Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Rękawiczki damskie z gwiazdą norweską
Do pracy potrzebujesz:
1. zestaw igieł 5 szt. W rozmiarze nr 3, nie wybieraj długich modeli. W przypadku mitenek średnia długość jest uważana za najlepszą opcję.
2. specjalna szpilka do robienia na drutach (lepiej, jeśli będzie to również nr 3, nie zepsują produktu i opcji nr 2,5; 3,5, a nawet 4).
3. nici dziewiarskie Alize Classic wyprodukowane w Turcji. Skład 51% akryl i 49% wełna. Jest to wystarczające w przypadku rękawiczek jednorzędowych, odpowiednich do utrzymywania ciepła w temperaturach do -10 stopni lub do uprawiania aktywnych sportów (jazda na nartach, łyżwach itp.). Waga 100 gramów, długość nici w motku 390 metrów. Kupując nici w trzech kolorach (w naszym przypadku: czarnym, białym i czerwonym), możesz bezpiecznie liczyć na 5 par rękawiczek (3 pary mężczyzn i 2 pary kobiet) o różnych wzorach (w każdej parze warto naprzemiennie zmieniać główne kolory).
4. haczyk nr 3 (konieczne będzie jedynie usunięcie końców nitek zakrywających sam produkt i palec).

Zestaw pętli:
W przypadku rękawiczek damskich (rozmiar około 7) wybieramy 52 pętle z czarną nitką na 2 drutach.

Rękawiczki damskie z gwiazdą norweską 1


Zostawiamy zebrane pętle na 1 mowie, po prostu usuwamy drugą. Następnie rozdajemy 13 pętli do 4 drutów. Knitting zacznij od połączenia pierwszej i czwartej igły. W ten sposób z pętli rozmieszczonych na 4 igłach dziewiarskich uzyskuje się równoboczny kubek.

Guma:
Od pierwszego rzędu zaczynamy robić na drutach gumkę, dzieląc wszystkie pętle na schemat 2x2 (2 złe x 2 przód). Rozpoczęcie rzędu jest wygodniejsze dzięki pętlom na twarz. Elastyczna dzianina 30 rzędów o średniej gęstości dziania. W takiej gęstości wysokość gumki powinna wynosić 7,5 cm.
Główna część:
Przejście z gumy do głównej części odbywa się bez dodawania pętli i bez zmiany koloru. Wszystkie 52 pętle pozostają w działaniu. Dzianie trwa tylko za pomocą pętli na twarz. Wysokość czarnego raportu wynosi 10 rzędów, co odpowiada 2 cm.

Podstawa palca:
Na 3,5 cm (około 15 rzędów) na sznurku nawleczonych jest 9 ściegów. Nad nimi, na piątym szprychie, wpisanych jest 9 pętli, które nadal łączą ten rząd. W ten sposób wszystkie 43 pętle części głównej i 9 nowo wybranych pętli są połączone w filiżance.

Gumka 2


Ornament:
Dalsze dzianie jest kontynuowane rysunkiem norweskiej gwiazdy. Cały wzór jest wykonywany tylko za pomocą pętli na twarz.

schemat 4

schemat 4


Ornament 5

Ornament 6

Ornament 6

Ornament 7


Zamknięcie produktu:
2 pętle są razem, 1 twarz, ponownie 2 razem, następnie 27 twarzy, 2 razem, 1 twarz, 2 razem. Tam, gdzie 2 są ze sobą połączone, za każdym razem konieczne jest ponowne zamknięcie 2 pętli w nowym rzędzie. Okazuje się więc podwójny warkocz, który pasuje do pozostałych 4 pętli. 4 pętle pokrywają cały produkt.

Zamknięcie produktu 8


Dzianie palcami:
9 pętli ze szpilki jest usuwanych z igły dziewiarskiej, druga igła dziewiarska (z wcześniej wybranych) otrzymuje kolejne 9 pętli. Palec jest dziany przednimi pętlami z czarną nitką 22 rzędów. Zamykamy, rozpoczynając obliczenia: 2 razem, przód, 2 razem, 7 przód.

Dzianina 9

Knitting 10

Knitting 10

Knitting 10

Knitting 11


Rękawiczki są gotowe.

Rękawiczki gotowe 12

Rękawiczki gotowe 13
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek