Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Rękawiczki Świętego Mikołaja
rękawiczki


Nowy Rok to święto dla wszystkich, w tym głównego dawcy błogosławieństw Świętego Mikołaja! Ale kłopot, Święty Mikołaj chodził po lesie, ale zgubił rękawicę! Jak trzymać laskę, bo nie zamarza długo! I powinieneś zacząć od przygotowania wszystkiego, czego potrzebujesz, będziesz potrzebować:

• Karton
• Dwa mokre chusteczki
• Igła
• nożyczki
• Nici bawełniane są gęste
• Wełniana nić
• Narzędzia do zdobienia rękawiczek

Na początek zrobimy wykrój z tektury (karton należy mocno ścisnąć) i narysujemy na nim wzór rękawiczki. Następnie wyciąć wzdłuż konturu i nanieść ślady na serwetkach.

karton pusty


Na tkaninie kontur, wzdłuż którego obrabiany przedmiot będzie cięty, powinien być o 3-4 cm większy niż wersja kartonowa.

Na obrysie tkaniny


Następnie obrzucamy naszą rękawicę i przewracamy na przód. Karton należy włożyć na środek naszego wykroju, a nadwyżkę schować za pomocą wełnianej nici odpowiedniego koloru. I otrzymujemy taki produkt

przycinamy


Ale brakuje mu świątecznego nastroju. Przydaje się do tego wszystko, co masz na wyciągnięcie ręki: koraliki, koraliki, biżuteria ze szkła i plastiku.
W moim przypadku pod ręką był warkocz z kwiatów i szklane elementy z bransoletki. W każdym razie będziesz musiał wykonać środkową część jako podstawę wystroju i wybrać do niej dodatkowe elementy. Na środek przygotowałem kawałek frotte, wycinając z niego koło.

zrobić środkową część


Następnie przycinamy go wełnianą nicią, tworząc frędzle. Teraz możesz zacząć tworzyć magiczny płatek śniegu ze szklanych elementów.
Szyjemy główny element dekoracyjny na rękawicy i uzupełniamy kompozycję dodatkowymi dekoracjami, w moim przypadku są to białe kwiaty z niebieskim środkiem, bardzo przypominające płatki śniegu.
Ostatnim etapem jest krawędź, którą można wykonać ze sztucznego futra lub blichtru.

Przyszyć


Tak wspaniale jest gotowe prezent dla Świętego Mikołaja, który można zrobić z dzieckiem. Dodatkowo w środku rękawicy można umieścić list gratulacyjny ze słowami wdzięczności. Umieszczenie takiego prezentu powinno być pod drzewem, aby Frost wymienił go na prezent dla dziecka.

rękawiczki

mitenki Świętego Mikołaja
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek