Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Śmieszna biedronka
W przedszkolu i szkole, w domu i w kręgu „wykwalifikowanych rąk” - wszędzie i zawsze dzieci chętnie robią jasne i ciekawe rzemiosło, wymyśl niezwykłe rzeczy, aby udekorować salę lekcyjną lub pokój, stwórz oryginał prezenty dla przyjaciół i rodziców przygotuj pracę na wystawę lub konkurs. Jednocześnie produkty dziecięce wyróżniają się prostotą zastosowanych materiałów i łatwością produkcji, ponieważ mali mistrzowie muszą poradzić sobie z pracą bez interwencji dorosłych. Więc każde dziecko może robić śmieszne jajka z jajek. Po okazaniu odrobiny wyobraźni możesz na przykład zrobić wesołą krowę ze skorupki jajka.

Do wykonania rzemiosła potrzebujemy następujących podstawowych materiałów: jajko (robimy małą dziurę w skorupce i wlewamy zawartość), farby gwaszowe, nić nitkowa, karton, zwykły papier, klej PVA i super-klej, pędzel, nożyczki, prosty ołówek, lakier, szycie akcesoria.

Materiały do ​​majsterkowania


Ostrożnie przyklej otwór wykonany w skorupce jajka papierem, a następnie pomaluj całe jajko na żółto. Po wyschnięciu farby narysuj czarne plamy na górze.

pomaluj muszlę


Z tektury wycinamy głowę krowy i wybieramy główne szczegóły za pomocą prostego ołówka. Pod względem wielkości głowa powinna być nieco mniejsza niż ciało. Pokoloruj dolną część na różowo, górną na te same żółto-czarne kolory. Narysuj oczy, uszy, rogi i usta.

wyciąć głowę krowy

pomaluj głowę


Teraz przyklejamy dwie główne części. W tym samym czasie naprawiamy głowę z boku - jakby była lekko obrócona w bok. Naprawiamy wszystkie szczegóły na super-kleju, w przeciwnym razie po prostu nie wytrzymają.

przyklej głowę do skorupy


Przystępujemy do produkcji pozostałych części. Wytnij nogi - wąski pasek kartonu, przyklejony z obu stron kwadratami zwykłego białego papieru. Przygotowujemy również podstawy do ogona i grzebienia. Nogi i górna część ogona są pomalowane na żółto, kopyta, a wszystko inne na brązowo.

stwórz nogi dla krowy


Z nici mulinowej tworzymy herb. Aby to zrobić, szyjemy kartonową podstawę niciami, ale nie napinamy pętli. Następnie przyklej grzebień do głowy.
Aby przymocować nogi, należy wykonać cięcia po bokach, jeśli początkowo ich nie ma (przecinamy mniej więcej do połowy). Lepiej odciąć górne rogi, aby nie odrywały się od okrągłej podstawy ciała i nie były dmuchane. Teraz przyklej części.

Craft jest gotowy


Czubek ogona jest również wykonany z nici nici dentystycznej, nawijając go na brązową część. Używając nożyczek i kleju PVA, nadajemy ogonowi niezbędny wygląd - wycinamy go w kształcie trójkąta i pokrywamy klejem, aby nici nie strzępiły się.

Śmieszna biedronka


Statek jest gotowy. Dla większej wytrzymałości i bezpieczeństwa lepiej jest lakierować produkt.

Śmieszna biedronka


Stosując tę ​​samą zasadę, używając kartonu, farb i skorupek jaj, wystarczy wymyślić i stworzyć wiele różnych zwierząt.

wiele różnych zwierząt


Takie urocze zwierzęta wykonane z jajek wykonanych rękami dziecka mogą być świetnym prezentem, pamiątką, zabawką lub ozdobą.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek