DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Gaisa hidrauliskā raķete

Gaisa hidrauliskais modelis ir viens no vienkāršākajiem raķešu modelēšanā. To raksturo dizaina un darbības vienkāršība. Šis modelis ļauj veikt daudz dažādu eksperimentu un, pats galvenais, iepazīties ar reaktīvā dzinēja darbību. Gaisa hidraulisko raķeti var viegli izveidot pats.


Šādu vienkāršu raķeti var ļoti ātri izgatavot no improvizētiem materiāliem. Vispirms jums jāizlemj, kāda izmēra raķete būs. Tās korpusa pamatne būs vienkārša sodas plastmasas pudele. Atkarībā no pudeles tilpuma mūsu nākotnes raķetes lidojuma īpašības būs atšķirīgas. Piemēram, 0,5 litri, kaut arī tas būs mazs, taču tas pacelsies arī zemā 10–15 metru augstumā. Optimālākais izmērs ir pudele ar tilpumu no 1,5 līdz 2 litriem, jūs noteikti varat paņemt piecu litru trauku, taču tas mums būs pārāk jaudīgs, nevis lai lidotu uz Mēness. Lai sāktu, jums būs nepieciešams arī galvenais rīks - sūknis, labāk, ja tas ir automašīna, un ar spiediena mērīšanas ierīci - manometru.


Raķetes galvenā vienība būs vārsts, no tā būs atkarīga visas mūsu raķetes efektivitāte. Līdz ar to gaiss tiek piespiests pudelē un turēts vietā. No jebkura velosipēda paņemiet caurdurtu vai darba kameru un izgrieziet tā “nipeli” - daļu, pie kuras mēs pievienojam sūkni. Mums ir nepieciešams arī parastais korķis no vīna vai šampanieša pudelēm, bet, tā kā ir tik daudz dažādu formu un izmēru, galvenais izvēles kritērijs mums būs vismaz 30 mm garums un diametrs, lai korķis ieietu pudeles kaklā ar iejaukšanās ietilpību 2/3 no tā garuma. Tagad atrastajā korķī izveidojiet tāda diametra caurumu, lai “nipelis” ar spēku ieietu tajā. Labāk ir urbt caurumu divos posmos, vispirms ar plānu urbi, pēc tam ar vēlamā diametra urbi, un vissvarīgāk to darīt maigi, ar nelielu piepūli. Pēc tam mēs savienojam “nipeli” un korķi kopā, pēc tam, kad korķa caurumā ir nometis nedaudz “superlīmes”, lai novērstu gaisa izplūšanu no pudeles. Pēdējā vārsta daļa būs platforma, kas kalpo vārsta piestiprināšanai pie palaišanas paliktņa. Tam jābūt izgatavotam no izturīga materiāla, piemēram, metāla vai stiklplasta ar biezumu 2-3 mm un izmēru 100x20 mm. Pēc tam, kad esat izveidojis 3 caurumus stiprinājumam un tajā esošajiem sprauslām, varat tam pielīmēt korķi, un izturīgākam savienojumam labāk ir izmantot epoksīda līmi. Rezultātā galvenais ir tas, ka nipeļa daļa izvirzās virs platformas par aptuveni 8-11 mm, pretējā gadījumā nekas netiks savienots ar sūkni.

Pārgāja pie pašas raķetes. Viņas ražošanai būs vajadzīgas divas 1,5 litru pudeles, bumba no galda tenisa, krāsaina lente. Tagad vienu pudeli var atcelt, un ar otro mēs veicam operāciju. Uzmanīgi nogrieziet pudeles augšdaļu tā, lai kopējais garums būtu aptuveni 100 mm. Pēc tam no šīs daļas nogrieziet vītņoto galvu. Rezultātā mēs ieguvām galvu, bet tas vēl nav viss. Tā kā vidū ir caurums, tas ir jāaizver, un šajā gadījumā būs nepieciešama sagatavota bumba. Paņemiet veselu pudeli, apgrieziet to otrādi, uzlieciet bumbu virsū un uzlieciet galvas apvalku. Kopumā izrādījās, ka bumba izvirzīta nedaudz pāri pudeles apkārtmēram, tā kalpos kā elements, kas mīkstina triecienu zemē, nokāpjot no orbītas. Tagad jums ir nedaudz jāizrotā raķetes, jo pudeles ir caurspīdīgas, tad lidojumā raķete būs slikti redzama, un, ja tai ir gluda cilindriska virsma, mēs to iesaiņojam ar krāsainu lenti.Tātad lolotā raķete beigās izrādījās, lai arī tā vairāk izskatās pēc ballistiskas starpkontinentālās raķetes. Jūs, protams, varat padarīt stabilizatorus līdzīgus standarta raķetēm, taču tie nekādā veidā neietekmēs lidojumu uz šo apvalku. Četru gabalu stabilizatorus ir viegli izgatavot no kartona no sadzīves tehnikas, izgriežot tos nelielā platībā. Jūs varat tos pielīmēt raķetes korpusam, izmantojot līmes šķidruma nagus vai citu līdzīgu.

Tagad sāksim gatavot palaišanas paliktni. Lai to izdarītu, mums ir vajadzīga vienmērīga saplākšņa loksne ar biezumu 5-7 mm, ko izgriež kvadrāts ar 250 mm garām malām. Centrā vispirms mēs nofiksējam iepriekš izgatavoto platformu ar vārstu, patvaļīgi izvēlieties attālumu starp caurumiem, attālumam starp abām platformām jābūt vismaz 60 mm, un tam mēs izmantojam skrūves ar diametru 4 vai 5 mm un garumu vismaz 80 mm. Turklāt, lai fiksētu raķeti uz palaišanas paliktņa, jums būs jāizgatavo turētājs ar palaišanas ierīci, kas sastāv no diviem stūriem, diviem naglām un 4 skrūvēm ar stiprinājumu. Stūrī vienā pusē mēs urbjam divus caurumus stiprinājumiem pie palaišanas paliktņa, attālumam starp caurumiem, tāpat kā stūrī, un galvenajā platformā jābūt vienādam, piemēram, 30 mm. Abu stūru otrā pusē jums arī jāizveido divi caurumi ar 5 mm diametru diviem lieliem tāda paša diametra nagiem, taču attālumam starp caurumiem jābūt tādam, lai attālums starp pašiem nagiem būtu no 28 līdz 30 mm. Kad viss ir samontēts, jāpielāgo stiprinājuma naglu pozīcijas augstums. Lai to izdarītu, ar lielu piepūli uzstādiet pudeli uz vārsta, tāpat kā kaujas režīmā, un pēc tam jums jāizvēlas stūru augstums, lai naglas viegli slīdētu pašos caurumos un starp pudeles kaklu. Nagi kalpo arī kā nolaišanās mehānisms, taču jums joprojām ir jāizgatavo īpaša plāksne, kas tos savieno virvei, kuru mēs pavilksim, lai palaistu raķeti. Pēdējais elements palaišanas spilventiņā būs kājas, kurām jums ir jāizurbj 4 caurumi visos spilventiņa stūros un jāpiestiprina 4 mazas skrūves ar garumu no 30 līdz 50 mm, tās kalpo, lai nostiprinātu palaišanas spilventiņu zemē.

Raķete ir jāpiepilda ar ūdeni stingri noteiktā daudzumā, tas ir 1/3 no visas pudeles kopējā garuma. Pēc pieredzes ir viegli pārliecināties, ka nav vērts iepildīt pārāk daudz ūdens, kā arī pārāk maz ūdens, jo pirmajā gadījumā gaisa ir par maz, bet otrajā - par daudz. Motora vilce šajos gadījumos būs ļoti vāja, un darbības laiks būs īss. Kad vārsts atveras, saspiests gaiss sāk izstumt ūdeni caur sprauslu, radot vilci, un raķete attīsta atbilstošu ātrumu (apmēram 12 m / s). Jāpatur prātā, ka vilces lielumu ietekmē arī sprauslas šķērsgriezuma laukums. Vilces spēks, kas samazinās, izmetot ūdeni, ļaus raķetei sasniegt 30-50 m augstumu.

Vairākas pārbaudes palaišanas vieglā vai mērenā vējā ļauj secināt, ka ar ciešu savienojumu starp vārstu un pudeli, pareizu piepildīšanu ar ūdeni un modeļa vertikālu uzstādīšanu sākumā, tas var sasniegt aptuveni 50 m augstumu. Raķetes uzstādīšana 60 ° leņķī noved pie augstuma samazināšanās. paceliet, tomēr lidojumu diapazons palielinās. Ar saudzīgākiem ceļiem modeļa startēšana neizdosies, vai arī lidojuma diapazons būs mazs. Modelis, kas palaists bez ūdens, būs ļoti viegls un pacelsies tikai 2 - 5 m. Gaisa hidraulisko modeļu palaišanu vislabāk var veikt mierīgos laika apstākļos. Pārbaužu rezultātā ir viegli pamanīt, ka modelim ir laba stabilitāte un tendence orientēties pret vēju gan vilces klātbūtnē, gan pēc motora darbības beigām. Modeļa lidojuma laiks no sākuma līdz nolaišanās brīdim atkarībā no sasniegtā augstuma ir 5 - 7 sekundes.

Starp citu, gaisa hidrauliskās raķetes var būt arī daudzpakāpju, tas ir, sastāv no vairākām pudelēm vai pat piecām vai vairāk. Kopumā šādas raķetes lidojuma augstuma rekords ir pat 600 metri, ne katrs raķetes standarta modelis var sasniegt šādu augstumu.Tajā pašā laikā tie var palielināt ievērojamu kravas daudzumu, piemēram, daži testētāji uzstāda kameras vai mini video kameras un veiksmīgi veic aerofotogrāfiju.

Tātad, kad viss ir gatavs, varat doties ārā un veikt pirmos palaišanas darbus. Kopā ar raķeti un aprīkojumu jums joprojām jāņem papildu degviela - dažas pudeles ūdens. Šādas raķetes var palaist jebkur, skolas pagalmā, meža izcirtumos, galvenais, lai 20 metru rādiusā nebūtu tādu ēku, kas kavē kaujas lidojumu. Mūsu apmācības laukuma centrā iestatiet palaišanas spilventiņu tā, lai uzstādītā raķete būtu stingri vertikāla. Tālāk mēs savienojam sūkni ar vārstu, piepildām raķeti ar noteiktā tilpuma ūdeni un ātri uzstādām to palaišanas spilventiņā, lai vārsts ļoti cieši iederas pudeles kaklā. Tagad aizslēdziet sprūdu, ievietojiet divus nagus caurumos, nostiprinot tos. Labāk ir kopā iedarbināt gaisa hidraulisko raķeti, viena velk virvi - sāks, bet otra -, lai iesūknētu gaisu pudelē. Virves garumam vajadzētu būt apmēram 10 - 15 metriem, šis attālums ir pietiekams, lai neļautu palaišanas personai no raķetes izsmidzināt strūklakas ūdeni, taču jūs neapskaužat nevienu, kurš darbosies ar sūkni, viņam ir ļoti labas iespējas iziet vēsā dušā ar neparastu raķetes lidojumu. Tā kā mūsu raķete sastāv no 1,5 litru pudeles, tai vajadzētu būt piepūstai līdz spiedienam 4 līdz 5 atmosfēras, varat izmēģināt vairāk, taču pats vārsts un savienojums ar sūkni neizturēs tik augstu spiedienu, un būs noplūde. Sūknējot, jūs nevarat baidīties, ka ar pudeli var kaut kas notikt, jo saskaņā ar tehniskajiem datiem tā var izturēt 30 līdz 40 atmosfēras. Gaisa iesmidzināšana ilgst aptuveni 30 sekundes. Kad pudelē ir sasniegts vēlamais spiediens, palaišanas komandai tiek dota komanda “Start”, kas ar asu kustību velk virvi un pēc brīža raķete metas debesīs, veicot kaujas misiju. raķešu trajektorija. Nākamajai palaišanai atliek tikai piepildīt degvielu no rezerves un atkal iesūknēt gaisu motora nodalījumā.Šāda raķete var labi izklaidēties saulainā vasaras dienā.
 

Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām