Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Ta deska do krojenia, ozdobiona techniką decoupage, może być wspaniałą ozdobą wnętrza kuchni, a także może służyć swojemu przeznaczeniu - krojeniu produktów. Z jednej strony tablica jest ozdobiona serwetką do decoupage i lakierowana, z drugiej strony pozostaje czysta i użyteczna.

Jakie materiały będą potrzebne do wykonania takiej deski?

1. Drewniany blank.
2. Serwetka do decoupage (lub karta decoupage).
3. Ziemia.
4. Farby akrylowe.
5. Pędzle, nożyczki, gąbka (gąbka), płyta ceramiczna lub paleta do mieszania farb.
6. Klej PVA (lub specjalny klej do decoupage).
7. 3D Potch (lub przezroczysty żelowy kontur objętościowy).
8. Lakier akrylowy (lub lakier nawierzchniowy do decoupage).

Pierwszy etap Przede wszystkim należy zagruntować nasz przedmiot, aby farba i serwetka lepiej leżały na powierzchni, a gotowy produkt trwał dłużej. Użyj białej ziemi do drewna i kartonu. Jeśli nie masz gleby, przedmiot można pomalować białą farbą akrylową, aby drzewo nie świeciło przez serwetkę. Pokrycie przedmiotu ziemią lub farbą można wykonać dowolnym pędzlem syntetycznym. Gdy cała przednia strona przedmiotu obrabianego jest pokryta ziemią, pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia.

zagruntować obrabiany przedmiot

podkład z białego drewna


Drugi etap Teraz możesz zacząć nakładać serwetkę do decoupage. Aby to zrobić, wytnij motyw odpowiedniego rozmiaru i oddziel od niego 2 dolne warstwy, pozostawiając tylko górną cienką warstwę ze zdjęciem.

stosowanie serwetek do decoupage


Aby serwetka leżała płasko, bez pęcherzyków powietrza i zmarszczek, można ją nakładać na przedmiot za pomocą zwykłej wody. Wlewamy trochę wody do środka serwetki i zaczynamy przesuwać mokrym pędzlem od środka do krawędzi, upewniając się, że serwetka leży płasko na desce.

za pomocą wody

mokry pędzel od środka


Jeśli nadal tworzą się zmarszczki lub pęcherzyki powietrza, serwetkę można ostrożnie podnieść, pociągając suchą krawędź i ponownie wygładzić za pomocą pędzla. Zbliżając się do krawędzi serwetki, równie ostrożnie „przyklej” je wodą jeden po drugim.

wygładź pędzlem


Następnie możesz przystąpić do prawdziwego przyklejenia serwetki. Bierzemy klej decoupage lub klej PVA (można go lekko rozcieńczyć wodą) i delikatnie nakładamy na mokry ręcznik. Czekamy na suszenie.

Trzeci etap Ponieważ serwetka nie zajmuje całej powierzchni przedmiotu, należy również ozdobić wolne obszary. Aby to zrobić, wymieszaj z tyłu płytki ceramicznej lub na palecie farby akrylowej o pożądanym kolorze. W tym przypadku zastosowano jasnoszary kolor, uzyskany przez zmieszanie białej i czarnej farby. Malujemy górną część planszy, a także ostrożnie malujemy ściany boczne.

Aby uzyskać efekt płynnego przejścia farby w serwetkę i ukryć jej granice, używamy zwykłej gąbki piankowej. Zanurz gąbkę w szarej farbie i przesuń ją wzdłuż krawędzi serwetki „ruchami”. Ponadto, aby dodatkowo ozdobić przedmiot, możesz ponownie, za pomocą gąbki i srebrnej farby akrylowej, ominąć całą krawędź deski. Najmniejsze srebrne iskierki nadadzą produktowi bardziej „elegancki” wygląd.

trzeba ozdobić

spacer farbą akrylową


Czwarty etap. Kiedy przedmiot jest całkowicie suchy, weź łatkę 3D lub przezroczysty kontur objętości i zakreśl obiekty na obrazie, które chcesz wizualnie podświetlić.W tym przypadku podświetlono Wieżę Eiffla i napis „Paryż”.

przedmiot jest całkowicie suchy

3Dpatch lub przezroczysty kontur wolumetryczny


Po wyschnięciu 3D-tatch staje się przezroczysty i tworzy efekt wolumetryczny. Wysycha dość długo, ponieważ nakłada się go grubą warstwą. Dlatego przedmiot obrabiany można bezpiecznie pozostawić na noc, a następnego dnia pokryć 2-4 warstwami akrylu lub lakieru nawierzchniowego do decoupage. Nie oszczędzaj lakieru, jeśli zamierzasz używać deski do cięcia produktów w przyszłości, ponieważ trzeba będzie ją umyć. Lepiej jest chronić pracę czterema warstwami lakieru. Jeśli planujesz użyć planszy tylko do dekoracji kuchni, możesz ograniczyć się do dwóch warstw. Każda warstwa jest suszona przez 20-30 minut, w końcu lakier wysycha w ciągu jednego dnia.

Cóż, to wszystko, tablica z Paryżem jest gotowa! Teraz może ozdobić Twoją kuchnię i zachwycić oko.

wyżywienie z Paryżem


tablice decoupage z Paryżem
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek