DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Radio pa TDA7021
Radio TDA7021

Daudziem cilvēkiem patīk klausīties radio - mājās, automašīnā, darbā, darot to, kas viņiem patīk, jo apraide VHF frekvencēs (88-108 MHz) tiek veikta katrā lielā apdzīvotā vietā. Tomēr tikai daži cilvēki zina, ka jūs pats varat mikroshēmā izveidot augstas kvalitātes radio uztvērēju, tas nesatur ierobežotus vai dārgus komponentus. Tās pamatne ir mikroshēma , kas ir pieejams gan DIP paketē, gan virspusē stiprināmā iepakojumā. Tā pilns vietējais līdzinieks ir mikroshēma K174XA34. Radio izvade ir savienota ar pastiprinātāja ieeju zināmā mikroshēmā , kas var darboties gan ar skaļruni, gan ar austiņām.

Shēma


Radio TDA7021

Potenciometrs R2 ir atbildīgs par meklēšanu vēlamajā radiostacijā, tas maina spriegumu uz varikapu. Jūs varat lietot jebkuru ar nominālo vērtību 50-100 kOhm. Potenciometrs R6 kontrolē skaņas skaļumu, ja tā būs jebkura pretestība 470 Ohm - 1 kOhm. Tranzistors T1 ir mazjaudas NPN struktūra, piemērota KT315, BC547, 2N3904 un citiem līdzīgiem. Jāpatur prātā, ka viņiem ir atšķirīgs secinājumu izkārtojums, rakstā esošā plāksne ir paredzēta KT315. Varicap KV109 ar jebkuru burtu, es izmantoju KV109B.
 • Spole L1: 8 stieples pagriezieni ar diametru 0,5 mm.
 • Spole L2: 13 stieples pagriezieni ar diametru 0,5 mm.

Spoles ir apvītas ar emaljētu vara stiepli, ar spirāli līdz spolei uz serdeņa ar diametru 3 mm. Visērtāk ir vītēt uz noteikta diametra urbja, mūsu gadījumā 3 mm. Tad brūces spole tiek noņemta no urbjmašīnas un pielodēta plāksnē. Tinumam nav stingri jāievēro stieples diametrs - tomēr ir vērts izvēlēties tuvāko 0,5 mm.
Radio TDA7021

Uztvērēja montāža


Uztvērējs ir salikts uz iespiedshēmas plates, kuras fails ir pievienots izstrādājumam.
[182,47 Kb] (lejupielādes: 110)

Plātne ir izgatavota ar lāzera dzelzs tehnoloģiju.
Radio TDA7021

Radio TDA7021

Vispirms mēs lodējam mazas detaļas - rezistorus, kondensatorus, varikapas, tranzistorus, mikroshēmas. Tad lielie elektrolītiskie kondensatori un brūču spoles. Aizzīmogojot spoli, noņemiet lakas izolāciju tā galos. Vienkāršākā, bet tomēr efektīvā antena ir aptuveni 70 cm garš stieples gabals, kas atrodas vertikāli un ir pielodēts tieši pie dēļa. Pēc visu detaļu blīvēšanas mēs savienojam vadības ierīces - potenciometrus, vadus barošanas avotam, vadus skaļruņa / austiņu pievienošanai. Mēs pārbaudām uzstādīšanas pareizību, nomazgājam plākšņu atlikumus no tāfeles un montāža ir pabeigta.
Radio TDA7021

Radio TDA7021

Radio TDA7021

Pirmā palaišana un iestatīšana


Pirmoreiz ieslēdzot skaļuma kontroli, jābūt minimālajā stāvoklī, pavelkot pastiprinātāja ieeju uz zemes. Mēs piešķiram jaudu, pēc tam pakāpeniski palielinot skaļumu - skaļrunī nekavējoties vajadzētu parādīties raksturīgs troksnis. Pēc tam lēnām pagrieziet potenciometru, līdz troksnis mainās uz signālu no radiostacijas. Tagad atliek pielāgot frekvences regulēšanas robežas tā, lai, pagriežot potenciometru, būtu iespējams uztvert visas stacijas diapazonā 88-108 MHz. To var izdarīt, izstiepjot / saspiežot spoles L1 pagriezienus, kā arī mainot kondensatora C8 kapacitāti. Kad kapacitāte mainās, mainīsies arī uztvērēja regulēšanas diapazona kopējais platums, tam vajadzētu būt apmēram 20 MHz (“attālumam” starp 88 un 108 MHz). Lai jums jauka uzbūve!
Radio TDA7021

Noskatieties video


Komentāri (2)
 1. Niks
  #1 Niks Viesi 2019. gada 11. augusts 20:51
  1
  Sasodīts, tas bija sen, bet vaļasprieks par radiotehnoloģijām patiešām pievelkas, it īpaši, ja ir pieejama galvanizācija un divpusējās plātnes ir aizraušanās kaut ko pielodēt.
 2. Vita
  #2 Vita Viesi 2019. gada 14. augusts 07:24
  0
  Ir divi punkti: lodēšana ir netīra, 12 V jaudas ir par daudz, portatīvam, ņemot vērā uzlādējamo bateriju izskatu

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām