Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
W dzisiejszych czasach zaawansowanej technologii i ciągłej automatyzacji praca ręczna jest doceniana bardzo, bardzo wysoko. Obrazy haftowane krzyżem niosą ciepło i szczerość. A jeśli unowocześnisz te obrazy i przyniesiesz im trochę oryginalności, to stworzenie na ogół nie może się pochwalić. Mówimy o hafcie krzyżykowym ze zdjęcia lub zdjęcia. Podstawą są nie gotowe schematy sklepów, ale na przykład portret na zdjęciu, na podstawie którego wykonuje się haftowane zdjęcie.

Aby uzyskać schemat, wystarczy wysłać zdjęcie pożądanej pracy na specjalistycznej stronie, a zostanie ono przekonwertowane na schemat haftu i wysłane na e-mail. Oczywiście możesz wykonać ten schemat samodzielnie w specjalnym programie, ale tutaj potrzebujesz specjalnej wiedzy i umiejętności oraz dużo czasu.
Po otrzymaniu schematu musisz go wydrukować.

schematy drukowania


Następnie wytnij arkusze i połącz je ze sobą. Nie robię z nich dużego ogólnego schematu, ponieważ bardzo szybko się wystrzępią i praca z nimi staje się niewygodna. Połącz przez fragmenty.

Łączę fragmenty


Następny krok. Podnoszę płótno. Aby portret był bardziej realistyczny i podobny do oryginału, najlepiej wybrać płótno od nr 18 i wyżej. W tym przypadku haft będzie na płótnie nr 18.
Obciągam płótno, aby nie było ugięcia.

Wybieram płótno


Następnym krokiem jest wybór wątku. Używam nici DMC, bawełny. Schematowi towarzyszy paleta kolorów z liczbą motków nici. Pozostaje tylko kupić niezbędne kolory.

wybór wątku


Następnie znajduję przybliżony środek na płótnie i na schemacie. Określam, jakiego koloru potrzebuję, aby rozpocząć haftowanie. Nawlekam igłę. Igła powinna mieć zaokrąglony koniec, aby nie rozerwać płótna. I robię pierwszy ścieg, zabezpieczając nić z niewłaściwej strony. Węzeł nie jest wykonany, nić jest naprawiona sama.

robić pierwszy ścieg


Dobrze ją dokręcam, aby później nitka się nie otworzyła.

Dobrze dokręcić


Zaczynam szyć krzyże. Robię ściegi od dolnego lewego do górnego prawego. Igła wychodzi na lewą stronę. Od wewnątrz na zewnątrz w prawym dolnym rogu i wchodzi w lewym górnym rogu.

Zaczynam szyć krzyże


I tak haftuję każdą sekcję zgodnie ze wzorem.

Haftuję każdą sekcję

zgodnie ze schematem


Po pewnym czasie rysunek będzie już widoczny.

rysunek będzie widoczny


Po zakończeniu haftu musisz umyć ukończoną pracę w ciepłej wodzie z mydłem i parą z niewłaściwej strony.
Portret jest gotowy!

Zdjęcie haftu krzyżykowego


Takie portrety lub wszelkie haftowane tematycznie zdjęcia ze zdjęcia mogą służyć jako dekoracja własnego mieszkania, a także wspaniały prezent, z którego wszyscy będą zadowoleni bez wyjątku.
Wróć
Komentarze (2)
 1. Natalia
  #1 Natalia Goście 5 listopada 2014 10:35
  3
  Obraz był niesamowity, ale haftowałbym podwójną nicią, aby płótno nie było widoczne. Ale to według mnie))
 2. Julia
  #2 Julia Goście 9 kwietnia 2017 16:28
  0
  Powiedz mi, gdzie i do kogo mogę wysłać zdjęcie oraz uzyskać schemat i numery kolorów nici?) Dziękuję

Przeczytaj także

Kody błędów pralek