Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Sweter z dużym kołnierzem
Ta bluza jest przeznaczona dla chłopca w wieku od trzech do czterech lat, a do jej produkcji potrzebujesz:
3 motkach przędzy (280 metrów) w kolorze zielonym (50% wełna, 50% akryl).
Igły dziewiarskie nr 2, szpilka dziewiarska, kilka pomocniczych igieł dziewiarskich.
Ozdobny guzik.

Knitting Swetry będą wykonywane w dwóch wzorach:
Mankiety na rękawach iu dołu swetra, a także kołnierzyk zostaną wykonane wzorem - elastycznym.
Główna część dziania zostanie wykonana za pomocą opaski uciskowej, do której potrzebujesz igły do ​​robienia na drutach.
Dzianie swetra zostanie wykonane w dwóch wzorach:
Mankiety na rękawach iu dołu swetra, a także kołnierzyk zostaną wykonane wzorem - elastycznym.
Ten wzór nie jest skomplikowany, będziesz musiał naprzemiennie zapiąć przednią i tylną pętlę.
Główna część dziania zostanie wykonana za pomocą opaski uciskowej, do której potrzebujesz igły do ​​robienia na drutach.
Ten wzorzec nie jest również skomplikowany w wykonaniu. Sama opaska uciskowa składa się z czterech przednich pętli, które niezmiennie będą wiązane w całym wzorze; dwie przednie pętle są dodawane między przednimi pętlami, aby widoczny był główny wzór. Wzór jest wykonywany tylko z przodu, z niewłaściwej strony wszystko jest dziane zgodnie ze wzorem.
Pierwszy rząd: 2 złe pętle, 4 przednie pętle, 2 złe pętle.
Trzeci rząd: 2 tylne pętle, montujemy pierwsze 2 przednie pętle na sworzniu dziewiarskim, który pozostaje przed drutem, następnie dziergamy pozostałe 2 przednie pętle i przywracamy pętle z szpilki do igły dziewiarskiej, a także robimy na drutach, krzyżując się, 2 złe pętle
5. rząd: 2 złe pętle, 4 przednie pętle, 2 złe pętle;
7 rząd: 2 złe pętle, 4 przednie pętle, 2 złe pętle;
9 rząd: 2 złe pętle, 4 przednie pętle, 2 złe pętle;
11. rząd jest dziergany jako trzeci, to znaczy skrzyżowanie jest wykonywane.
Tak więc po każdych 3 pierwszych rzędach powstaje wzór.

Wykonanie głównej części skoczka.
Aby uniknąć niepotrzebnych szwów, tył i przód swetra będą jednocześnie wiązane.
Zbieramy więc 200 pętli i dziergamy gumką 4 centymetry. Następnie dziergamy pierwsze 2 oczka ściegiem lewym, następne 4 oczka ściegami twarzy i ponownie 2 oczka lewe i 4 oczka twarzy i tak dalej, aż do końca rzędu. Teraz dzianie zostanie wykonane za pomocą wzoru opaski uciskowej. Pierwszy i drugi rząd są dziane bez zmian, w trzecim rzędzie konieczne będzie wykonanie skrzyżowania na przednich pętlach. Dlatego kontynuuj dzianie dalej.

dalej robić na drutach


Po około 26 centymetrach od początku produktu lub 22 centymetrach od początku dziania dotarłeś do pach i musisz podzielić dzianinę na trzy części.

trzyczęściowe dzianie


Rozdział jest następujący: pierwsze 8 wici z 2 niewłaściwymi pętlami po obu stronach należą do prawej półki, kolejne 8 wici i 2 złe pętle należą do lewej półki, pozostałe pętle będą z tyłu.

Prawa półka.
Ponieważ skoczek zakłada szeroki kołnierz, który jest wszyty w produkt, szyja uformuje się głęboko, pętle na szyję opadną natychmiast, każdy drugi rząd zostanie ponownie zapętlony o jedną dodatkową pętlę (ma to na celu uniknięcie niepotrzebnych szwów, które mogą zmiażdż lub potrzyj delikatną skórę dziecka).
Tak więc pozostało 48 pętli na głównej igle dziewiarskiej i są one dziane z głównym wzorem 17 centymetrów, w każdym drugim rzędzie zewnętrzna pętla jest przesuwana na dodatkową, aż pozostanie 20 pętli, z których następnie utworzy się szew na ramionach.

Prawa półka


Lewa półka.
Lewa półka pasuje podobnie do prawej na kolejnych 48 pętlach

Lewa półka


Z tyłu
Pozostałe 104 pętle są dziane na wzór 15 centymetrów, a następnie dzielimy na dwie części i tworzymy szyję, opuszczając trzy pętle w każdym rzędzie, ponownie łącząc je do dodatkowej igły dziewiarskiej.

Oparcie


Teraz łączymy szwy na ramionach i jeden szew boczny za pomocą haczyka lub igły do ​​szycia. Główna część produktu jest gotowa.

Główna część produktu


Dekolt
Pętle na szyję znajdują się na dodatkowych iglicach i teraz konieczne będzie uformowanie szyi. Po pierwsze, prawa strona jest dziana elastyczną taśmą o długości 11 centymetrów, dodając jedną pętlę w każdym drugim rzędzie, w ten sposób robiąc na drutach trójkąt

Dekolt


Następnie robimy na drutach w ten sam sposób lewą stronę szyi, tworząc trójkąt

Potem robimy na drutach

powtórz wszystkie pętle


Teraz ponownie strzelamy do wszystkich pętli na 1 wspólnej iglicy i robimy wszystko razem już 12 centymetrów.

zszyj szyję


Teraz szyjemy bok szyi od wewnątrz i zakładamy.

szyja jest gotowa


Rękawy
Zbieramy 44 pętle, dziergamy 4 centymetry, a następnie dodajemy wzór i dziergamy główny materiał, dodając jedną pętlę w każdym drugim rzędzie.

Rękawy


Po 30 centymetrach na szprychie będzie 86 pętli. Teraz obniżamy pętle, aby wyciąć otwory pod pachami, zszyć jeszcze 2 centymetry i zamknąć 20 pętli z każdej strony.

pętle


Drugi rękaw jest podobnie dzianinowy

pasuje podobnie


Teraz zszywamy rękawy razem, a następnie szyjemy je do swetra. Wszystkie zielone i ciepłe swetry dla ukochanego syna są gotowe.

zszywamy rękawy razem

sweter z dużym kołnierzem
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek