Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Wkrótce będziemy obchodzić najważniejsze chrześcijańskie święto - Wielkanoc. Wielu będzie piec ciasta wielkanocne, gotować twaróg, malować pisanki, próbować przywrócić idealny porządek w mieszkaniu i jakoś go ozdobić. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie domu na wakacje - ułóż świąteczny obrus, włóż do wazonów z delikatnymi wiosennymi kwiatami, umieść piękne ceramiczne figury kur i kurczaków. Możesz też zrobić elegancki bukiet wielkanocny - gałązki ozdobione dekoracyjnymi pisankami.

Bukiet wielkanocny


Do pracy potrzebujesz: wzór papieru, prosty ołówek, żółty i pomarańczowy polar, nożyczki, flamaster, zielony i żółty filc, samoprzylepny czerwony i niebieski filc, jasne wstążki, duże wielokolorowe koraliki, igła, nici, syntetyczny winterizer, gałązki z wiśnią drzewo.

Postęp pracy.
1. Narysuj wzór jajka wielkanocnego na papierze za pomocą prostego ołówka i wytnij go.

pokrojone jajka


2. Umieść wzór na niewłaściwej stronie runa i zakreśl flamastrem. Dla jednego jajka wielkanocnego musisz wyciąć dwie części z pomarańczowego polaru, pozostawiając pół centymetra na dodatki. Aby zrobić siedem ozdobnych pisanek, musisz wyciąć osiem kawałków pomarańczowego runa i sześć kawałków żółtego runa.

żółte części z polaru


3. Zszyj części parami, pozostawiając małą dziurę. Najlepiej zrobić to na maszynie do szycia, ale można ją również szyć ręcznie. Rezultatem jest siedem pustych miejsc na ozdobne pisanki.

siedem pustych miejsc


4. Odkręć każdy przedmiot przez niezszyte otwory.

unszyte dziury


5. Przez te same otwory gęsto napełnij każdy przedmiot syntetycznym środkiem zimującym.

syntetyczny winterizer


6. Zszyj ręcznie otwory za pomocą ślepego szwu.

ślepy szew


7. Teraz te puste miejsca należy ozdobić. Możesz wyciąć małego kurczaka z żółtego filcu i zszyć go ręcznie małymi szwami. Wytnij dziób z samoprzylepnego czerwonego filcu, a oczy z niebieskiego. Przyklej kurczaka i dziób do kurczaka. Wytnij mały łuk z zielonego filcu i przyszyj kurczaka.

uszyć kurczaka


8. Możesz ozdobić w inny sposób. Weź jasną wstążkę, owiń przedmiot poprzecznie i chwyć go nitką. Wytnij kwiat z filcu, zszyj go w miejscu wstążkowego krzyża i uszyj dużą koralik na górze.

uszyć kurczaka


9. Udekoruj kilka półfabrykatów kurczętami, a kilka wstążkami, kwiatami i koralikami.

kwiaty i koraliki


10. Weź wstążkę i zawiąż na niej łuk, pozostawiając pętlę do zawieszenia pisanki na gałązce.

Pisanki na gałązce


11. Aby krawędzie wstążek się nie otwierały - poddaj je obróbce. Aby to zrobić, zapal zapałkę i szybko przytrzymaj ogień wzdłuż plastrów. Wystarczy zrobić siedem z tych wstążek - dla każdego jajka wielkanocnego wstążkę. Zszyj jajka z kokardkami i pętelkami do każdego jajka wielkanocnego.

Pisanki na gałązce


12. Umieść gałązki wiśni w wazonie i powieś na nich ozdobne pisanki. Wielkanocny bukiet jest gotowy.
Ten jasny, elegancki bukiet można postawić na stole, półce lub na parapecie i stworzy świąteczny nastrój w domu.

Bukiet wielkanocny
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek