DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Pašdarināts barometrs


Ne vienmēr ir iespējams iegādāties barometru, tāpēc es gribu ierosināt mājas barometra dizainu, kas ar zināmu precizitāti parādīs atmosfēras spiedienu.
Barometrs (sk. Attēlu) sastāv no pudeles ar caurspīdīgu stiklu, stikla mēģenes un korķa. Viena trešdaļa pudeles ir piepildīta ar ūdeni, labāk ir ņemt destilētu ūdeni, jo parasti zied gadā. Ūdeni var nedaudz tonēt. Korķī tiek izveidots caurums, kurā ievietota stikla caurule. Krustojums ir pārklāts ar plastilīnu. Tagad paliek aizbāzt pudeli ar aizbāzni. Barometrs ir gatavs. Kad atmosfēras spiediens sāk mainīties, mainīsies ūdens līmenis caurulē. Ja no caurules sāk izplūst gaisa burbuļi, tad spiediens ir ļoti augsts, un tas nozīmē stabilu laika apstākļu notīrīšanu, tādā laikā ir labs sakodiens. Ja caur caurules augšdaļu sāk izliet ūdeni, spiediens ir zems, jūs varat gaidīt vētru, bet jums nevajadzētu doties makšķerēt.2 VEIDS:

Vienkāršākais barometrs, ko var izdarīt pats


Šādu barometru var izgatavot no neliela skārda eļļotāja ar paralēlām pusēm.

Izvēlieties korķi, kas cieši aizver topošā barometra vienīgo caurumu. Pirms korķa ievietošanas tajā ir jāizveido tāda diametra caurums, lai caur to tiktu caurspīdīga kokteiļu caurule-salmiņš. Tomēr labāk ir izmantot stikla cauruli ar iekšējā cauruma diametru 1,5 - 2,0 mm.

2/3 tilpumu piepilda ar tonētu ūdeni, caurumā tajā laikā ievieto cauruli ar aizbāzni

jāsatur nedaudz tāda paša tonēta ūdens. Palielinoties atmosfēras spiedienam, šķidruma līmenis mēģenē paaugstināsies, un otrādi.


Piestipriniet šādu barometru uz statīva ar vertikālu lineālu. To var kalibrēt, ņemot rādījumus no īsta barometra.

Metāla trauka vietā jūs varat izmantot jebkuru mazu stikla pudeli. Pēc piepildīšanas ar tonētu ūdeni un caurules spraudņa uzstādīšanu, mēģenē pievieno nedaudz ūdens. Tā kā barometra korpuss ir stingrs, palielinoties spiedienam, ūdens līmenis pazemināsies, samazinoties tas palielināsies.3 VEIDS:

Spuldzes barometrs

Paņemiet izpūsto elektriskospuldzeun kur pamatne sākas ar vītņoto daļu, uzmanīgi urbiet nelielu caurumu ar diametru 2-3 mm. Tas jādara ļoti uzmanīgi, pretējā gadījumā balons var saplaisāt vai salūzt.
Šeit ir vienkāršākais stikla urbšanas veids. Vietā, kur jūs atzīmējāt caurumu, uzklājiet pilienu mašīnas vai saulespuķu eļļas. Paņemiet abrazīvu pulveri no vidēja lieluma smilšpapīra un apkaisa to uz eļļas piliena, lai iegūtu viskozu pastu, kas ir nedaudz mīkstāka par zobu pastu. Pēc tam iespraudiet vara stiepli urbjpatronā. Tās diametram jāatbilst urbuma lielumam, kuru vēlaties urbt. Viegli satveriet luktura pamatni. Un aptiniet stikla kolbu ar dvieli vai lupatu. Urbšana jāveic ļoti uzmanīgi ar minimālu piepūli.

Kad caurums ir urbts, piepildiet to ar krāna ūdeni, piepildot stikla kolbu uz pusi. Tad pievieno divus līdz trīs pilienus tintes vai ķīmiskā zīmuļa svina šķēlīti un samaisa. Barometrs ir gatavs.

Atliek gaidīt, kamēr kolbas iekšējā siena izžūst, un pakārt barometru starp loga rāmjiem.Vislabāk tas ir no ziemeļu puses, kur tiešie saules stari uz to nekrīt. Ja logi vērsti uz dienvidiem, uzstādiet loga augšpusē. Pēc dažām stundām jūs varat lasīt. Mūsu barometrs diezgan labi var paredzēt laika apstākļus dienai. Nepārtraukts vai mainīgs mākoņu sega mūs sagaida, vai arī tas būs lietus, neliels, īslaicīgi līs, īslaicīgs, iespējams pērkona negaiss ...
Tiesa, lai atšifrētu liecību, jums jāzina dažas funkcijas:

Ja iekšējās sienas
spuldzes pārklāts ar maziem kondensēta ūdens pilieniem - rīt tas būs apmācies, bet bez nokrišņiem.


Ja sīpola sienas ir pārklātas ar vidēja lieluma pilieniņām, un starp tām veidojas vertikālas sausas svītras - mainīgs mākoņu sega.


un sienas daļēji pārklāj ar lieliem rasas pilieniem - gaidiet īslaicīgus nokrišņus. Un no augšas uz leju, un pilieni, palielinoties, plūst uz leju - būs negaiss.


Lieli pilieni atrodas tikai pie ūdens virsmas, un spuldzes kakls ir sauss - lietus pāries uz sāniem, 30-60 km attālumā no jūsu vietām.

Ārā lija, un spuldzīšu sienas kļuva pilnīgi sausas, bez miglas un pilieniem - rīt laika apstākļi būs labi.

Un, ja rasas pilieni parādījās tikai pudeles ziemeļu pusē, rīt pēcpusdienā gaidiet lietus.
Protams, jūs varat izmantot šādu barometru tikai tad, ja gaisa temperatūra ir virs nulles, tas ir, pavasarī, vasarā un agrā rudenī.

Vai tu atceries? Tagad jūs varat pārsteigt mājas darbiniekus un sacensties ar profesionāliem meteorologiem.

Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām