Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Zimne i ciepłe kolory: kompozycje kwiatowe
ciepły kolor Floral com

Zimny ​​kwiatowy motyw com


Każdy artysta, projektant wnętrz, projektant mody lub, na przykład, projektant żywności, zanim zacznie tworzyć swoje arcydzieła, zastanawia się, jaki nastrój, kolorystykę wybrać do swojej pracy. Nikomu nie jest tajemnicą, jaki wpływ ma kolor na osobę. Każdy z nas ma własne preferencje dotyczące palety kolorów tak wielu rzeczy, które nas otaczają, z których korzystamy na co dzień.

Zimny ​​i ciepły kolor Floral com

Zimny ​​i ciepły kolor Floral com


Zdjęcia z wnętrzami są analizowane pod kątem dominujących kolorów. Na dole każdego znajduje się skala o określonej temperaturze barwowej. Odbywa się to celowo, aby wyraźnie pokazać, jak zimne i ciepłe palety kolorów różnią się od siebie i jaki mają nastrój.

ciepły kolor

Zimny ​​kolor


Zadaniem dzisiejszych warsztatów będzie stworzenie kwiatowych kompozycji dekoracyjnych w ciepłych i zimnych kolorach, które następnie zostaną zaprezentowane osobom, które kochasz na wakacje 8 marca. Najpierw musisz zrobić tło w ciepłych i zimnych kolorach. Z materiałów, których potrzebujesz, papier akwarelowy, akwarele, serwetki, pędzle, nieco później przydatny będzie czarny marker z cienkim pręcikiem i czarny długopis żelowy.

papier do malowania


Użyj wilgotnej szmatki do zwilżenia papieru.

zwilżyć papier


Następnie losowo rozpuść kolory w ciepłych odcieniach, ponieważ teraz przedmiot obrabiany zostanie przygotowany w ciepłym kolorze. Stół, aby się nie zabrudzić, lepiej przykryć go ceratą lub gazetą.

rozpuścić ciepłe kolory


Jeśli obrócisz arkusz papieru w różnych kierunkach, kolory będą malowniczo przepływały między sobą, w wyniku czego pojawią się nowe odcienie.

w rezultacie pojawią się nowe odcienie


Wynik jest w przybliżeniu takim tłem.

takie tło


Te same manipulacje należy wykonać dla rysunku w zimnym kolorze.

rysunek w zimnym kolorze

rysunek w zimnym kolorze

rysunek w zimnym kolorze


Aby dodać złożoności i malowidła, dopóki farby na papierze nie wyschną całkowicie, arkusz nadal będzie mokry, możesz na nim spryskać wodą. Będą dodatkowe plamy, plamy.

polej wodą


Musisz pozwolić papierowi dokładnie wyschnąć. Jeśli w wyniku tego procesu wygina się w łuk, należy go wyprasować za pomocą czystej blachy, aby go wyprostować.

niech papier dobrze wyschnie

żelazo


Wreszcie wszystko jest gotowe do następnej fazy pracy.

gotowy papier w kolorze


Układanie kwiatów jest losowane. Jeśli istnieje pewien stopień niepewności, możesz wymyślić szkic, wykonując szybkie szkice. Następnie możesz wykonać wstępny rysunek za pomocą prostego ołówka lub od razu narysować markerem.

Rysowana jest kompozycja kwiatowa.

rysować markerem


W tym procesie możesz potrzebować kolorowych ołówków i pisaków, możesz narysować niektóre szczegóły obrazu w akwareli.

potrzebujesz kolorowych ołówków i flamastra

pomaluj ołówkiem

zimne kompozycje kwiatowe


Pod koniec lekcji okazały się dwa zupełnie różne kompozycje kwiatowe. Pozostaje wydać je w macie i umieścić w ramce pod szkłem. Prezenty gotowy na 8 marca.

ciepłe kompozycje kwiatowe

kompozycje kwiatowe
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek