Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Dekorowanie jajka wielkanocnego
W tej klasie mistrzowskiej proponuje się dekorowanie jajka wielkanocnego solą morską i patalem. Kryształy soli wklejone na dużym obszarze będą imitować klejnot lub samorodek (lub kryształy lodu, dla których jest widoczny), a potal (imitacja złotego liścia) nada jaju wielkanocnemu wygląd prawdziwego klejnotu rodzinnego.

Aby ozdobić pisankę, potrzebujesz:
- wykrój z jajka wielkanocnego wycięty z drewna na stojaku;
- jasna cytrynowa farba akrylowa z efektem perłowym;
- farba akrylowa jest ciemnobrązowa;
- pędzel średniej grubości, 2 szt .;
- klej „Moment żel transparentny”;
- Mordan, mieszanka klejowa na bazie lakieru;
- złoty potal, 1 arkusz;
- pęsety z ostrymi końcami;
- rozpuszczalnik;
- gruba sól morska, 6-8 łyżek stołowych.

1. etap Drewniany blank do jajka wielkanocnego musi być wcześniej przygotowany do dekoracji.
Sól morska przyklejona do powierzchni jajka będzie świecić przez drzewo. Dlatego konieczne jest zmielenie jajka kolorem zgodnym z kolorem soli morskiej (jeśli ma kolor) lub wybranie dowolnego delikatnego koloru, który będzie dobrze wyglądał przez przezroczyste kryształy soli.
Przykryj samo jajko warstwą jasnej farby cytrynowej, a podstawę warstwą ciemnobrązowej farby. Pozwól farbie dokładnie wyschnąć w powietrzu, a jeśli chcesz przyspieszyć proces, użyj suszarki do włosów.

2 etap. Sól morską należy krótko namoczyć w talerzu z ciepłą wodą. Następnie za pomocą łyżki stołowej wybierz całą sól i ułóż na plastikowej torbie na stole. Moczenie jest konieczne, aby sól nabrała jasnego połysku i przejrzystości. Mieszaj sól okresowo podczas suszenia.

materiały


3 etap. Przygotowaną sól należy przykleić do jajka wielkanocnego. Dla wygody możesz użyć pęsety z ostrymi końcami. Najpierw przyklej duże kryształy soli, na nich - średnie i małe. Daj klejowi czas na dobre wyschnięcie.

ozdobić pisankę


4. etap Zagruntowany brązową akrylową osłoną stojaka na jajka wielkanocne cienką warstwą mordanu. Wyczyść pędzel rozpuszczalnikiem. Mordan wysycha przez długi czas. Aby zrozumieć, czy konieczne jest przyklejenie potalu, czy nie, przeciągnij krawędź palca wzdłuż powierzchni pokrytej mordanem. Jeśli usłyszysz skrzypienie, czas przykleić potal. Jeśli palec przylgnie, jest za wcześnie.

ozdobić pisankę


5 etap. Gdy mordan wystarczająco wyschnie, weź garnek i, układając w małych kawałkach na stojaku na jajka wielkanocne, suchą szczotką, przymocuj go do powierzchni suchą szczotką. Przyklei się do twarzy. Ponieważ powierzchnia stojaka jest zakrzywiona, w niektórych miejscach potal będzie zły i nierówny. Tam, gdzie potal nie utknął, pozostaną ciemne miejsca (powierzchnia pokryta brązowym akrylem) imitujące stare złoto.

udekoruj pisankę


Pisanka jest gotowa!

udekoruj pisankę
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek