Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Dekorowanie butelki kolorową solą
Aby udekorować wnętrze, stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę w domu lub zadowolić ukochaną osobę oryginalnym prezentem, nie trzeba kupować drogich pamiątek. Możesz je stworzyć samodzielnie.
Ostatnio różne ozdobne butelki i słoiki stały się bardzo popularne. Są sprowadzane z podróży lub kupowane w sklepach z pamiątkami za dużo pieniędzy. Jednak stworzenie takiego piękna jest całkiem realistyczne. Musisz tylko wykazać się wyobraźnią i poświęcić trochę czasu.
Każdy szklany pojemnik można przekształcić w ekskluzywną rzecz, dekorując go szmatką, koralikami, muszlami, farbami, aplikacją itp. Piękny i oryginalny bibelot można wykonać, wypełniając go kolorową solą.

Aby go utworzyć, przygotuj:
• przezroczysty słoik;
• sól;
• kolorowe kredki;
• lejek;
• sito;
• kilka małych pojemników.

Aby go stworzyć, ugotuj


Do pracy weź dowolną sól (małą, dużą, morską) i małe szklanki (w zależności od liczby kredek). Wlej 3-4 łyżki soli do płaskiego talerza i pocieraj kredą, aż uzyskasz mieszaninę pożądanego odcienia.

jednorodna masa bez grudek


Sól można barwić kilkoma kroplami dowolnego barwnika, suszyć w piekarniku lub kuchence mikrofalowej, a następnie kruszyć. Kredki można również zamieniać w proszek na różne sposoby: zetrzeć lub zmielić w moździerzu. Najważniejsze jest, aby uzyskać jednorodną masę bez grudek. Aby to zrobić, przesiej pokruszoną kredę do przygotowanego pojemnika.

pomaluj sól


Napełnij jedną z filiżanek niepomalowaną solą: biała może się również przydać. Po otrzymaniu wszystkich odcieni możesz przejść do kreatywnej części pracy.

malować w różnych kolorach


Podnieś słoik lub butelkę z przezroczystego szkła lub plastiku. Może mieć dowolny kształt i szyjkę o dowolnej średnicy. Umyj i wytrzyj do sucha. Za pomocą lejka zacznij wlewać sól do słoika, aby uzyskać piękne fale, a nawet paski.

zasnąć w butelce


Pośrodku możesz wlać zwykłą niepomalowaną sól, a aby uzyskać ciekawy wzór, lekko przechyl słoik we właściwym kierunku, popraw rysunek ostrym kijem lub przesuń nos lejka w żądane miejsce. Kolejność układania warstw kolorów może być dowolna - wszystko zależy od twojej wyobraźni i smaku.
Okresowo butelkę należy lekko stukać w stół, aby sól była gęstsza. Więc napełnij pojemnik do samej góry, ponownie ubij jego zawartość, dodaj więcej soli i szczelnie zamknij pokrywę.
Pozostaje ozdobić słoik. Do tego odpowiednie są koraliki, wstążki, sznurki, jasne skrawki tkaniny lub papieru z kwiatów. Wytnij okrąg o pożądanej średnicy z odpowiedniego materiału. Owiń go wokół pokrywki i zabezpiecz elastyczną opaską lub nitką. Udekoruj według własnych upodobań ręcznie wykonanymi dekoracjami.

udekorować


Taki oryginalny słoik można postawić na półce obok przypraw lub na parapecie z kwiatami. W razie potrzeby można wykonać prawdziwe obrazy z kolorowej soli w słoiku. Aby to zrobić, użyj ostrych patyczków, które mieszają już wylane warstwy i nadają im niezbędny kształt.

kolorowa butelka soli
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek