Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Bombki nie straciły na znaczeniu przez wiele lat. Mogą służyć jako przynależność do określonej subkultury, być miłym dodatkiem lub uroczą pamiątką.

Wykonanie bombki z dowolnym napisem - imię właściciela lub nazwa ulubionej grupy - wcale nie jest trudne. Będziesz potrzebował:
• kontrastujące kolory nici nici,
• agrafka,
• nożyczki
• mała podkładka
• kawałek papieru w klatce i długopis.
Etapy pracy:
1. Najpierw musisz narysować schemat przyszłej bombki na papierze: piszemy słowo na komórkach w komórkach.
2. Przygotowujemy wątki. W przypadku bombki o szerokości 3 cm i długości około 13 cm (bez krawatów) musisz przygotować 15 nici w kolorze, w którym chcesz napisać, i 1 nić do tła. Standardowy motek nici nitkowej będzie wymagany na nitce tła, reszta jest cięta na długość około 40 cm.
3. Dziergamy wszystkie nici w supeł, cofając się od krawędzi około 7 cm i za pomocą agrafki mocujemy na poduszce. Wskazówka: podczas pracy używaj nici o kontrastowych kolorach. Być może naprawdę podoba ci się połączenie bieli i jasnoróżowego, ale napis na gotowej bombce będzie źle odczytany. Im bardziej kontrastowe kolory, tym lepiej.

Dziergamy wszystkie wątki w supeł


4. Zaczynamy tkać bombkę. Pierwsze 7-10 wierszy ma kolor tła. Aby to zrobić, splatamy wątek osnowy z wątkiem tła, aby uzyskać pętlę. Wykonaj 2 węzły i przejdź do następnego wątku. Guzki powinny być wystarczająco ciasne, a ich rzędy są ciasne.

Zacznij wyplatać bombkę

splot cacko


5. Aby wplecić napis, przeciwnie, trzymaj nitkę tła w pasowaniu ciasnym i naprzemiennie z każdą kolorową nitką. Dwa lub trzy rzędy od krawędzi pozostawiają kolor tła, dzięki czemu napis wygląda bardziej efektywnie.

trzymaj się mocno

napis wyglądał na bardziej skuteczny


6. Po zakończeniu bombki warkocze są plecione. Wskazane jest prasowanie gotowego produktu żelazkiem przez wilgotną szmatkę.

Bauble z nazwą
Wróć
Komentarze (1)
  1. dfkz
    #1 dfkz Goście 23 stycznia 2014 21:02
    0
    nie bardzo ((: odwołanie:

Przeczytaj także

Kody błędów pralek