Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Domowy kompresor aerografu

Gaśnica OHP-10 została wyprodukowana jako odbiornik o deklarowanej objętości 8,7 litra, faktycznie zmierzonej i wynoszącej 10,5 litra. Gaśnica zdobyła staż w przedsiębiorstwie. Po prostu poszedł do szefa straży pożarnej lub xs, jak go nazywano, i zapytał, czy nie ma wyłączonej gaśnicy. Dałem mu.

Muszę od razu powiedzieć, nie próbuj uwalniać jej zawartości w łazience. Podczas gdy zaciągałem go do domu, poszedłem za garaże i zwolniłem je (przyniesie wiele dziecięcej przyjemności;). zakupiono również presostat PM5, przeznaczony do wody, ale odpowiedni do powietrza. Kupiłem również dwa filtry osuszacza i jeden samochodowy z paliwem, z dokładnym czyszczeniem (natychmiast umieszczam go na wlocie sprężarki.

Kupiłem wszelkiego rodzaju adaptery, poprzeczki, a także wzmocniony wąż PVC o średnicy wewnętrznej 10 mm. Wszystko, co było zawarte w zestawie, patrz zdjęcie. Nabyłem też zawór (na początku myślałem, że reguluję ciśnienie i że nie różni się on od skrzyni biegów (naiwny).

Po tym, jak zorientowałem się, że zawór i skrzynia biegów są nieco inne, kupiłem skrzynię biegów z manometrem i oddzielnym manometrem do pomiaru ciśnienia wewnątrz odbiornika. Kupili też cienki wąż xs o średnicy, w sklepie zoologicznym, kosztujący nawet 10 rubli / metr :))). Jest to silikon lub jakiś materiał xs, ale bardzo elastyczny, lekki i trwały, nie ma nic lepszego do dostarczenia aerografu.

Cóż, oczywiście, to samo bez taśmy FUM, która jest sprzedawana w każdym sklepie wodno-kanalizacyjnym.


Po pierwsze przykręcamy balon do podstawy (myślę, że sam to wymyślisz, nie ma tu żadnych sztuczek). Wyciągamy całą dobroć z kołpaka, a z wnętrza gaśnicy pozostawiamy tylko cylinder i samą kołpak.


W otworze w żeliwnej pokrywie przecinamy gwint rury, 1/4 cala. Owijamy również taśmę FUM szeroką nicią na balonie, wykonujemy gumową uszczelkę (teoretycznie powinno być, miałem ją, ale zrobiłem to gdzieś, w wyniku czego wyciąłem ją z kamery dla samochodu, po budowie znalazłem własną))) ) i przykręcić żeliwną pokrywę.

Wkręć adapter od 1 / 4HP do 1 / 2HP cali w otwór w pokrywie.

Następnie przykręcamy krzyż 1/2 cala (po prostu napiszę 1/2 dalej), oczywiście, wszystkie połączenia z taśmą FUM, nie będę już o tym wspominał.


Wkręcić przełącznik ciśnienia w poprzeczkę przez adapter 1 / 2НР-1 / 4НР, wkręcić adapter 1 / 2НР-1 / 2НР z boku.


Następnie przykręć trójnik z boku.


Z jednej strony mocujemy do niego reduktor z gwintem 1 / 4HP przez adapter 1 / 2HP-1 / 4BP.


Z drugiego końca, również przez adapter 1 / 2НР-1 / 4ВН, przykręć manometr z gwintem 1 / 4НР. Po przeciwnej stronie krzyża wkręcamy zawór (do odpowietrzania cylindra), który ma gwint 1/2 HP.


Przykręcamy separator wody filtrującej do skrzyni biegów, która ma gwint 1 / 4HP i idzie prosto do skrzyni biegów. Tutaj faktem jest, że filtr powinien prawidłowo stać (obserwuj górę i dół) i upewnij się, że otwór spustowy znajduje się w najniższym punkcie.


Następnie tworzymy linię innego filtra, od strony wlotowej znajduje się złączka 1 / 2ВР, która jest połączona przez adapter 1 / 2НР-1 / 4ВР, przykręcamy ją do filtra z gwintem 1 / 4НР. Z gniazdka byłem trochę sproszkowany, ponieważ były dodatkowe części i nie było żadnych niezbędnych, w końcu okazało się, że tak.

Adapter 1 / 4НР-1 / 2НР wkręca się w otwór w filtrze 1 / 4ВР, przykręca się do niego trójnik (tutaj miałem jeden, miałem jeden), po jednej stronie której śruba jest przykręcona 1 / 2НР, po drugiej stronie trójnika wkręca się złączkę 1/2 HP

UWAGA: Zrobiłem to tak zaskakująco, ponieważ były niepotrzebne szczegóły, abyś nie popełnił tego błędu, zrób to, adapter 1 / 4НР-1 / 2НР jest wkręcony w wylot, a złączka do węża z gwintem 1/2 1/2 jest przykręcona do niego. Poniższy układ zostanie podany dla tej konkretnej opcji.


Ponadto, do otworu z zewnętrznym gwintem o niezrozumiałym przekroju i stopniu (którego nie mogłem znaleźć), który wychodzi z gaśnicy jako dysza wylotowa, idealnie nadaje się wzmocniony wąż, który mocujemy za pomocą zacisku u góry.

Z drugiego końca węża wkładamy złączkę z filtra, a także mocujemy za pomocą zacisku.


Następnie z dyszy filtra wlotowego ponownie wkładamy wzmocnione zawiesie i doprowadzamy je już do rury wylotowej sprężarki. jak to naprawić, myślę, że to wymyślisz. Mam tam sprytny system kilku uszczelek i wszystko jest zaciśnięte na górze za pomocą zacisku.


Podsumowując, wkręcamy złączkę 1/4 НР do wylotu filtra 1 / 4BP, na którym montujemy silikonową rurkę, która prawie na niej opiera się i nawet nie wymaga zaciskania za pomocą zacisku, drugi koniec rurki jest już w aerografie.

Ponieważ ciśnienie za reduktorem ciśnienia jest niewielkie w porównaniu z odbiornikiem, rura może go wytrzymać bez żadnego wysiłku. Przy wejściu do sprężarki, jak już powiedziałem, zainstalowany jest filtr samochodowy, aby oczyścić powietrze. Olej ...

Jeśli chodzi o wymianę oleju, ze sprężarki wychodzą trzy rury. jedno wejście, drugie wyjście, trzecie uszczelnione i służy do dodawania oleju. Tutaj go rozrywamy (właśnie ugryzłem szczypce), ale spójrz, aby trociny nie dostały się do środka, w przeciwnym razie silnik może się skończyć.

Stamtąd spuszczamy olej. Ile wyciekło, szczerze mówiąc nie mierzyłem, ale coś o szkle. Wlałem olej samochodowy o wzorze 10W40, o objętości około 350 gramów. IMHO, olej samochodowy jest lepszy pod tym względem, że po pierwsze zawiera wiele dodatków, które chronią przed wszystkimi omłotami, a po drugie, w przeciwieństwie do oleju wrzecionowego, nie „wchłania” wilgoci.


Wróć
Komentarze (1)
  1. Zif
    #1 Zif Goście 4 czerwca 2019 09:46
    0
    Ale co z elektryką sprężarki? czy jest jakiś sposób na zorganizowanie startu?

Przeczytaj także

Kody błędów pralek