułatwić pracę.
W naszym przypadku jest metalowa siatka 50 * 30 cm. W zależności od potrzeb możesz użyć większej lub mniejszej podstawy.

metalowa siatka


2. Materiał. Niepotrzebne koszulki, bluzy, koszulki i inne rzeczy nadają się do stworzenia dywanu. Preferowane powinny być dzianiny, ponieważ są miękkie i wygodniejsze w pracy.

3. Nożyczki. Musisz upewnić się, że nożyczki są wygodne do trzymania, ponieważ muszą działać wystarczająco długo, a modzele na palcach bardzo łatwo można pocierać. Musisz również zwrócić uwagę na ostrość instrumentu, od której zależy szybkość cięcia tkanki.

metalowa siatka


Proces tworzenia puszystego dywanu.

Najpierw musisz pociąć istniejącą tkaninę na paski o szerokości 1-2 cm. W porządku, jeśli części okażą się nierówne, ponieważ nie będzie to zauważalne w gotowym dywanie.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Następnie nasze paski należy pokroić na mniejsze części. Aby dywan miał mały stos, paski powinny mieć 6-9 cm długości. Jeśli chcesz osiągnąć dużą objętość produktu, części tkaniny powinny być wykonane 10-15 cm.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Jeśli używasz kilku tkanin, lepiej posortować je według koloru, aby ułatwić pracę. Ubrania i tkaniny należy dużo brać, aby dywan był miękki i puszysty. Aby stworzyć dywan naszej długości, potrzebowaliśmy 2 swetrów i 4 t-shirtów.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Po przygotowaniu niezbędnego materiału możesz rozpocząć pracę. Pasek tkaniny musi być nawleczony w otwór z siatki.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Następnie zawiąż zwykły węzeł.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Paski materiału powinny znajdować się wystarczająco blisko siebie.
W ten sposób musisz wypełnić całą pustą przestrzeń na naszej podstawie.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Mając różne tkaniny, możesz zmieniać kolory, aby mata była jaśniejsza i bardziej interesująca. Możesz uwolnić swoją wyobraźnię i tworzyć różne wzory i rysunki z kolorowych tkanin. Aby się nie pomylić, możesz narysować pożądany obraz na kawałku papieru i spojrzeć na niego, wiążąc węzły tkaniny na siatce.
W naszym przypadku istnieje prosta mieszanka różnych kolorów.

Proces tworzenia puszystego dywanu


Po wypełnieniu całej przestrzeni na naszej siatce otrzymujemy miękki i puszysty dywanik.

Puszysty dywanik
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek