Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Figurka Barana z układanką
Artystyczne piłowanie drewnianych wyrobów rzemieślniczych jest jednym z najpopularniejszych rodzajów sztuki dekoracyjnej dostępnym dla kreatywnej osoby, która nie ma specjalnego wykształcenia i przeszkolenia. Oryginalne piły mistrzowskie tworzą wzorzyste koronki i dekoracyjne z drewnianych wykrojów i sklejki rzemiosło, zabawki i dekoracje do domu dla dobra i zabawy. Cięcie nowoczesną maszyną do wyrzynarki znacznie ułatwia pracę mistrza, ponieważ taki sprzęt pozwala uzyskać równe cięcia o doskonałej jakości obrabianej powierzchni. Dostosowując prędkość maszyny i zmieniając grubość piły, możesz osiągnąć idealnie dokładne cięcia nawet na grubym drewnie.

Rzemiosło, wykonane niezależnie, utrzymuje ciepło dłoni mistrza i jego dobrą energię, więc to prezent podwójnie cenny. A jeśli jest to również magiczny symbol, na przykład znak zodiaku, jest on wyposażony w specjalną moc, która nie tylko zadowoli właściciela, ale także go ochroni.

Rozpocznij pracę od wydrukowania zdjęcia, które stanie się wzorem dla przyszłych rzemiosł. Rysunek powinien być wyraźny i wykonany w pełnym rozmiarze.

Rysowanie ram


Powstały obraz należy przykleić tymczasowym klejem lub zwykłą pastą z mąki na przygotowanym drewnianym podłożu o odpowiedniej wielkości i pozostawić do wyschnięcia na godzinę. W tym przypadku do pracy używana jest sucha deska sosnowa o grubości 20 mm.

używana jest sucha deska sosnowa


Następnie przechodzimy bezpośrednio do procesu cięcia. Aby to zrobić, w zaciskach maszyny instalowany jest plik Silver Reverse nr 5. Rozpocznij pracę od krawędzi znajdującej się jak najbliżej przyklejonego wzoru.

do procesu cięcia


Obrabiany przedmiot równomiernie, bez większego nacisku, przesuwamy się wzdłuż poziomej powierzchni do pilnika wzdłuż linii obrazu, dokładnie powtarzając kontur obrazu. Na ostrych zakrętach i ostrych narożach pilnik powinien wykonywać częste krótkie ruchy, a obrabiany przedmiot powinien poruszać się wolniej, aby odpowiednio dostosować kierunek cięcia.

regulacja kierunku cięcia


Kiedy produkt jest cięty wzdłuż konturu, możesz przystąpić do wykonania wewnętrznych cięć, ściśle przestrzegając zamierzonej linii. W ten sposób otrzymamy nie tylko figurę, ale genialną łamigłówkę, która będzie interesująca dla dzieci i dorosłych.

cięcia wewnętrzne


Krok po kroku podzielimy naszą zabawkę na osobne części, starając się dokładnie i dokładnie wykonać cięcie.

zmiażdżyć naszą zabawkę


Pod koniec pracy nad maszyną należy uzyskać 14 zawiłych szczegółów, które dość niejasno przypominają oryginalny model.

zawiłe szczegóły


Kolejnym etapem pracy jest usunięcie sklejonego papieru z elementów drewnianych. Łatwo to zrobić za pomocą pędzla zanurzonego w wodzie. Papier nasiąka i można go swobodnie odkleić od drewnianej powierzchni.

usuwanie papieru z części drewnianych


Teraz części należy nieco wysuszyć i przystąpić do szlifowania papierem ściernym nr 320. Przetwarzanie odbywa się wzdłuż włókien drewna, aż powierzchnia każdej części stanie się gładka. Ostrożnie kroimy plastry, ponieważ są to najtrudniejsze obszary wymagające szczególnej troski i cierpliwości.

przystąpić do szlifowania


Wypolerowane części pokryte są lakierem akrylowym na bazie wody, który szybko schnie, zachowuje naturalny kolor drzewa i z czasem nie żółknie. Ten rodzaj powłoki jest przyjazny dla środowiska, co jest szczególnie ważne, ponieważ nasze rzemiosło, oprócz funkcji dekoracyjnej, pełni rolę zabawki dla dzieci.

pokryte lakierem akrylowym


Po wyschnięciu lakieru możesz przystąpić do montażu jednostki.

Figurki Barana z układanką


Taka figura będzie dobrym prezentem zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka. Puzzle będą uczyć dzieci koncentracji i logicznego myślenia, rozwijać pamięć, wyobraźnię i umiejętności motoryczne palców. Montaż modelu na jakiś czas wprowadzi element rywalizacji do zabawy i wywoła wiele pozytywnych emocji wśród graczy.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek