Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Bransoletka wykonana ze wstążek i koralików
Ręcznie robiona biżuteria jest bardzo ceniona przez wielu fashionistek. Takie produkty dadzą obraz kompletności i osobowości. Biżuteria ręcznie robiona najlepiej prezent na wakacje dla każdej kobiety. Te rzeczy, które człowiek robi sam, są szczególnie cenne. Aby zrobić oryginalną biżuterię, będziesz musiał zrobić trochę pracy i wytrwałości, a wynik nie potrwa długo. Biżuteria DIY będzie znacznie tańsza niż kupowanie jej w sklepie. Jeśli jest chęć i czas, to dlaczego nie spróbować zrobić ekskluzywnej dekoracji, biorąc pod uwagę wszystkie osobiste życzenia?

Aby zrobić bransoletę z satynowymi wstążkami i koralikami, potrzebujesz:

materiały


1. Satynowe wstążki o różnych szerokościach
2. Koraliki 10-12 sztuk, w zależności od wielkości bransoletki i wielkości koralików
3. Igła i nić w kolorze wstążek
4. Nożyczki
5. Zapalniczka kauteryzuje krawędzie taśmy.

W przypadku bransoletki musisz podnieść dwukolorowe wstążki. Jedną taśmę można wziąć o szerokości 1,5-2 centymetrów, a drugą ma już 1 centymetr. Konieczne jest, aby wąską taśmę umieszczono na szerokiej, a krawędzie dolnej taśmy były wyraźnie widoczne. Szeroka wstążka będzie potrzebować 100 centymetrów, a wąska - 30 centymetrów. Kolor wstążki należy wybrać zgodnie z własnymi preferencjami.

Wybierając koraliki do bransoletki, należy wziąć pod uwagę ich rozmiar i rozmiar wstążki. W przypadku większych koralików warto wybrać wstążki o wystarczającej szerokości. Wybierając różne kolory wstążek i koralików, możesz stworzyć wiele oryginalnych bransoletek dla każdego zestawu ubrań. Także kolorowe bransoletki, które nawet dzieci mogą nosić, wyglądają oryginalnie.

Ważne jest, aby kolory obu wstążek były połączone między sobą a kolorem koralików.

Robienie bransoletki.

Pierwszy etap jest przygotowawczy.

taśma


Najpierw musisz ułożyć taśmę na wygodnej powierzchni. Najpierw musisz ułożyć szeroką taśmę, cofnąć się o 10-12 centymetrów i nałożyć na wąską. Na środku taśmy musisz szyć zwykłym szwem, możesz szyć na maszynie do pisania. Szew jest potrzebny tylko po to, aby taśmy się nie ślizgały.

Drugi etap to montaż bransoletki.

szyjemy

Oryginalna bransoletka

Oryginalna bransoletka

Oryginalna bransoletka


Następnie musisz przyszyć wszystkie koraliki do wstążek jeden po drugim. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać proste, ale oto haczyk. Satynowe lub jedwabne wstążki są zbyt śliskie. Koraliki też nie są łatwe do szycia. Pierwszy koralik musi być zszyty prosto, bez ograniczeń. Dalej od wstążek należy uformować mały fałd, aby koralik okazał się między dwoma guzkami. Fałda wstążek musi być przymocowana nitką. Podczas szycia koralików należy wziąć pod uwagę ich okrągły kształt i pozostawić wystarczającą przestrzeń między fałdami, aby bransoletka nie zginała się w różnych kierunkach. Należy pozostawić jeden koralik, aby ozdobić zapadkę. Po zszyciu wszystkich koralików powlecz igłę i przełóż wszystkie fałdy i koraliki, aby bransoletka się połączyła. Takie sznurowanie koralików można wykonać dwa do trzech razy, aby uzyskać większą wytrzymałość biżuterii.

Zdjęcie 6 Wnętrze bransoletki nie jest zbyt atrakcyjne. Wszystkie szwy i nici będą widoczne tutaj. Można to ozdobić małym kawałkiem wstążki. Aby to zrobić, musisz zmierzyć, ile taśmy jest potrzebne do zamknięcia szwów, i odciąć żądany kawałek z taśmy, ten, który jest szerszy. Ostrożnie, tworząc minimum widocznych szwów, musisz uszyć kawałek taśmy po wewnętrznej stronie bransoletki, aby ukryć szwy.

Trzeci etap to kolekcja zapadki do bransoletki.

Oryginalna bransoletka

ciągnąć razem

ukłon

bransoletka ze wstążki


W przypadku zapalniczki lub zapałek musisz wypalić krawędzie wstążek, aby nici się nie rozdzieliły. Po stronie, z której wystaje mniejsza część taśmy, należy ją złożyć na pół i zawiązać węzeł w pobliżu pierwszego koralika. Węzeł powinien być schludny, musisz go stopniowo dokręcać. Z drugiej strony powinna pozostać dużo szerokiej taśmy. Z niego musisz zrobić łuk, który będzie służył nie tylko jako dekoracja, ale także jako zatrzask bransoletki. Wstążkę należy złożyć kilka razy. Możesz owinąć dwa lub trzy palce, w zależności od tego, jaki rozmiar powinien mieć łuk. Pośrodku musisz rzucić złożoną taśmę szewem zbierającym, aby zrobić łuk. Na środku łuku musisz uszyć pozostały koralik.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar łuku i pętli. Łuk powinien przejść przez pętlę i przytrzymać bransoletkę.

Oryginalna bransoletka
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek