Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Skarpety dziecięce z norweskim ornamentem
Do pracy potrzebujesz:
1. zestaw igieł 5-elementowych w rozmiarze nr 3. Do robienia skarpet dziecięcych wystarczająca jest średnia długość.
2. nici do dziania Alize Classic wyprodukowane w Turcji. Skład 49% wełna i 51% akryl. Waga jednego motka wynosi 100 gramów, całkowita długość wynosi 390 metrów w motek. Do pracy potrzebujesz trzech kolorów. Główny biały i dwa dodatkowe: ciemnoniebieski i zielony. W przypadku skarpet przez 3-4 lata możesz użyć pozostałości nici, ponieważ minimalne zużycie (nawet dla głównego koloru wystarczy 1/5 motek).
3. hak nr 3 (konieczne będzie jedynie usunięcie końców nitek zakrywających sam produkt).

Zestaw pętli:
W przypadku skarpet na 3-4 lata, rozmiar 25, długość stopy około 18 cm, musisz wybrać 52 pętle białą nitką.

Do pracy będzie to wymagane


Zostawiamy zebrane pętle na 1 mowie, po prostu usuwamy drugą. Następnie rozdajemy 13 pętli do 4 drutów. Knitting zacznij od połączenia pierwszej i czwartej igły. Tak więc, z 52 pętli równomiernie rozmieszczonych na 4 pracujących igłach dziewiarskich, należy uzyskać równoboczny otwór.

Zestaw pętli


Guma:
Gumka składa się z trzech pasków, dwóch białych i jednego ciemnoniebieskiego. Dziewiarstwo zaczyna się od białego koloru zgodnie ze schematem 2x2, 2 przednimi pętlami x 2. Bardziej wygodne jest rozpoczęcie pierwszego rzędu z przednimi pętlami. Elastyczna taśma jest dziana 10 rzędów białych, a następnie 10 rzędów niebieskich, trzeci biały pasek elastyczny - 10 rzędów. Zatem wysokość gumy będzie wynosić 7 cm.

Główna część:
Bez dodawania lub zmniejszania liczby pętli po gumce, główna część kontynuuje z białą nicią tylko z pętlami na twarz. Wszystkie 52 szwy pozostają na drutach. Wystarczy 3 rzędy przejścia do głównej części

Dziewiarska pięta:
Warunek: wymagana liczba pętli jest przenoszona na 1 szprychę. Reszta pozostaje na 2 drutach. Prace trwają tylko na drutach na całej długości pięty.
Do pracy pobiera się 26 szwów na 1 igłę dziewiarską. Biała nić z pętelkami na twarzy na zewnątrz, niewłaściwa strona podczas dziania w odwrotnym rzędzie. W ten sposób dzianych jest 7 rzędów - jest to główna wysokość (w przybliżeniu równa 2 cm).
W następujących rzędach 2 pętelki są splecione razem (z przodu) zgodnie ze schematem:

8 rzędów - pętla 8 + 9 oraz pętla 17 i 18
9 wiersz (i wszystkie nieparzyste) - wszystkie pętle są przerabiane
10 rzędów - pętla 7 + 8 oraz pętla 17 i 18
12 rzędów - pętla 6 +7 oraz pętla 17 i 18
14 rzędów - pętla 5 +6 oraz pętla 17 i 18
16 rzędów - pętla 4+ 5 oraz pętla 17 i 18
18 wiersz - 3+ 4 pętle oraz 17 i 18 pętli
20 rzędów - pętla 2 + 3 oraz pętla 17 i 18
22 rząd - pętla 1+ 2 oraz pętla 17 i 18

Tak więc pięta jest zamknięta na igłę roboczą pozostaje 9 pętli

Zestaw pętli


Konieczne jest kontynuowanie pracy w następujący sposób: w oparciu o długość pięty konieczne jest wybranie 9 pętli z każdej strony.

Gumka


Praca z piętą jest zakończona. Praca powinna uzyskać 54 pętle. Jeśli gdzieś popełniłeś błąd w obliczeniach, jest w porządku, zawsze możesz dodać brakującą pętlę na tym etapie.

Gumka


Stopka dziewiarska:
Po wszystkich 54 pętlach w działaniu konieczne jest zrobienie 3 rzędów białą nicią. Następnie kontynuujemy ornament.

Ornament:
Rysunek do wykonywania pętli na twarz.
Możesz zrobić na drutach choinkę tylko na jednej ze skarpet - pomoże to rodzicom w nauczeniu dziecka pojęć lewej i prawej strony, jeśli włożysz (na przykład tylko lewą nogę) skarpetę z choinką. Raporty o niebieskim wzorze są dziane w kręgu całego produktu, choinka jest dziana sama w górnej części stopy.

Główny korpus


Możesz obliczyć środek choinki, po prostu dzieląc wszystkie pętle przez 2, zachowując obliczenia od środka pięty (od piątej pętli zamkniętej pięty)

schemat

Dziewiarska pięta


Zamknięcie produktu:
Zamykamy produkt z obu stron za pomocą przednich pętli zgodnie ze schematem 2 razem 1 przód 2 razem, następnie 22 przód, 2 razem 1 przód 2 razem. W każdym kolejnym rzędzie pętli staje się 2 mniej. Ostatnie 4 pętle obejmują cały produkt. Wytnij pozostałą nitkę w odległości wystarczającej do zrobienia 2-3 pętli. Ukryj końcówkę w warkoczu uzyskaną z zamknięcia hakiem.
Skarpetki są gotowe.

Skarpety dziecięce z norweskim ornamentem

Skarpety dziecięce z norweskim ornamentem


Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek