Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Wszyscy, dosłownie wszyscy wyrzeźbieni z plasteliny w dzieciństwie. Modelowanie jest zawarte w programie rozwoju przedszkolnego obywateli. Ktoś wyzdrowiał, ktoś gorszy. Niektóre mają już lata i chętnie spędzają czas na modelowaniu różnych postaci. Jeden problem - życie rzeźb z plasteliny nie trwa długo. Boją się światła i ciepła i wydają się przyciągać kurz dla siebie. Być może pragnienie utrwalenia owoców swojej pracy i służyło pojawieniu się animacji plasteliny. Ale to tylko przypuszczenie.
W erze gadżetów, szerokiej dostępności kamer i wszelkiego rodzaju urządzeń rejestrujących entuzjazm plasteliny przeszedł na nowy poziom. Animacja plastelina stała się popularnym hobby. Tworzenie kreskówki z plasteliny rozwija umiejętności motoryczne, pamięć i wyobraźnię. Dlatego w krajach byłego Związku Radzieckiego i na całym świecie istnieje już wiele studiów animacji dla dzieci.
Początkujący animatorzy w pracy z figurką plasteliny mają te same problemy. Jak rozwiązać jeden z nich zostanie omówiony.
Zasada tworzenia kreskówki za pomocą plasteliny jest jednocześnie prosta i złożona. Postać jest fotografowana, zmieniając jednocześnie pozycję z jednej klatki na drugą. Oto główny haczyk. Plastelina w pracy brudzi się. Szczególnie dotyczy to zębów i oczu „aktora”. Oprócz tego, że zmieniają kolor z białego na wszystkie sąsiednie, również się marszczą. Jak tego uniknąć? Jest rozwiązanie. Jeśli oczy lalek znajdują się czasami w sklepach z robótkami, zęby są trudniejsze do znalezienia. Dlaczego więc nie zrobić ich sam? Aby to zrobić, potrzebujesz gliny polimerowej. Jeden średni kawałek białej gliny wystarcza na setki oczu i szczęk z zębami.
Otwórz paczkę gliny. Rozgrzej się Toczymy kiełbasę. Tniemy kostki o jednym rozmiarze. Każdy takt jest ponownie podzielony dokładnie na pół. W końcu oczy powinny być takie same. Toczymy kulki i nadajemy im kształt jajka lub zostawiamy je okrągłe. Teraz piecz w piekarniku w temperaturze 130 stopni C przez nie więcej niż 5 minut. Niech się ochłodzą. Pozostało już tylko dokończyć uczniów. Uczniowie mogą być pomalowani gliną polimerową, ale w tym celu musisz kupić jeszcze kilka paczek gliny o różnych kolorach. Niemal też robią zęby. Lekko naciśnij małą kiełbasę nożem. Po wykonaniu prostopadłego nacięcia (ale nie tnij) na środku. Będzie służyć jako przerwa między przednimi siekaczami. Powtarzaj procedurę, aż pojawi się „ogrodzenie”. Teraz nożem odcinamy przyszły „uśmiech Hollywood”. Zegnij w kształcie szczęki. I w piekarniku. Oczywiście powinno ich być wiele, aby upiec je wszystkie razem. Gdy produkty ostygną, znajdź dla nich odpowiednie pudełko, aby się nie pomylić.

Plastelina

krojona kiełbasa

zwinąć w kule

Uśmiech Hollywood

pozostawione, aby ukończyć źrenice

oczy są prawie gotowe

zrób kilka opcji

Oczy dla lalek
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek