Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Szydełkowe ażurowe rękawiczki
Szydełkowane rękawiczki z siateczki


Technologia produkcji:
Te ażurowe rękawiczki bez palców i rękawic z jednym palcem powracają! Doświadczone needlewomen mogą zrobić ten elegancki dodatek w ciągu jednego wieczoru, początkujący mogą zrobić dwa, ponieważ złożoność produktu jest niska. Nasz model jest szydełkowany nr 2 z akrylu (rozmiar 19). Zaczynamy robić na drutach produkt z dwoma ażurowymi motywami-kwadratami, łącząc je, uzyskujemy mankiet naszej rękawicy. Robimy takie kwadraty.
Zamykamy cztery. p. (pętle powietrzne) w kole.
Pierwszy rząd: osiem łyżek. b. n (pojedynczy szydełko) do obwodu pierścienia podstawy.
Drugi rząd: związaj początkowe trzy vp, * kolejne trzy vp, następnie jedna sztuka. z n (podwójne szydełko), trzy VP, powtórz od * 6 razy, trzy VP, zamknij półkolumnę z ostatnią z trzech początkowych pętli.
Trzeci rząd: ponownie początkowe trzy vp, * w dolnym łuku łuku robimy trzy łyżki. s.n., trzy vp, jedna sztuka. b. n, od * powtarzamy to samo trzy razy, trzy vp, zamykamy półkolumnę ostatnią pętlą początkową.
Czwarty rząd: początkowe trzy vp, * trzy vp, jedna sztuka. b. n na środku trzech łyżek. z n podstawa rzędu, następnie 3 c.p., 3 łyżki. z n do dolnego łuku, jeden PZ, następnie robimy pikot z trzech PZ, a jeden PZ jest dziany, a następnie trzy Art. z n w dolnym łuku powietrznym powtórz od * trzy razy, z tą różnicą, że w trzecim powtórzeniu zamiast ostatniej sztuki. z n trzy vp są brane pod uwagę początek rzędu. Połącz wszystko w półkolumnie.
piąty rząd: Poruszając się po okręgu, naprzemiennie trzy vp i art. b. N., wykonując go na każdym dolnym łuku poprzedniego rzędu łuków i na każdym środku „skorupy” z art. z n podstawy wierszy.
Powtórz ponownie, aby uzyskać dwa kwadraty.

dwa kwadraty


Następnie rozciągamy kwadraty na solidnej podstawie i szydełkujemy w miejscach szwów bocznych, w tym celu robimy dwa vp, a następnie, naprzemiennie górny i dolny fragment, na każdym łuku dolnym łuku wykonujemy sztukę. b.n. i ponownie dwa v.p. i przejdź do innego kwadratu itp.

przejdź do innego kwadratu


Kiedy wszystko jest gotowe, wygląda jak sieć.

siatka


A teraz szwy boczne są gotowe. Zwracamy się do rozszerzającej się części rękawic z jednym palcem.
1. rząd: rozpoczynając trzy VP, * jeden VP, dwa Art. z n na łuku, jedna łyżka. z n w art. b.n. podstawy, dwie łyżki. z n na łuku, jeden vp, powtórz wskazaną sekwencję zgodnie z rysunkiem dla każdego kwadratowego fragmentu, w miejscach złączy bocznych dwie sztuki. za pomocą n. napraw wszystko za pomocą półkolumny.
2. rząd: trzy cale n. na początku jedna sztuka. z n w jednym vp wiersz-podstawa, * kolejne dwa vp, jedna sztuka. b. n w drugim artykule. z n na pięć, trzy vp, jeden pb w czwartym z rzędu z n z pięciu, dwóch vp, przy następnych pięciu łyżkach. z n z poprzedniego rzędu dziergamy również wszystkie pięć art. n., powtórz od * zgodnie z rysunkiem dla każdego kwadratowego fragmentu, w miejscach złączy bocznych jedna sztuka. za pomocą n. napraw wszystko za pomocą półkolumny.
3. rząd: ponownie początkowe 3 c. p, * jeden c.p., pięć łyżek. z n „Wachlarz” w łuku bazy, jeden PZ, pięć łyżek. z n z rzędu przy następnych pięciu art. z n podstawa rzędu, powtórz od * zgodnie z rysunkiem dla każdego kwadratowego fragmentu, w miejscach złączy bocznych jedna sztuka. za pomocą n. napraw wszystko za pomocą półkolumny.
Czwarty rząd: zaczynając od trzech vp, dwóch vp, * wykonaj „procę” dwóch łyżek. z n., podzielone przez jednego wiceprezesa, na środku pięciu art. z n podstawy, jeden VP, jeden VP podstawy dzielące pięć art. z n podstawy, jedna sztuka. z N., a następnie jednym VP Od * powtarzamy zgodnie z rysunkiem dla każdego kwadratowego fragmentu, w miejscach złączy bocznych jedna sztuka. za pomocą n. napraw wszystko za pomocą półkolumny.
Piąty rząd: rozpoczynając trzy vp, dwa vp, * wykonujemy „procę” dwóch łyżek. od n., podzielone przez jednego PZ, pośrodku każdej procy podstawy i każdej sztuki. z nbaz połączona proca wspólna dla jednego. n. W tym rzędzie „proce” są również dziane w miejscach stawów bocznych.

procy z dzianiny


Następny, szósty rząd, pasuje w ten sam sposób, z tą różnicą, że pozostawiamy trzy proce niezwiązane - aby zacząć kciuk tutaj w przyszłości.

pozostaw niewiązane


Przechodzimy do implementacji siódmego rzędu, robimy na drutach podobnie jak szósty. Dziergamy również łańcuch wymaganej liczby pętli (w naszym przypadku 9 vp) w niewiązanym miejscu podstawy, tak aby pasował do szczeliny między palcem wskazującym a kciukiem i przymocował go półkolumną.
W 8 rzędzie powtarzamy zgodnie z liczbą trzech łyżek. z n na środku każdej procy, dzieląc je jednym VP, zrób to samo dwa razy na dzianych pętlach kciuka.

dziane pętle


W 9 rzędzie każdej potrójnej sztuki. z n para scalonych dzieł sztuki. z n., podzielone przez dwa vp a zatem przyszłe ramię ma kształt dłoni.

w kształcie dłoni


W 10. rzędzie kontynuujemy zwężenie części, wykonując potrójne stopione st. z n z pojedynczym szczytem, ​​którego centralna część znajduje się u zbiegu dwóch poprzednich stacji. z n podstawy.

dołączenie do dwóch poprzednich


W kolejnym 11 rzędzie pasek z trzema PZ, jedna sztuka. b.n. w dolnych łukach łukowych i środkowej części potrójnego stopionego st. z n

część potrójnego stopionego


W 12. rzędzie taśma z dwoma VP, jeden art. BN, każda sztuka. bez szydełków pasuje do łuków dziobionych w poprzednim rzędzie.
W przypadku dłoni z długimi palcami można powtórzyć wiązanie. Wiązanie kciuka - cała sztuka. z n
Prawa rękawica jest gotowa.

Prawa rękawica jest gotowa


W podobny sposób dziergamy lewy, licząc lustrzany kciuk.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek