Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Glina polimerowa jest jednym z tych materiałów, z którymi można łatwo i przyjemnie pracować bez żadnych specjalnych umiejętności i narzędzi. Plastik ma przyjemną giętką strukturę, która pozwala tworzyć prawdziwe arcydzieła, przy minimalnym wysiłku.
W tym artykule szczegółowo opisano proces tworzenia unikalnych kolczyków, które zostaną wykonane techniką „tłumaczenia”.

Technika ta polega na przeniesieniu dowolnego obrazu na glinę polimerową, która jednocześnie nie traci jasności i przejrzystości. Ta technika pozwala tworzyć niesamowitą biżuterię i pamiątki, ale wisiorki ze zdjęciami osób bliskich właścicielowi wyglądają szczególnie imponująco.
Z tworzywa sztucznego przy użyciu techniki „tłumaczenia”, niesamowite prezentyktóre są zapamiętane na całe życie.

Przejdźmy do tworzenia kolczyków.

Będziemy potrzebować:
- mały pasek białego plastiku
- obraz wydrukowany na drukarce laserowej (!) w odbiciu lustrzanym
- łączniki (2 shvenzy, 2 piny i 2 pierścienie łączące)
- ostrze
- woda
- wata
- wałek do ciasta lub dowolny przedmiot, którego można użyć do toczenia
- tablica modelarska

Te obiekty są wyraźnie widoczne na zdjęciu:

Będziemy potrzebować

odbicie lustrzane


Krok 1
Jeśli tworzywo sztuczne jest jeszcze zimne, jest twarde i bardzo słabo zgina się, więc musisz go rozgrzać w dłoniach i ugniatać, a następnie stanie się plastyczny. Najpierw musisz odciąć dwa małe kawałki z plastikowego pręta i po ich rozciągnięciu nadać kształt kuli.

biały plastikowy pręt

nadać kształt kuliKrok 2
Teraz musisz zwinąć te kulki w warstwę o jednolitej grubości 2-3 mm. Specjaliści używają do tego celu specjalnych maszyn do wklejania, ale użyjemy wałka do ciasta w staromodny sposób.

rzuć tymi kulkami


Wskazówka 1: aby glina nie kleiła się i nie rozerwała, należy ją zwilżyć wodą.
Wskazówka 2: plastik, szczególnie biały, „zbiera” najmniejszy kurz z rąk i narzędzi, więc zanim go weźmiesz, musisz dokładnie umyć ręce, ponieważ nawet najmniejsze mote będą widoczne na glinie.

Krok 3
Po zwinięciu plastiku w „naleśnik” możesz przejść bezpośrednio do procesu przenoszenia na niego przygotowanego obrazu. Należy zauważyć, że rozmiar warstwy gliny powinien być nieco większy niż obraz.

Jak przetłumaczyć rysunek? Aby to zrobić, zrób zdjęcie wydrukowane i wytnij wzdłuż konturu i przyłóż je przednią (!) Stroną do plastiku i lekko zroluj wałkiem do ciasta.

nałóż na twarz


Aby przetłumaczyć obraz, musisz go zwilżyć wodą i poczekać, aż nasyci górną warstwę, abyśmy mogli go zdjąć, pozostawiając tylko zdjęcie na „naleśniku”. Aby przyspieszyć proces impregnacji, należy delikatnie przetoczyć przedmiot za pomocą wałka do ciasta.

zwilżyć wodą


Kiedy papier stanie się przezroczysty i widoczny będzie wzór, nadszedł czas! Aby usunąć górną warstwę papieru, musisz narysować ją palcami, zwijając górną warstwę w „szpule”. To najważniejszy moment - w końcu wraz z papierem możesz usunąć sam rysunek, co zrujnuje pracę. Jak powinien wyglądać przedmiot na końcu:

usuń wierzchnią warstwę

usuń wierzchnią warstwę

wynik usuwania warstwy


Krok 4
Teraz musisz ostrożnie przyciąć nadmiar gliny ostrzem, nie uszkadzając samego produktu.

odciąć


Krok 5
Następnie kolej na akcesoria: najpierw ostrożnie wkręć szpilki w górną część produktu

przykręcić kołki


Krok 6
Teraz możesz iść do pieca! Piekarnik należy rozgrzać do 160-180 stopni i przechowywać tam produkt przez około 10-15 minut.
Gdy kolczyki zostaną upieczone i schłodzone, możesz przejść do ostatecznego montażu - elementów złącznych.
W rezultacie mamy unikalne kolczyki, których nikt inny nie ma!
Proces produkcji trwał 30 minut.

Oryginalne kolczyki
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek